Таг: парада

ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВТОМОБИЛ ВЛЕТА ВО БОЖИЌНА ПАРАДА ВО САД

ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВТОМОБИЛ ВЛЕТА ВО БОЖИЌНА ПАРАДА ВО САД

Најмалку пет лица загинаа, а 40 се повредени откако автомобил влета во парада во американската сојузна држава Висконсин. Снимките објавени на социјалн ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ОДРЖА ПАРАДА ВО ЗАШТИТНИ ОДЕЛА ЗА 73. РОДЕНДЕН НА ДРЖАВАТА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ОДРЖА ПАРАДА ВО ЗАШТИТНИ ОДЕЛА ЗА 73. РОДЕНДЕН НА ДРЖАВАТА

Северна Кореја одржа воена парада за да одбележи 73 години од основањето на државата, но притоа не покажа никакви балистички проектили. Место тоа, држ ...
УКРАИНЦИТЕ ПРОТИВ НАРЕДБАТА ЖЕНИТЕ ВОЈНИЦИ НА ПАРАДАТА ДА МАРШИРААТ СО ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ

УКРАИНЦИТЕ ПРОТИВ НАРЕДБАТА ЖЕНИТЕ ВОЈНИЦИ НА ПАРАДАТА ДА МАРШИРААТ СО ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ

Плановите на украинското Министерство за жените војници да маршираат со високи потпетици наместо со армиски чизми на парадата следниот месец, предизви ...
КИНА ОДБЕЛЕЖУВА 70 ГОДИНИ ОД ОСНОВАЊЕТО И ГИ ПОКАЖА ПРОЕКТИЛИТЕ СО КОИ МОЖЕ ДА ЈА ГАЃА АМЕРИКА

КИНА ОДБЕЛЕЖУВА 70 ГОДИНИ ОД ОСНОВАЊЕТО И ГИ ПОКАЖА ПРОЕКТИЛИТЕ СО КОИ МОЖЕ ДА ЈА ГАЃА АМЕРИКА

Камиони опремени со оружје вклучувајќи нуклеарни проектили со кои можат да се гаѓаат САД парадираа низ Пекинг на одбележувањето на 70-годишнината од п ...
ПОЧНА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ, В САБОТА ПАРАДА НА 42 ГРУПИ

ПОЧНА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ, В САБОТА ПАРАДА НА 42 ГРУПИ

Со предавањето на клучот на градот од градоначалникот Коста Јаневски на струмичките карневалци стартуваа осумдневните активности од годинашново издани ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОКАЖА НОВИ РАКЕТИ И ОРУЖЈЕ НА ПАРАДА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОКАЖА НОВИ РАКЕТИ И ОРУЖЈЕ НА ПАРАДА

Северна Кореја претстави нов вид интерконтинентални балистички ракети со голем дострел кои се лансираат од подморница,вчера на прославата по повод 105 ...
6 / 6 НАПИСИ