Таг: Петре Шилегов

1 2 3 4 65 20 / 650 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПРЕМИСЛИ, ЈА ПОВЛЕЧЕ ТОЧКАТА ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ИМИЊАТА НА УЛИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ ДОНЕСЕНИ ОД СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПРЕМИСЛИ, ЈА ПОВЛЕЧЕ ТОЧКАТА ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ИМИЊАТА НА УЛИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ ДОНЕСЕНИ ОД СДСМ

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје синоќа се премислија и ја повлекоа вонредната точка да се поништат имињата на улици, мостови и пло ...
НЕМА ПАРИ ЗА НОВИ КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ АРСОВСКА, СО БУЏЕТОТ ЗА 2022 ЌЕ СЕ РАБОТАТ ВЕЌЕ ЗАПОЧНАТИТЕ

НЕМА ПАРИ ЗА НОВИ КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ АРСОВСКА, СО БУЏЕТОТ ЗА 2022 ЌЕ СЕ РАБОТАТ ВЕЌЕ ЗАПОЧНАТИТЕ

По целодневна расправа, Советот на Град Скопје синоќа околку полноќ го усвои буџетот за 2022 година. Вкупниот буџет е 114 милиони евра, од кои основни ...
ВМРО-ДПМНЕ БАРА ВО СКОПЈЕ ДА СЕ ВРАТАТ ИМИЊАТА НА УЛИЦИТЕ СТАВЕНИ ВО ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ВО СКОПЈЕ ДА СЕ ВРАТАТ ИМИЊАТА НА УЛИЦИТЕ СТАВЕНИ ВО ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје бара да се вратат старите имиња на улиците кои беа ставени во времeто на ексградоначалникот ...
АРСОВСКА ГО СТОПИРАШЕ ТЕНДЕРОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ВО СКОПЈЕ РАСПИШАН ОД ШИЛЕГОВ И ЕБОР

АРСОВСКА ГО СТОПИРАШЕ ТЕНДЕРОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ВО СКОПЈЕ РАСПИШАН ОД ШИЛЕГОВ И ЕБОР

Стопиран е тендерот за изградба на автобуското метро или Бас рапид транзит (БРТ) кој беше објавен на страната на Европската банка за обнова и развој. ...
ГРАД СКОПЈЕ ДОСЕГА ПОТРОШИЛ 170.000 ЕВРА ЗА ПРОЕКТОТ АВТОБУСКО МЕТРО ЗА КОЈ АРСОВСКА РЕЧЕ НЕ ГО ПРАВИ ОТИ НЕ ГО ИЗГЛАСАЛЕ ГРАЃАНИТЕ

ГРАД СКОПЈЕ ДОСЕГА ПОТРОШИЛ 170.000 ЕВРА ЗА ПРОЕКТОТ АВТОБУСКО МЕТРО ЗА КОЈ АРСОВСКА РЕЧЕ НЕ ГО ПРАВИ ОТИ НЕ ГО ИЗГЛАСАЛЕ ГРАЃАНИТЕ

Околу 170.000 евра досега се потрошени за проектот Бас рапид транзит (БРТ) или автобуско метро, кој новата градоначалничка Данела Арсовска рече дека н ...
ГАЛИЈАТА ВО ВАРДАР ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА СЕ УРИВА, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ТОА Е ЗАВРШЕНА РАБОТА

ГАЛИЈАТА ВО ВАРДАР ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА СЕ УРИВА, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ТОА Е ЗАВРШЕНА РАБОТА

Галијата во коритото на реката Вардар ќе продолжи да се урива. Градоначалничката Данела Арсовска вели дека галијата е завршена работа, има потпишано и ...
АВТОБУСКОТО МЕТРО НА ШИЛЕГОВ НЕМА ДА ГО ПРАВАМ, БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ЌЕ ИМА САМО ДАЈТЕ МИ ВРЕМЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

АВТОБУСКОТО МЕТРО НА ШИЛЕГОВ НЕМА ДА ГО ПРАВАМ, БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ЌЕ ИМА САМО ДАЈТЕ МИ ВРЕМЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска нема да го продолжи проектот Бас рапид транзит (БРТ) или автобуско метро од нејзиниот претходник Петре Шил ...
ДАНЕЛА АРСОВСКА ЈА ПРЕЗЕДЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ФУНКЦИЈА ВО СКОПЈЕ ОД ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ

ДАНЕЛА АРСОВСКА ЈА ПРЕЗЕДЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ФУНКЦИЈА ВО СКОПЈЕ ОД ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ

Данела Арсовска денеска ја презема градоначалничката функција од досегашниот градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов. Шилегов ја пречека Арсовска в ...
ДЕМОКРАТИЈАТА ПОДРАЗБИРА ПОДНЕСУВАЊЕ ОДГОВОРНОСТ, ЗАЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ПРЕМИЕР И ЛИДЕР НА СДСМ ПОРАДИ ПОРАЗОТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ДЕМОКРАТИЈАТА ПОДРАЗБИРА ПОДНЕСУВАЊЕ ОДГОВОРНОСТ, ЗАЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ПРЕМИЕР И ЛИДЕР НА СДСМ ПОРАДИ ПОРАЗОТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Премиерот Зоран Заев поднесе оставка како премиер и лидер на СДСМ по денешниот втор круг од локалните избори, во кој ВМРО-ДПМНЕ победи во Скопје, Бито ...
ШИЛЕГОВ Ѝ ЈА ЧЕСТИТА ПОБЕДАТА НА АРСОВСКА, РЕЧЕ ДЕКА НЕМА ДА ДОЗВОЛИ СКОПЈЕ ПОВТОРНО ДА БИДЕ СИЛУВАНО

ШИЛЕГОВ Ѝ ЈА ЧЕСТИТА ПОБЕДАТА НА АРСОВСКА, РЕЧЕ ДЕКА НЕМА ДА ДОЗВОЛИ СКОПЈЕ ПОВТОРНО ДА БИДЕ СИЛУВАНО

Досегашниот градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов ѝ ја честиташе победата на независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска, која ...
1 2 3 4 65 20 / 650 НАПИСИ