Таг: почина

1 2 3 7 10 / 69 НАПИСИ
ПОЧИНАТИОТ 36-ГОДИШЕН ШТИПЈАНЕЦ ОД КОВИД-19 НЕ БИЛ ТЕСТИРАН НАВРЕМЕ

ПОЧИНАТИОТ 36-ГОДИШЕН ШТИПЈАНЕЦ ОД КОВИД-19 НЕ БИЛ ТЕСТИРАН НАВРЕМЕ

Штипјанецот Б. З. (36), кој почина завчера во Градската општа болница (ГОБ)  „8 Септември“ во Скопје поради компликации од коронавирусот, е најмладиот ...
ПОЧИНА НОВИНАРОТ АТАНАС КОВАЧЕВСКИ

ПОЧИНА НОВИНАРОТ АТАНАС КОВАЧЕВСКИ

Ненадејно почина новинарот и портпарол на компанијата ЕВН Атанас Ковачевски. Од ЕВН потврдија дека Ковачевски починал рано утринава, а претходно не ...
ПОЧИНА ПИОНЕРОТ НА РОКЕНРОЛОТ ЛИТЛ РИЧАРД

ПОЧИНА ПИОНЕРОТ НА РОКЕНРОЛОТ ЛИТЛ РИЧАРД

Еден од пионерите на рокенролот Литл Ричард почина на 87 години, објави неговиот син. Роден како Ричард Вејн Пенимен во 1932 година, тој беше еден ...
ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА МУЗИЧАРОТ И ТВ-ВОДИТЕЛ ДРАГАН ВУЧИЌ

ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА МУЗИЧАРОТ И ТВ-ВОДИТЕЛ ДРАГАН ВУЧИЌ

Пејачот, композитор  и ТВ-водител Драган Вучиќ утрово почина, потврди  министерот за здравство Венко Филипче. Се лекувал на Инфективната клиника во Ск ...
БИТОЛЧАНЕЦ СЕ ИЗЛЕКУВА ОД КОРОНАВИРУС, НО ПОЧИНА ОТКАКО МУ ОТКАЖАА БУБРЕЗИТЕ И СРЦЕТО

БИТОЛЧАНЕЦ СЕ ИЗЛЕКУВА ОД КОРОНАВИРУС, НО ПОЧИНА ОТКАКО МУ ОТКАЖАА БУБРЕЗИТЕ И СРЦЕТО

47-годишен битолчанец кој на Клиничката болница во Битола успеа да се излекува од КОВИД-19, вчера почина во болницата откако му откажаа бубрезите и ср ...
ПОЧИНАА УШТЕ ДВАЈЦА КУМАНОВЦИ ОД КОРОНАВИРУС, ПОТВРДИ ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ПОЧИНАА УШТЕ ДВАЈЦА КУМАНОВЦИ ОД КОРОНАВИРУС, ПОТВРДИ ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Двајца мажи од Куманово попладнево починале од компликации предизвикани од коронавирус. Од Центарот за јавно здравје во Куманово за САКАМДАКАЖАМ.МК ве ...
ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА 63-ГОДИШЕН ДЕБАРЧАНЕЦ, НАГЛО МУ СЕ ВЛОШИЛА СОСТОЈБАТА

ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА 63-ГОДИШЕН ДЕБАРЧАНЕЦ, НАГЛО МУ СЕ ВЛОШИЛА СОСТОЈБАТА

Ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент заболен од коронавирус, соопшти Министерството за здравство. С ...
ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ШВЕДСКИ АКТЕР МАКС ФОН СИДОВ

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ШВЕДСКИ АКТЕР МАКС ФОН СИДОВ

Макс фон Сидов, шведскиот актер кој се прослави со улогите во неколку легендарни филмови на Ингмар Бергман пред да стекне светска слава, почина на 90 ...
КИРК ДАГЛАС СЕ ВОЗДИГНА ОД СИРОМАШТИЈА ВО КРАЛ НА ХОЛИВУД

КИРК ДАГЛАС СЕ ВОЗДИГНА ОД СИРОМАШТИЈА ВО КРАЛ НА ХОЛИВУД

Беше роден како Исур Даниелович, син на собирач на стари работи. Почина како Кирк Даглас, крал на Холивуд. Даглас, кој почина вчера на 103 години, беш ...
АКАДЕМИК ЃОРЃИ ФИЛИПОВСКИ, ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА МАНУ, ПОЧИНА НА 100 ГОДИНИ

АКАДЕМИК ЃОРЃИ ФИЛИПОВСКИ, ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА МАНУ, ПОЧИНА НА 100 ГОДИНИ

Академик Ѓорѓи Филиповски, еден од тројцата тројцата основачи на Македонската академија на науките и уметностите почина денес на 100 години. Академик ...
1 2 3 7 10 / 69 НАПИСИ