Таг: Осло

ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ, 14 ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД НА НОЌНИ КЛУБОВИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ОСЛО

ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ, 14 ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД НА НОЌНИ КЛУБОВИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ОСЛО

Две лица загинаа, а 14 се повредени, од кои некои потешко, во пукање во ноќен клуб и околните улици во центарот на норвешкиот главен град Осло, соопшт ...
ЛАНИ ВО ОСЛО ЗАГИНАЛО САМО ЕДНО ЛИЦЕ ВО СООБРАЌАЈКИ

ЛАНИ ВО ОСЛО ЗАГИНАЛО САМО ЕДНО ЛИЦЕ ВО СООБРАЌАЈКИ

Во сообраќајните несреќи во Осло минатата година загинало само едно лице, велат официјални податоци. За првпат во историјата, во текот на една годи ...
ДВАЈЦА ЕКСТРЕМИСТИ УКРАЛЕ АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО И ГАЗЕЛЕ ПЕШАЦИ ВО ОСЛО, ПОВРЕДЕНИ 2 БЕБИЊА

ДВАЈЦА ЕКСТРЕМИСТИ УКРАЛЕ АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО И ГАЗЕЛЕ ПЕШАЦИ ВО ОСЛО, ПОВРЕДЕНИ 2 БЕБИЊА

Полицијата во Норвешка уапси маж и жена „за кои се знае дека се дел од екстремната десница“, откако киднапирале амбулантна кола, беснееле низ севернио ...
ОД ОСЛО ДО ВАНКУВЕР – ГРАДОВИ КОИ ЗАМЕНУВААТ АВТОМОБИЛИ СО ПЕШАЧКИ И ВЕЛОСИПЕДСКИ ЗОНИ

ОД ОСЛО ДО ВАНКУВЕР – ГРАДОВИ КОИ ЗАМЕНУВААТ АВТОМОБИЛИ СО ПЕШАЧКИ И ВЕЛОСИПЕДСКИ ЗОНИ

Кон крајот на минатата година, градоначалничката на Мадрид, Мануела Кармена, го објави својот план за целосна забрана за возење на приватни автомобили ...
ПОЛИЦИЈАТА ДЕАКТИВИРА БОМБА ВО ЦЕНТАРОТ НА ОСЛО И УАПСИ ОСОМНИЧЕН

ПОЛИЦИЈАТА ДЕАКТИВИРА БОМБА ВО ЦЕНТАРОТ НА ОСЛО И УАПСИ ОСОМНИЧЕН

Полицијата во норвешкиот главен град Осло рече дека е неутрализирана експлозивна направа најдена во густо населена област во центарот на градот доцна ...
5 / 5 НАПИСИ