Таг: острови

ЕВРОПСКИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ ВЛАСТИ СОВЕТУВААТ ДА НЕ СЕ ПАТУВА НА МИКОНОС, РОДОС И КРИТ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

ЕВРОПСКИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ ВЛАСТИ СОВЕТУВААТ ДА НЕ СЕ ПАТУВА НА МИКОНОС, РОДОС И КРИТ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Европскиот центар за контрола и превенција на болести (ЕЦДЦ) ги означи јужноегејските острови со темноцрвено на својата ковид мапа по последниот порас ...
НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТУРИСТИ КОИ СЕ ВРАЌААТ ОД ГРЧКИТЕ ОСТРОВИ МОРА ДА ПРИЛОЖАТ КОВИД ТЕСТ

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТУРИСТИ КОИ СЕ ВРАЌААТ ОД ГРЧКИТЕ ОСТРОВИ МОРА ДА ПРИЛОЖАТ КОВИД ТЕСТ

Туристите кои не се вакцинирани против ковид-19 и кои се враќаат во Грција од островите, ќе мора да приложат негативен ПЦР тест или брз тест пред да с ...
2 / 2 НАПИСИ