Таг: „Пациент“

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
ПРАТЕНИЧКАТА ЖАКЛИНА ПЕШЕВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ЗА ДА ЈА ОМАЛОВАЖИ ВЛАДАТА, ОД ГОВОРНИЦА КАЖА ДЕКА Е БЕЗНАДЕЖЕН ПАЦИЕНТ ПРИКЛУЧЕН НА АПАРАТИ

ПРАТЕНИЧКАТА ЖАКЛИНА ПЕШЕВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ЗА ДА ЈА ОМАЛОВАЖИ ВЛАДАТА, ОД ГОВОРНИЦА КАЖА ДЕКА Е БЕЗНАДЕЖЕН ПАЦИЕНТ ПРИКЛУЧЕН НА АПАРАТИ

Жаклина Пешевска, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, на денешната собраниска седница за владината реконструкција, ја спореди Владата со тешко болни луѓе приклу ...
ИЗВРШЕНА УШТЕ ЕДНА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА СРЦЕ И НА БУБРЕЗИ ОД ПОЧИНАТ ДАРИТЕЛ

ИЗВРШЕНА УШТЕ ЕДНА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА СРЦЕ И НА БУБРЕЗИ ОД ПОЧИНАТ ДАРИТЕЛ

Вчера кај млад пациент е извршена трансплантација на срце од починат дарител, соопшти Министерството за здравство. Ова е седма транспатација на срце о ...
ПАЦИЕНТ ДАВЕЛ ЛЕКАРКА НА ИНФЕКТИВНОТО ВО ОХРИД ОТИ НЕЈЌЕЛ ДА ЧЕКА ЗА ПРЕГЛЕД

ПАЦИЕНТ ДАВЕЛ ЛЕКАРКА НА ИНФЕКТИВНОТО ВО ОХРИД ОТИ НЕЈЌЕЛ ДА ЧЕКА ЗА ПРЕГЛЕД

Лекарка од Инфективното одделение во Општата болница во Охрид ноќеска за време на дежурство била нападната од пациент кој бил револтиран оти чекал дол ...
ВЛАДАТА ЌЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ МАТИЧНИОТ ЛЕКАР ЌЕ ДОБИВА ПО 30 ДЕНАРИ ПО ПАЦИЕНТ АКО ПРОТИВ КОВИД-19 СЕ ВАКЦИНИРААТ 70 ОТСТО ОД НЕГОВИОТ ВКУПЕН БРОЈ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

ВЛАДАТА ЌЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ МАТИЧНИОТ ЛЕКАР ЌЕ ДОБИВА ПО 30 ДЕНАРИ ПО ПАЦИЕНТ АКО ПРОТИВ КОВИД-19 СЕ ВАКЦИНИРААТ 70 ОТСТО ОД НЕГОВИОТ ВКУПЕН БРОЈ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Матичниот лекар да биде награден со 30 денари по пациент од вкупниот број пациенти запишани кај него, откако ќе надмине 70 отсто на вакцинација од вку ...
ВЕЛЕШАНЕЦОТ СО ДЕЛТА СОЈ НА КОВИД-19 СЕ ВРАТИЛ ОД АНГЛИЈА ПРЕД 2 НЕДЕЛИ

ВЕЛЕШАНЕЦОТ СО ДЕЛТА СОЈ НА КОВИД-19 СЕ ВРАТИЛ ОД АНГЛИЈА ПРЕД 2 НЕДЕЛИ

Четириесет и тригодишниот пациент од Велес, кај кого е регистриран делта сојот на ковид-19, се вратил од Англија пред две недели. Лицето, кое е невакц ...
75-ГОДИШНИК БОЛЕН ОД КОВИД-19 ИЗБЕГАЛ ОД МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП И НАЈДЕН Е МРТОВ ВО БЛИЗИНА

75-ГОДИШНИК БОЛЕН ОД КОВИД-19 ИЗБЕГАЛ ОД МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП И НАЈДЕН Е МРТОВ ВО БЛИЗИНА

Службите на Клиничката болница во Штип синоќа се вдале во потрага по еден побегнат пациент со ковид-19, кој подоцна бил најден мртов во непосредна бли ...
ПАЦИЕНТ СЕ ФРЛИ ОД КОВИД-ЦЕНТАРОТ НА „8 СЕПТЕМВРИ“ И ПОЧИНА

ПАЦИЕНТ СЕ ФРЛИ ОД КОВИД-ЦЕНТАРОТ НА „8 СЕПТЕМВРИ“ И ПОЧИНА

Пациент утрово во 7.20 се фрлил од првиот спрат на Ковид-центарот во болницата „8 Септември“ во Скопје и почина, потврди МВР. Станува збор за лице на ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНА 35-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ ПРЕТХОДНО ИЗБЕГАЛ ОД БОЛНИЦАТА, А СО ПОЛИЦИЈА БИЛ ВРАТЕН ВО ТЕШКА СОСТОЈБА

ОД КОВИД-19 ПОЧИНА 35-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ ПРЕТХОДНО ИЗБЕГАЛ ОД БОЛНИЦАТА, А СО ПОЛИЦИЈА БИЛ ВРАТЕН ВО ТЕШКА СОСТОЈБА

Синоќа, во Клиничка болница Битола почина 35-годишен битолчанец кој претходно самоволно ја напуштил болницата и со свое возило си заминал дома, каде з ...
ПАЦИЕНТ СО КОВИД-19 ЗАЕДНО СО МЕДИЦИНСКА СЕСТРА И ВОЗАЧ ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО ОД СТРУМИЦА ИЗЛЕТАЛО ОД ПАТОТ КАЈ ШТИП

ПАЦИЕНТ СО КОВИД-19 ЗАЕДНО СО МЕДИЦИНСКА СЕСТРА И ВОЗАЧ ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО ОД СТРУМИЦА ИЗЛЕТАЛО ОД ПАТОТ КАЈ ШТИП

Пациент заразен со ковид-19 од Струмица чија здравствена состојба се влошила, заедно со медицинска сестра и возач се повредени откако синоќа кај штипс ...
ШТИПЈАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОВИД-19 ПОВТОРНО СО ПОЗИТИВЕН ТЕСТ Е ПРИМЕН В БОЛНИЦА

ШТИПЈАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОВИД-19 ПОВТОРНО СО ПОЗИТИВЕН ТЕСТ Е ПРИМЕН В БОЛНИЦА

Пациент од Штип со ковид-19, кој по лекувањето во Клиничката болница и негативните тестови бил пуштен дома, сега пак е позитивен на вирусот. Од Клинич ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ