Таг: отштета

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
ПОСТОЈАНО ЕДНИ ИСТИ ЛУЃЕ МИСТЕРИОЗНО ПРИЈАВУВААТ КАСНУВАЊА ОД КУЧЕ ВО ВЕЛЕС, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СЕ СОМНЕВА ВО ОРГАНИЗИРАНА ШЕМА ЗА ДОБИВАЊЕ ОТШТЕТА

ПОСТОЈАНО ЕДНИ ИСТИ ЛУЃЕ МИСТЕРИОЗНО ПРИЈАВУВААТ КАСНУВАЊА ОД КУЧЕ ВО ВЕЛЕС, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СЕ СОМНЕВА ВО ОРГАНИЗИРАНА ШЕМА ЗА ДОБИВАЊЕ ОТШТЕТА

Во првите три месеци од годинава во Велес се регистрирани 44 каснувања од  куче, велат податоците на СВР Велес и на Општа Болница Велес. Лани во Полиц ...
ИТАЛИЈАНСКАТА ПРЕМИЕРКА ЏОРЏА МЕЛОНИ БАРА 100.000 ЕВРА ОТШТЕТА ЗА ЛАЖНИТЕ ПОРНО СНИМКИ ОД НЕА СТАВЕНИ НА ИНТЕРНЕТ

ИТАЛИЈАНСКАТА ПРЕМИЕРКА ЏОРЏА МЕЛОНИ БАРА 100.000 ЕВРА ОТШТЕТА ЗА ЛАЖНИТЕ ПОРНО СНИМКИ ОД НЕА СТАВЕНИ НА ИНТЕРНЕТ

Премиерката на Италија Џорџа Мелони бара отштета од 100.000 евра, откако на интернет беа поставени  лажни (дипфејк) порно снимки од неа. Мелони треба ...
АМЕРИКАНЕЦ ЈА ТУЖИ ДРЖАВНАТА ЛОТАРИЈА, МУ РЕКЛЕ ДЕКА ПО ГРЕШКА ОСВОИЛ ЏЕКПОТ ОД 340 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

АМЕРИКАНЕЦ ЈА ТУЖИ ДРЖАВНАТА ЛОТАРИЈА, МУ РЕКЛЕ ДЕКА ПО ГРЕШКА ОСВОИЛ ЏЕКПОТ ОД 340 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Маж од Вашингтон кој мислел дека освоил џекпот од 340 милиони долари ја тужи американската лотарија Пауербол, која тврди дека по грешка ги објавилa не ...
БУГАРИЈА Е ЧЛЕНКА НА ЕУ И НЕПРИФАТЛИВО Е ДА НЀ УЦЕНУВА ЗА ГАСОТ, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

БУГАРИЈА Е ЧЛЕНКА НА ЕУ И НЕПРИФАТЛИВО Е ДА НЀ УЦЕНУВА ЗА ГАСОТ, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека нема да прифати никаква уцена од никоја држава  во делот на снабдување и загрозување на енергетската ...
ГЕРМАНСКИОТ МЕДАЛИСТ ВО СКОКОВИ ВО ВОДА ЈАН ХЕМПЕЛ ЌЕ ДОБИЕ 600.000 ЕВРА ОТКАКО 14 ГОДИНИ БИЛ СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАН ОД ТРЕНЕРОТ

ГЕРМАНСКИОТ МЕДАЛИСТ ВО СКОКОВИ ВО ВОДА ЈАН ХЕМПЕЛ ЌЕ ДОБИЕ 600.000 ЕВРА ОТКАКО 14 ГОДИНИ БИЛ СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАН ОД ТРЕНЕРОТ

Трофејниот германски натпреварувач во скокови во вода Јан Хемпел ќе добие обесштетување од 600.000 евра од Германската пливачка федерација (ДСВ) зашто ...
ЌЕ ИМ ПЛАТИМЕ И ОТШТЕТА НА ОБВИНЕТИТЕ КОРУМПИРАНИ ФУНКЦИОНЕРИ ОТИ ИМ ЗАСТАРУВААТ ДЕЛАТА СО ИЗМЕНИТЕ НА КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК

ЌЕ ИМ ПЛАТИМЕ И ОТШТЕТА НА ОБВИНЕТИТЕ КОРУМПИРАНИ ФУНКЦИОНЕРИ ОТИ ИМ ЗАСТАРУВААТ ДЕЛАТА СО ИЗМЕНИТЕ НА КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК

Обвинетите функционери за кои настапува застареност на кривичното гонење може да побараат и Надомест за притворот кој со запирањето на истрагата би би ...
ЖЕНА ОД ТЕКСАС ДОБИ ОТШТЕТА ОД 1,2 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗАШТО БИЛА ЖРТВА НА ОДМАЗДНИЧКИ ПОРНО СНИМКИ

ЖЕНА ОД ТЕКСАС ДОБИ ОТШТЕТА ОД 1,2 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗАШТО БИЛА ЖРТВА НА ОДМАЗДНИЧКИ ПОРНО СНИМКИ

Порота од Тексас ѝ додели на една жена отштета од 1,2 милијарди долари зашто била жртва на одмазднички порно снимки. Именувана како И. Д. во судските ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС СЕ ОТКАЖА ОД СПОГОДБИ И НА СУД СЕ БОРИ ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ПРИЈАВИ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧЕ

ОПШТИНА ВЕЛЕС СЕ ОТКАЖА ОД СПОГОДБИ И НА СУД СЕ БОРИ ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ПРИЈАВИ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧЕ

Минатата година, Општина Велес исплатила речиси шест милиони денари за обесштетување на граѓаните кои биле каснати од куче. Биле регистрирани 82 вакви ...
ОПШТИНА КУМАНОВО ЛАНИ ИСПЛАТИЛА 21.000 ЕВРА НА ГРАЃАНИ КАСНАТИ ОД КУЧЕ, ОВАА ГОДИНА ВЕЌЕ ИМА 23 ПРИЈАВИ

ОПШТИНА КУМАНОВО ЛАНИ ИСПЛАТИЛА 21.000 ЕВРА НА ГРАЃАНИ КАСНАТИ ОД КУЧЕ, ОВАА ГОДИНА ВЕЌЕ ИМА 23 ПРИЈАВИ

Општина Куманово лани од својот буџет им исплатила 1.290.685 денари (21.000 евра) на граѓани кои ја тужеле бидејќи биле каснати од куче. Надомест за п ...
СТРУЖАНЕЦ ИСКАСАН ОД ГЛУТНИЦА КУЧИЊА СКИТНИЦИ ШЕСТ ГОДИНИ НЕ МОЖЕ ДА НАПЛАТИ ОТШТЕТА, ПРАВДАТА ЌЕ ЈА БАРА ВО СТРАЗБУР

СТРУЖАНЕЦ ИСКАСАН ОД ГЛУТНИЦА КУЧИЊА СКИТНИЦИ ШЕСТ ГОДИНИ НЕ МОЖЕ ДА НАПЛАТИ ОТШТЕТА, ПРАВДАТА ЌЕ ЈА БАРА ВО СТРАЗБУР

Шеесет и четиригодишниот Драган Пејоски од Струга не може да наплати надомест за материјална и нематеријална штета во висина од 152 илјади денари прич ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ