Таг: Петро Порошенко

КОМИЧАРОТ ЗЕЛЕНСКИ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА УКРАИНА

КОМИЧАРОТ ЗЕЛЕНСКИ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА УКРАИНА

Володимир Зеленски, комичар кој никогаш претходно не бил на политичка функција, ќе биде нов претседател на Украина, откако убедливо го победи Петро По ...
ПОРОШЕНКО И ЗЕЛЕНСКИ ЌЕ ИМААТ ДЕБАТА НА СТАДИОН ПРЕД ВТОРИОТ КРУГ НА ИЗБОРИТЕ ВО УКРАИНА

ПОРОШЕНКО И ЗЕЛЕНСКИ ЌЕ ИМААТ ДЕБАТА НА СТАДИОН ПРЕД ВТОРИОТ КРУГ НА ИЗБОРИТЕ ВО УКРАИНА

Петро Порошенко го прифати предизвикот на својот ривал на претседателските избори во Укриана, Володимир Зеленски и тие во пресрет на вториот круг ќе с ...
КОМИЧАР БЕЗ ПОЛИТИЧКО ИСКУСТВО ВОДИ ПО ПРВИОТ КРУГ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО УКРАИНА

КОМИЧАР БЕЗ ПОЛИТИЧКО ИСКУСТВО ВОДИ ПО ПРВИОТ КРУГ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО УКРАИНА

Комичар кој во своите телевизиски скечеви глуми претседател води по првиот круг на претседателските избори во Украина, покажуваат излезните анкети. ...
ПРЕТХОДНИЦИТЕ НА ТРАМП: МИЛИЈАРДЕРИ КОИ СТАНАА ПОЛИТИЧАРИ

ПРЕТХОДНИЦИТЕ НА ТРАМП: МИЛИЈАРДЕРИ КОИ СТАНАА ПОЛИТИЧАРИ

Ако Доналд Трамп ја освои Белата Куќа во вторник ќе стане првиот бизнисмен милијардер во Америка што ќе стане претседател и ќе ги следи стапките на др ...
4 / 4 НАПИСИ