Таг: плата

1 2 3 13 10 / 122 НАПИСИ
ВРАБОТЕНИТЕ ВО КУМАНОВСКИТЕ ГРАДИНКИ УШТЕ НЕ ЈА ДОБИЛЕ ЈУНСКАТА ПЛАТА, ОД ПОНЕДЕЛНИК НА ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ПРОТЕСТ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО КУМАНОВСКИТЕ ГРАДИНКИ УШТЕ НЕ ЈА ДОБИЛЕ ЈУНСКАТА ПЛАТА, ОД ПОНЕДЕЛНИК НА ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ПРОТЕСТ

Поради неисплатена јунска плата, вработените во градинката „Ангел Шајче“ во Куманово од понеделник ќе започнат предупредувачки протест. Одлуката била ...
ШТРАЈКОТ НА 400 ПРИВАТНИ СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ ОД СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ ЌЕ ТРАЕ СЀ ДОДЕКА ВЛАДАТА ПИСМЕНО НЕ ДАДЕ ГАРАНЦИИ ДЕКА ЌЕ ИМ СЕ ПОКАЧИ ПЛАТАТА

ШТРАЈКОТ НА 400 ПРИВАТНИ СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ ОД СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ ЌЕ ТРАЕ СЀ ДОДЕКА ВЛАДАТА ПИСМЕНО НЕ ДАДЕ ГАРАНЦИИ ДЕКА ЌЕ ИМ СЕ ПОКАЧИ ПЛАТАТА

Повеќе од 400 приватни специјализанти од скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ од денеска се во генерален штрајк поради неисполнетите барања, кои г ...
НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, А ЗА СЕКОЈ РАБОТНИК ИМА ВРАБОТЕНО ШЕФ, РЕКОА ОД СИНДИКАТОТ НА МАКЕДОНСКА ПОШТА НА ПРОТЕСТОТ

НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, А ЗА СЕКОЈ РАБОТНИК ИМА ВРАБОТЕНО ШЕФ, РЕКОА ОД СИНДИКАТОТ НА МАКЕДОНСКА ПОШТА НА ПРОТЕСТОТ

Вработените во Македонска пошта денеска излегоа на двочасовен протест поради, како што рекоа, тешката финансиска состојба на акционерското друштво. Вр ...
ДВЕ ИЛЈАДИ ВРАБОТЕНИ НА „НАЦИОНАЛНИ ШУМИ“ ШТРАЈКУВААТ ОТИ НЕМА ЈАНУАРСКА ПЛАТА, А ИМА НОВИ 450 ВРАБОТУВАЊА И ТЕНДЕР ЗА НОВИ СЛУЖБЕНИ КОЛИ

ДВЕ ИЛЈАДИ ВРАБОТЕНИ НА „НАЦИОНАЛНИ ШУМИ“ ШТРАЈКУВААТ ОТИ НЕМА ЈАНУАРСКА ПЛАТА, А ИМА НОВИ 450 ВРАБОТУВАЊА И ТЕНДЕР ЗА НОВИ СЛУЖБЕНИ КОЛИ

Плати за вработените во Јавното претпријатие (ЈП) „Национални шуми“ нема, но затоа пари има за нови службени возила и за 450 нови вработувања, беше ка ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО ПЕТ ДРЖАВНИ УНИВЕРЗИТЕТИ ПРОТЕСТИРАА ЗА КОЛЕКТИВНИ ДОГОВОРИ И ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ ЗА 22 ОТСТО

ВРАБОТЕНИТЕ ВО ПЕТ ДРЖАВНИ УНИВЕРЗИТЕТИ ПРОТЕСТИРАА ЗА КОЛЕКТИВНИ ДОГОВОРИ И ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ ЗА 22 ОТСТО

Вработените од петте јавни универзитети во Битола, Тетово, Штип, „Св. Апостол Павле“ во Охрид и „Мајка Тереза“ во Скопје денес излегоа на мирни протес ...
ВОЗАТ АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДЕНЕС ЌЕ ЗЕМАТ ПЛАТА

ВОЗАТ АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДЕНЕС ЌЕ ЗЕМАТ ПЛАТА

Автобусите на ЈСП „Скопје“ утрово возат со редовна динамика. Градот не остана без јавен автобуски превоз како што најавија возачите, бидејќи утрово би ...
СТРУШКИТЕ ГРАДИНКИ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ НЕГУВАТЕЛКИ И ВОСПИТУВАЧКИ, ВРАБОТЕНИТЕ СО ДОГОВОР НА ДЕЛО НЕМА ДА РАБОТАТ ЗА 10.000 ДЕНАРИ

СТРУШКИТЕ ГРАДИНКИ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ НЕГУВАТЕЛКИ И ВОСПИТУВАЧКИ, ВРАБОТЕНИТЕ СО ДОГОВОР НА ДЕЛО НЕМА ДА РАБОТАТ ЗА 10.000 ДЕНАРИ

Дваесеттина воспитувачки и негувателки од двете струшки градинки кои со години се ангажирани со договор на дело, од следниот месец нема да одат на раб ...
СОВЕТНИЦИТЕ НА ВТОРАТА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА УСВОИЈА СУБВЕНЦИИ ЗА ЈСП „СКОПЈЕ“, АВТОБУСИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА

СОВЕТНИЦИТЕ НА ВТОРАТА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА УСВОИЈА СУБВЕНЦИИ ЗА ЈСП „СКОПЈЕ“, АВТОБУСИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА

Советот на Град Скопје попладнево одржа втора вонредна седница, на која се  усвои одлуката за доделување на субвенции на ЈСП „Скопје“ во висина од 11 ...
НА 22 ЈАНУАРИ ПОСЛЕ 9 ЧАСОТ ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“, ЌЕ ПОЧНАТ ДА ВОЗАТ КОГА ЌЕ ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ

НА 22 ЈАНУАРИ ПОСЛЕ 9 ЧАСОТ ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“, ЌЕ ПОЧНАТ ДА ВОЗАТ КОГА ЌЕ ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ

Утре, 22 јануари, уште од 9 часот ќе нема автобуси на ЈСП на улиците на Скопје и во приградските населби. Автобуси ќе има само од 4:45 до 9 часот за д ...
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ НЕМААТ ЗЕМЕНО ПЛАТА ЗА ДЕКЕМВРИ

ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ НЕМААТ ЗЕМЕНО ПЛАТА ЗА ДЕКЕМВРИ

Во понеделнк нема да возат автобусите на ЈСП „Скопје“ затоа што вработените во градското претпријатие немаат земено плата за декември. Нема да работи ...
1 2 3 13 10 / 122 НАПИСИ