Таг: почина

1 2 3 11 10 / 107 НАПИСИ
ПОЧИНА ВАСКО ВОЈНЕСКИ-ВАСИЧОТ, TАТУ МАЈСТОРOT ОД БИТОЛА, ЗА 10 ДЕНА ПОЧИНАА ДВЕ ЛИЦА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

ПОЧИНА ВАСКО ВОЈНЕСКИ-ВАСИЧОТ, TАТУ МАЈСТОРOT ОД БИТОЛА, ЗА 10 ДЕНА ПОЧИНАА ДВЕ ЛИЦА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

На 36-годишна возрат ненадејно почина Васко Војнески-Васичот, битолчанец со Даунов синдром кој имаше талент на вистински тату мајстор. Иако немаше мож ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНА ШТИПСКИОТ УМЕТНИК МЕТОДИ АНДОНОВ, АВТОР НА ЛОГОТО И ПЛАКЕТАТА НА МАКФЕСТ

ОД КОВИД-19 ПОЧИНА ШТИПСКИОТ УМЕТНИК МЕТОДИ АНДОНОВ, АВТОР НА ЛОГОТО И ПЛАКЕТАТА НА МАКФЕСТ

По компликации од ковид-19 вчера во Штип почина ренмираниот уметник Методи Андонов, на 75 години. Тој на 11 март годинава го прими големото признание ...
ПОЧИНА 19-ГОДИШНАТА ДЕВОЈКА ОД БИТОЛА КОЈА БЕШЕ СУСПЕКТНА НО НЕ И ТЕСТИРАНА НА КОРОНАВИРУС

ПОЧИНА 19-ГОДИШНАТА ДЕВОЈКА ОД БИТОЛА КОЈА БЕШЕ СУСПЕКТНА НО НЕ И ТЕСТИРАНА НА КОРОНАВИРУС

Почина најмладиот пациент во Ковид-центарот во Битола, 19-годишната пациентка од Битолско, која се водеше како суспектна на коронавирус, но не беше те ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ДРЖАВЕН ОБВИНИТЕЛ МАРКО ЗВРЛЕВСКИ

ОД КОВИД-19 ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ДРЖАВЕН ОБВИНИТЕЛ МАРКО ЗВРЛЕВСКИ

Поранешниот Јавен обвинител на Македонија Марко Зврлевски почина по компликации од коронавирус. Имаше 61 година. Зврлевски е роден во Дебар, а се ш ...
ПОЧИНА СТОЧАРОТ ОД КРАТОВСКО КОГО ЛЕКАРИТЕ ГО НОСЕА НА РАЦЕ НИЗ ПЛАНИНА ЗА ДА ГО СПАСАТ ОТИ НАДЛЕЖНИТЕ ОДБИЈА ДА ПОМОГНАТ

ПОЧИНА СТОЧАРОТ ОД КРАТОВСКО КОГО ЛЕКАРИТЕ ГО НОСЕА НА РАЦЕ НИЗ ПЛАНИНА ЗА ДА ГО СПАСАТ ОТИ НАДЛЕЖНИТЕ ОДБИЈА ДА ПОМОГНАТ

Почина сточарот од кратовското село Емирица, кој минатата недела на раце беше носен 5 километри низ планината од екипа на Итна медицинска помош во Кра ...
28-ГОДИШНИОТ ОХРИЃАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ДОШОЛ ОД СЛОВЕНИЈА ДА ЈА ПОСЕТИ ТЕШКО БОЛНАТА МАЈКА

28-ГОДИШНИОТ ОХРИЃАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ДОШОЛ ОД СЛОВЕНИЈА ДА ЈА ПОСЕТИ ТЕШКО БОЛНАТА МАЈКА

Лазар Секулоски, 28-годишниот охриѓанец кој ја загуби битката со коронавирусот, дошол од Словенија да ја посети својата мајка која со тешка болест, ка ...
ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ГЕНЕРАЛ-МАЈОРОТ РИСТО ДАМЈАНОВСКИ, ПРВИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ВО САМОСТОЈНА МАКЕДОНИЈА

ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ГЕНЕРАЛ-МАЈОРОТ РИСТО ДАМЈАНОВСКИ, ПРВИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ВО САМОСТОЈНА МАКЕДОНИЈА

Од последици на ковид-19, вчера почина генерал-мајорот во пензија д-р Ристо Дамјановски, првиот министер за одбрана на самостојна Македонија, соопшти ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНА ПЕЈАЧОТ И АКТЕР ЗАФИР ХАЏИМАНОВ

ОД КОВИД-19 ПОЧИНА ПЕЈАЧОТ И АКТЕР ЗАФИР ХАЏИМАНОВ

Македонскиот актер и пејач Зафир Хаџиманов почина во Белград на 78 години по компликации од ковид-19. Хаџиманов беше и композитор, писател, шоумен ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНА МАКЕДОНСКИОТ АКТЕР ЛУРАН АХМЕТИ КОЈ ИМАШЕ БОГАТА КАРИЕРА ВО СЛАВНИ ТУРСКИ СЕРИИ

ОД КОВИД-19 ПОЧИНА МАКЕДОНСКИОТ АКТЕР ЛУРАН АХМЕТИ КОЈ ИМАШЕ БОГАТА КАРИЕРА ВО СЛАВНИ ТУРСКИ СЕРИИ

Македонскиот актер Луран Ахмети, кој имаше богата телевизиска и филмска кариера во Турција, почина по компликации од ковид-19 на 46 години, објави мед ...
ПОЧИНА ГОРАН ГАВРИЛОВ, СОПСТВЕНИКОТ НА РАДИО КАНАЛ 77 ОД ШТИП

ПОЧИНА ГОРАН ГАВРИЛОВ, СОПСТВЕНИКОТ НА РАДИО КАНАЛ 77 ОД ШТИП

Горан Гаврилов, основач и сопственик и Радио Канал 77 и порталот Македонски медиа сервис (ММС) од Штип, почина денеска по кусо боледување, објави ММС. ...
1 2 3 11 10 / 107 НАПИСИ