Таг: Палестина

1 213 / 13 НАПИСИ
37 ПАЛЕСТИНЦИ УБИЕНИ ВО ГАЗА ПРЕД ОТВОРАЊЕТО НА АМБАСАДАТА НА САД ВО ЕРУСАЛИМ

37 ПАЛЕСТИНЦИ УБИЕНИ ВО ГАЗА ПРЕД ОТВОРАЊЕТО НА АМБАСАДАТА НА САД ВО ЕРУСАЛИМ

Најмалку 37 Палестинци се убиени од израелската војска во најкрвавите судири во Газа во последните неколку недели, што му претходат на контроверзното ...
ИЗРАЕЛ ГО НАПАДНА ХАМАС, ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ВОЗДУШНИТЕ УДАРИ

ИЗРАЕЛ ГО НАПАДНА ХАМАС, ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ВОЗДУШНИТЕ УДАРИ

Израел објави дека нападнал позиции што ѝ припаѓаат на милитантната група Хамас, како одмазда за нејзините ракетни удари. Две лица загинале, соопшт ...
ХАМАС ПОВИКА НА ВОСТАНИЕ ОТКАКО ТРАМП ГО ПРИЗНА ЕРУСАЛИМ ЗА ГЛАВЕН ГРАД НА ИЗРАЕЛ

ХАМАС ПОВИКА НА ВОСТАНИЕ ОТКАКО ТРАМП ГО ПРИЗНА ЕРУСАЛИМ ЗА ГЛАВЕН ГРАД НА ИЗРАЕЛ

Лидерот на Хамас, Исмаил Ханија, изјави дека одлуката на САД да го признае Ерусалим за нов главен град на Израел е објава на војна против Палестинците ...
1 213 / 13 НАПИСИ