Таг: осуда

МАКЕДОНИЈА БАРА ОД ОФИЦИЈАЛНА СОФИЈА ДА ГИ ОСУДИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА И ТЕРИТОРИЈАЛНИТЕ ПРЕТЕНЗИИ ВО БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

МАКЕДОНИЈА БАРА ОД ОФИЦИЈАЛНА СОФИЈА ДА ГИ ОСУДИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА И ТЕРИТОРИЈАЛНИТЕ ПРЕТЕНЗИИ ВО БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Македонското Министерство за надворешни работи бара од официјална Софија да ги осуди експлицитниот говор на омраза и територијалните претензии кон Сев ...
104 ПРАТЕНИЦИ ГЛАСАА ЗА ОСУДА НА РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА, ПРОТИВ БЕА ЛЕВИЦА И СТОИЛКОВИЌ

104 ПРАТЕНИЦИ ГЛАСАА ЗА ОСУДА НА РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА, ПРОТИВ БЕА ЛЕВИЦА И СТОИЛКОВИЌ

Собранието синоќа ја усвои Декларацијата за осуда на воените напади кои го загрозуваат територијалниот интегритет и суверенитет на Украина. „За“ гласа ...
КОВАЧЕВСКИ ЈА ОСУДИ ОДЛУКАТА НА РУСИЈА ЗА ПРИЗНАВАЊЕ НА ДОНЕЦК И ЛУГАНСК

КОВАЧЕВСКИ ЈА ОСУДИ ОДЛУКАТА НА РУСИЈА ЗА ПРИЗНАВАЊЕ НА ДОНЕЦК И ЛУГАНСК

Премиерот Димитар Ковачевски ја осуди вчерашната одлука на Русија за признавање на украинските региони Донецк и Луганск како самонаречени „Народни Реп ...
ЛИДЕРИТЕ НА ЕУ БАРААТ КАЗНА ЗА БЕЛОРУСИЈА ОТИ ПРЕНАСОЧИ АВИОН ЗА ДА УАПСИ НОВИНАР

ЛИДЕРИТЕ НА ЕУ БАРААТ КАЗНА ЗА БЕЛОРУСИЈА ОТИ ПРЕНАСОЧИ АВИОН ЗА ДА УАПСИ НОВИНАР

Западните земји ја осудија Белорусија за пренасочувачњето на авион над нејзината територија за да уапси белоруски дисидентски новинар. Европските лидe ...
ЗНМ СО ОСУДА ЗА ПОВТОРНИТЕ ЗАКАНИ КОН НОВИНАРИ ОД ТОЗИЈА ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ

ЗНМ СО ОСУДА ЗА ПОВТОРНИТЕ ЗАКАНИ КОН НОВИНАРИ ОД ТОЗИЈА ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ

Здружението на новинари на Македонија денеска повторно алармираше за непримерниот однос на директорот на Агенција за филм Горјан Тозија кон новинари, ...
ПРАТЕНИЧКИТЕ РАНГЕЛОВА И ЛАСОВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ГИ ОСУДИЈА СЕКСИЗМОТ И НАВРЕДИТЕ ОД ПАРТИСКИОТ ПОРТПАРОЛ СТОИЛКОВСКИ КОН МИНИСТЕРКАТА АНГЕЛОВСКА

ПРАТЕНИЧКИТЕ РАНГЕЛОВА И ЛАСОВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ГИ ОСУДИЈА СЕКСИЗМОТ И НАВРЕДИТЕ ОД ПАРТИСКИОТ ПОРТПАРОЛ СТОИЛКОВСКИ КОН МИНИСТЕРКАТА АНГЕЛОВСКА

Пратеничките од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска и Даниела Рангелова ги осудија квалификациите со сексизам од партискиот портпарол Наум Стоилковски, кој но ...
ЕУ И САД ГО ПРИЗНАА СПИКЕРОТ НА ПАРЛАМЕНТОТ, СЛЕДНО Е ШТО ПОБРЗО ДА ИМА ВЛАДА, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП

ЕУ И САД ГО ПРИЗНАА СПИКЕРОТ НА ПАРЛАМЕНТОТ, СЛЕДНО Е ШТО ПОБРЗО ДА ИМА ВЛАДА, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП

Амбасадорот на Холандија во Македонија Ваутер Пломп изјави дека по конституирањто на Собранито следен чекор е формирање влада за да земјата тргне напр ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ПОЛИЦИЈАТА ДА ГО СПРЕЧИ НАСИЛСТВОТО ВО СОБРАНИЕТО

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ПОЛИЦИЈАТА ДА ГО СПРЕЧИ НАСИЛСТВОТО ВО СОБРАНИЕТО

Народниот правобранител најостро го осудува  насилствата во Собранието врз пратениците и новинарските екипи, и ги повикува надлежните институции, особ ...
8 / 8 НАПИСИ