Таг: Парни ваљак

АКИ РАХИМОВСКИ ПОГРЕБАН ВО ЗАГРЕБ СО ЗВУЦИТЕ НА „ЗОШТО СИ МЕ МАЈКО РОДИЛА“

АКИ РАХИМОВСКИ ПОГРЕБАН ВО ЗАГРЕБ СО ЗВУЦИТЕ НА „ЗОШТО СИ МЕ МАЈКО РОДИЛА“

Аки Рахимовски, легендарниот пејач на „Парни ваљак“, попладнево беше погребан во алејата на великаните на гробиштата „Мирогој“ во Загреб. Ковчегот беш ...
ПОЧИНА АКИ РАХИМОВСКИ

ПОЧИНА АКИ РАХИМОВСКИ

Аки Рахимовски, долгогодишниот пејач на „Парни ваљак“, почина денеска на 66 години, објави групата на својата страница на Фејсбук. „На Рахимовски утр ...
ПАРНИ ВАЉАК ЌЕ ПЕЕ ЗА НОВА ГОДИНА НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

ПАРНИ ВАЉАК ЌЕ ПЕЕ ЗА НОВА ГОДИНА НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

Хрватската рок група „Парни ваљак“ ќе пее на плоштадот Македонија во Скопје за новогодишната прослава на 31 декември. Пред нив ќе настапат неколку дом ...
3 / 3 НАПИСИ