Таг: палење

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
ТАЛИБАНЦИТЕ ПАЛАТ МУЗИЧКИ ИНСТРУМЕНТИ ЗАШТО МИСЛАТ ДЕКА МУЗИКАТА Е НЕМОРАЛНА

ТАЛИБАНЦИТЕ ПАЛАТ МУЗИЧКИ ИНСТРУМЕНТИ ЗАШТО МИСЛАТ ДЕКА МУЗИКАТА Е НЕМОРАЛНА

Талибанците запалија музички инструменти во Авганистан, тврдејќи дека музиката предизвикува морална корупција. Илјадници долари вредни парчиња музичка ...
КАРПОШ СЕ ГУШИ ОД ЗАПАЛЕНАТА ДИВА ДЕПОНИЈА, НИКОЈ НЕ Е КАЗНЕТ, А ОД ОПШТИНАТА СЕ ЧУДАТ КАКО КАМИОНИТЕ ВЛЕГУВААТ ДА ИСТУРААТ ЃУБРЕ

КАРПОШ СЕ ГУШИ ОД ЗАПАЛЕНАТА ДИВА ДЕПОНИЈА, НИКОЈ НЕ Е КАЗНЕТ, А ОД ОПШТИНАТА СЕ ЧУДАТ КАКО КАМИОНИТЕ ВЛЕГУВААТ ДА ИСТУРААТ ЃУБРЕ

Цел Карпош па дури и до населбата Капиштец во Центар ноќеска смрдеше на чад од дивата депонија која се запали кај спортскиот центар „Борис Трајковски“ ...
СЕКОЈДНЕВНО СЕ ПАЛИ ТРСКАТА ВО СТРУШКО, НИШТО ОД НАЈАВЕНИОТ ВИДЕОНАДЗОР И РЕНЏЕРСКАТА СЛУЖБА

СЕКОЈДНЕВНО СЕ ПАЛИ ТРСКАТА ВО СТРУШКО, НИШТО ОД НАЈАВЕНИОТ ВИДЕОНАДЗОР И РЕНЏЕРСКАТА СЛУЖБА

Зачестија пожарите на крајбрежјето на Охридското Езеро, од Струга кон селото Калишта. Огромни површини трска и нискостеблеста вегетација се спалени, а ...
ПРОРУСКИ ШВЕДСКИ НОВИНАР ПЛАТИЛ ЗА ПАЛЕЊЕТО НА КОРАНОТ ВО СТОКХОЛМ

ПРОРУСКИ ШВЕДСКИ НОВИНАР ПЛАТИЛ ЗА ПАЛЕЊЕТО НА КОРАНОТ ВО СТОКХОЛМ

Шведските медиуми сугерираат дека Москва стои зад минатонеделниот протест во Стокхолм на кој беше запален Коран, што имало за цел да се саботира членс ...
И ГОДИНАВА ОПОЖАРЕНИ ОГРОМНИ ПОВРШИНИ ТРСКА ВО СТРУШКО ЗА ДА СЕ БЕТОНИРА КРАЈБРЕЖЈЕТО, НИКОЈ НЕ Е НИ ФАТЕН НИ КАЗНЕТ

И ГОДИНАВА ОПОЖАРЕНИ ОГРОМНИ ПОВРШИНИ ТРСКА ВО СТРУШКО ЗА ДА СЕ БЕТОНИРА КРАЈБРЕЖЈЕТО, НИКОЈ НЕ Е НИ ФАТЕН НИ КАЗНЕТ

Една третина од вкупната површина со трска е изгорена во пожарот од пред два дена во атарот на струшкото село Калишта. Пламените јазици проголтаа окол ...
ОХРИДСКАТА ДЕПОНИЈА БУКОВО ПОВТОРНО ГОРИ, ЖИТЕЛИТЕ РЕВОЛТИРАНИ ОТИ НАДЛЕЖНИТЕ НИШТО НЕ ПРЕЗЕМААТ

ОХРИДСКАТА ДЕПОНИЈА БУКОВО ПОВТОРНО ГОРИ, ЖИТЕЛИТЕ РЕВОЛТИРАНИ ОТИ НАДЛЕЖНИТЕ НИШТО НЕ ПРЕЗЕМААТ

Депонијата Буково во близина на Охрид од синоќа повторно гори. Густиот чад и неподносливата миризба ги вознемири жителите на околните села кои најавув ...
НА КРЕМАТОРИУМИТЕ ИМ СНЕМУВА ПРОСТОР И ДРВА ЗА ПАЛЕЊЕ ТЕЛА ДОДЕКА ИНДИЈА БЕЛЕЖИ РЕЧИСИ 400.000 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

НА КРЕМАТОРИУМИТЕ ИМ СНЕМУВА ПРОСТОР И ДРВА ЗА ПАЛЕЊЕ ТЕЛА ДОДЕКА ИНДИЈА БЕЛЕЖИ РЕЧИСИ 400.000 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Полицијата на Њу Делхи побара од градските власти да обезбедат нови локации за кремирање, додека вториот бран на пандемијата пустоши низ Индија и ги п ...
ВО ВЕЛЕШКАТА НАСЕЛБА РЕЧАНИ СЕКОЈ ДЕН СЕ ПАЛАТ СУВА ТРЕВА И ГРАНКИ, ПА ЖИТЕЛИТЕ ДИШАТ ЗАГАДЕН ВОЗДУХ

ВО ВЕЛЕШКАТА НАСЕЛБА РЕЧАНИ СЕКОЈ ДЕН СЕ ПАЛАТ СУВА ТРЕВА И ГРАНКИ, ПА ЖИТЕЛИТЕ ДИШАТ ЗАГАДЕН ВОЗДУХ

Жителите на велешката населба Речани реагираа на загадувањето што го предизвикува дел од нивните сограѓани, кои палат суви гранки и трева и со тоа се ...
ПАЛЕЊЕТО ДЕПОНИИ Е КРИВИЧНО ДЕЛО И МОРА ДА ИМА ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НУРЕДИНИ

ПАЛЕЊЕТО ДЕПОНИИ Е КРИВИЧНО ДЕЛО И МОРА ДА ИМА ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НУРЕДИНИ

Палење депонии е кривично дело, ги повикувам општините да ги спречат ваквите појави, полицијата и Обвинителството да поведат постапки, рече министерот ...
ТОА ШТО ЧАДИ НЕ Е ПРЕТОВАРНАТА СТАНИЦА, ТУКУ ГРАЃАНИ ЈА ПАЛАТ ДИВАТА ДЕПОНИЈА ВАРДАРИШТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ПО НАЈАВИТЕ ЗА ПРОТЕСТ

ТОА ШТО ЧАДИ НЕ Е ПРЕТОВАРНАТА СТАНИЦА, ТУКУ ГРАЃАНИ ЈА ПАЛАТ ДИВАТА ДЕПОНИЈА ВАРДАРИШТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ПО НАЈАВИТЕ ЗА ПРОТЕСТ

Претоварната станица кај Вардариште е според сите стандарди и таму не се пали ѓубре, туку несовесни граѓани постојано ја потпалуваат дивата депонија, ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ