Таг: Петре Шилегов

1 2 3 67 10 / 666 НАПИСИ
АРСОВСКА СЕГА САКА АВТОБУСКО МЕТРО, АМА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ И ЛЕВИЦА НЕ ГЛАСАА ДА СЕ ПРОДОЛЖИ ПРОЕКТОТ

АРСОВСКА СЕГА САКА АВТОБУСКО МЕТРО, АМА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ И ЛЕВИЦА НЕ ГЛАСАА ДА СЕ ПРОДОЛЖИ ПРОЕКТОТ

Градоначалничката Данела Арсовска не може да го продолжи проектот за автобуско метро или Брз автобуски превоз (БРТ) затоа што советниците од ВМРО-ДПМН ...
АРСОВСКА ГО КРИЕ ПРОЕКТОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ЗА КОЈ ВЕЛИ ДЕКА ГО РЕВИДИРАЛА, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ НЕМА ИЗМЕНИ ТУКУ НА ВИДЕЛИНА ИЗЛЕГОА ЛАГИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

АРСОВСКА ГО КРИЕ ПРОЕКТОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ЗА КОЈ ВЕЛИ ДЕКА ГО РЕВИДИРАЛА, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ НЕМА ИЗМЕНИ ТУКУ НА ВИДЕЛИНА ИЗЛЕГОА ЛАГИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

Градоначалничката Данела Арсовска преку фејсбук објава најави дека ќе го продолжи проектот автобуското метро откако ги отстранила пречките, но крие шт ...
ОТКАКО ДВЕ ГОДИНИ ГО ДРЖЕШЕ ЗАКОЧЕН ПРОЕКТОТ НА ШИЛЕГОВ, ДАНЕЛА СЕГА ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ ГО ПРАВИ АВТОБУСКОТО МЕТРО

ОТКАКО ДВЕ ГОДИНИ ГО ДРЖЕШЕ ЗАКОЧЕН ПРОЕКТОТ НА ШИЛЕГОВ, ДАНЕЛА СЕГА ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ ГО ПРАВИ АВТОБУСКОТО МЕТРО

Скопската градоначалничка Данела Арсовска вели дека ќе го реализира проектот за Брз автобуски превоз (БРТ) во Скопје, иако веднаш по стапување на функ ...
И АРСОВСКА КАКО ШИЛЕГОВ ПОБАРА ВЛАДАТА И СОБРАНИЕТО ДА ДОНЕСАТ ЗАКОН ЗА КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА ОТИ СКОПЈЕ Е ЗАТРУПАНО ВО ЃУБРЕ

И АРСОВСКА КАКО ШИЛЕГОВ ПОБАРА ВЛАДАТА И СОБРАНИЕТО ДА ДОНЕСАТ ЗАКОН ЗА КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА ОТИ СКОПЈЕ Е ЗАТРУПАНО ВО ЃУБРЕ

Градоначалничката Данела Арсовска бара да се донесе Закон за комунална полиција. Таа денеска на својот фејсбук профил објави дека до Собранието и Влад ...
ГРАД СКОПЈЕ ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ ГИ РАСКОПА ТРОТОАРИТЕ НА МОСТОТ „ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ“ И ГИ ОСТАВИ ТАКА

ГРАД СКОПЈЕ ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ ГИ РАСКОПА ТРОТОАРИТЕ НА МОСТОТ „ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ“ И ГИ ОСТАВИ ТАКА

Еден месец тротоарите на мостот „Обединети нации“ стојат раскопани и не се градат. Град Скопје на 15 август го откорна асфалтот од патеките за пешаци ...
ПО ДВЕ ГОДИНИ ГРАД СКОПЈЕ ГО ЗАВРШИ КРУЖНИОТ ТЕК КАЈ „ХУБО“, ОД КЛУЧКАТА КАЈ МОМИН ПОТОК НЕМА АБЕР

ПО ДВЕ ГОДИНИ ГРАД СКОПЈЕ ГО ЗАВРШИ КРУЖНИОТ ТЕК КАЈ „ХУБО“, ОД КЛУЧКАТА КАЈ МОМИН ПОТОК НЕМА АБЕР

По две години градежни работи, Град Скопје деновиве конечно ја заврши изградбата на кружниот тех кај „Хубо маркет“ на еден од влезовите во главниот гр ...
АРСОВСКА БАРА ДА СЕ ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА ШИЛЕГОВ И ДА СЕ ВРАТАТ СТАРИТЕ ИМИЊА НА УЛИЦИТЕ

АРСОВСКА БАРА ДА СЕ ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА ШИЛЕГОВ И ДА СЕ ВРАТАТ СТАРИТЕ ИМИЊА НА УЛИЦИТЕ

Градоначалничката Данела Арсовска бара да се вратат старите и имиња на антички личности на улици во Скопје кои беа ставени во времето на ексградоначал ...
УЛИЦАТА „ВТОРА МАКЕДОНСКА БРИГАДА“ НИКОГАШ НЕ БИЛА ИЗБРИШАНА, ТАКА СЕГА СЕ ВИКА ПОРАНЕШНА „ЛОВЌЕНСКА 9“, Ѝ ОДГОВОРИ ШИЛЕГОВ НА АРСОВСКА

УЛИЦАТА „ВТОРА МАКЕДОНСКА БРИГАДА“ НИКОГАШ НЕ БИЛА ИЗБРИШАНА, ТАКА СЕГА СЕ ВИКА ПОРАНЕШНА „ЛОВЌЕНСКА 9“, Ѝ ОДГОВОРИ ШИЛЕГОВ НА АРСОВСКА

Ексградоначалникот Петре Шилегов вели дека во негово време не било избришано името на улицата Втора македонска бригада, туку само била преместено на д ...
НА СКОПСКАТА УЛИЦА ЕСЕНИНОВА СЕ ВОЗИ, АРСОВСКА 2 ГОДИНИ НЕ ЈА ПУШТА ВО УПОТРЕБА

НА СКОПСКАТА УЛИЦА ЕСЕНИНОВА СЕ ВОЗИ, АРСОВСКА 2 ГОДИНИ НЕ ЈА ПУШТА ВО УПОТРЕБА

Се вози на новата улица Есенинова во Скопје, која ги поврзува општините Аеродром и Кисела Вода, но градоначалничката Данела Арсовска не ја пушта во уп ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОСТОВСКИ БАРА ГРАД СКОПЈЕ ДА ГИ ВРАТИ СТАРИТЕ ИМИЊА НА 38 УЛИЦИ ВО БУТЕЛ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОСТОВСКИ БАРА ГРАД СКОПЈЕ ДА ГИ ВРАТИ СТАРИТЕ ИМИЊА НА 38 УЛИЦИ ВО БУТЕЛ

Градоначалникот на Општина Бутел Дарко Костовски поднесе иницијатива до Град Скопје да се вратат старите имиња на улиците во општината. Станува збор з ...
1 2 3 67 10 / 666 НАПИСИ