Таг: почина

1 2 3 4 5 15 30 / 145 НАПИСИ
ИСПРАВКА ОД ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА: ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА 36-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД ИВАНКОВЦИ, ВЕЛЕШКО

ИСПРАВКА ОД ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА: ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА 36-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД ИВАНКОВЦИ, ВЕЛЕШКО

Девојката која почина ноќеска од последиците на ковид-19 во болницата во Велес имала 36 години, а не 23, како што претходно објави болницата. Од Велеш ...
17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД ДЕМИР ХИСАР ПОЧИНА ОД КОВИД-19

17-ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД ДЕМИР ХИСАР ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Седумнаестгодишна девојка од село Сопотница, Демир Хисар утрово почина од ковид-19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје, соопшти Министерствот ...
ПОЧИНА ФИЛОЛОГОТ И КНИЖЕВЕН ТЕОРЕТИЧАР АТАНАС ВАНГЕЛОВ

ПОЧИНА ФИЛОЛОГОТ И КНИЖЕВЕН ТЕОРЕТИЧАР АТАНАС ВАНГЕЛОВ

Филологот и книжевен теоретичар проф. д-р Атанас Вангелов почина денеска на 75 години, потврди семејството со објави на социјалните мрежи. Вангелов е ...
ПОЧИНА БИТОЛСКИОТ НОВИНАР НИКОЛА ТАЛЕВСКИ, АВТОР НА САТИРИЧНИТЕ ЛИКОВИ КОЉО БИТОЉО И РИСТО МОДЕРНИСТО

ПОЧИНА БИТОЛСКИОТ НОВИНАР НИКОЛА ТАЛЕВСКИ, АВТОР НА САТИРИЧНИТЕ ЛИКОВИ КОЉО БИТОЉО И РИСТО МОДЕРНИСТО

На 81 година денес почина доајенот на битолското новинарство Никола Талевски, догогодишен дописник од Битола и околниот регион за Македонската телевиз ...
22-ГОДИШНИОТ БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 НЕ БИЛ ВАКЦИНИРАН

22-ГОДИШНИОТ БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 НЕ БИЛ ВАКЦИНИРАН

22 –годишното момче од Битола кое вчера почина од коронавирус не било вакцинирано, а како коморбидитет од Министерството за здравство посочуваат дека ...
ПОЧИНА ПИЈАНИСТОТ ИВАН ТАСОВАЦ, КАКО ДИРЕКТОР ЈА НАПРАВИ БЕЛГРАДСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА ВОДЕЧКИ ЕВРОПСКИ ОРКЕСТАР

ПОЧИНА ПИЈАНИСТОТ ИВАН ТАСОВАЦ, КАКО ДИРЕКТОР ЈА НАПРАВИ БЕЛГРАДСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА ВОДЕЧКИ ЕВРОПСКИ ОРКЕСТАР

Директорот на Белградската филхармонија Иван Тасовац синоќа почина ненадејно во својот дом во Белград, на 55 години. Тасовац беше реномиран пијанист, ...
ПОЧИНА ДРАГАН ПОПОСКИ-ДАДА, ДОАЈЕН НА МАКЕДОНСКАТА СКУЛПТУРА

ПОЧИНА ДРАГАН ПОПОСКИ-ДАДА, ДОАЈЕН НА МАКЕДОНСКАТА СКУЛПТУРА

Доајенот на македонската скулптура Драган Попоски-Дада почина денес на 88 години, соопшти неговото семејство на социјалните мрежи. Роден е во Приле ...
ПОЧИНА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ЖАН-ПОЛ БЕЛМОНДО

ПОЧИНА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ЖАН-ПОЛ БЕЛМОНДО

Почина Жан-Пол Белмондо, ѕвездата на легендарниот фиилм на Новиот бран „До последен здив“ на Жан-Лик Годар. Беломондо, кој со спелескан нос и искривен ...
24-ГОДИШНИОТ РЕСЕНЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИЗЛЕГОЛ ОД БОЛНИЦА НА СВОЈА ОДГОВОРНОСТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

24-ГОДИШНИОТ РЕСЕНЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИЗЛЕГОЛ ОД БОЛНИЦА НА СВОЈА ОДГОВОРНОСТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

24-годишното момче од Ресен  кое почина од ковид-19, си заминало од болница на своја одговорност иако не било во добра состојба, велат од Министерство ...
ПОЧИНА СРПСКИОТ АКТЕР МИЛАН ЛАНЕ ГУТОВИЌ

ПОЧИНА СРПСКИОТ АКТЕР МИЛАН ЛАНЕ ГУТОВИЌ

Славниот српски телевизиски, театарски и филмски актер Милан Лане Гутовиќ почина денес на 76 години во Воено-медицинската академија (ВМА) во Белград, ...
1 2 3 4 5 15 30 / 145 НАПИСИ