Таг: поддршка

1 2 3 20 / 25 НАПИСИ
ОТКАКО БЕШЕ ОДБИЕН ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ, СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ДОБИ 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА

ОТКАКО БЕШЕ ОДБИЕН ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ, СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ДОБИ 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА

Скопскиот џез фестивал доби 3 милиони денари од Министерството за култура, од побарани 7 милиони 775 илјади денари, откако беа поништени првичните рез ...
МАКЕДОНИЈА ГО ПОДДРЖА ГУАИДО ЗА ПРИВРЕМЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВЕНЕЦУЕЛА

МАКЕДОНИЈА ГО ПОДДРЖА ГУАИДО ЗА ПРИВРЕМЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВЕНЕЦУЕЛА

„Република Македонија, во согласност со своите европски партнери, го поддржува и го смета претседателот на Собранието на Венецуела, Хуан Гуаидо, за вр ...
САД ГО ПОЗДРАВИЈА РЕЗУЛТАТОТ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ И ПОДДРЖАА ЦЕЛОСНО СПРОВЕДУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ВО СОБРАНИЕТО

САД ГО ПОЗДРАВИЈА РЕЗУЛТАТОТ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ И ПОДДРЖАА ЦЕЛОСНО СПРОВЕДУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ВО СОБРАНИЕТО

САД го поздравија резултатот од референдумот за името и изразија силна поддршка за целосната имплементација на Договорот од Преспа во Собранието, оти ...
САД ГО ПОДДРЖУВА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО, ОЧЕКУВА МАКЕДОНИЈА НАСКОРО ДА СТАНЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, МУ КАЖА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ПОМПЕО НА ДИМИТРОВ ВО ВАШИНГТОН

САД ГО ПОДДРЖУВА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО, ОЧЕКУВА МАКЕДОНИЈА НАСКОРО ДА СТАНЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, МУ КАЖА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ПОМПЕО НА ДИМИТРОВ ВО ВАШИНГТОН

Државниот секретар на САД Мајк Помпео даде силна поддршка за Македонија наскоро да стане 30-та членка на НАТО, на официјалната средба со министерот за ...
ЌЕ ЈА МОБИЛИЗИРАМЕ ЦЕЛАТА ФРАНЦУСКА ПОДДРШКА ЗА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ТИМОНИЕ

ЌЕ ЈА МОБИЛИЗИРАМЕ ЦЕЛАТА ФРАНЦУСКА ПОДДРШКА ЗА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ТИМОНИЕ

Ќе ја мобилизираме целокупната француско-македонска поддршка, особено по добивањето на позитивната препорака во извештајот од Европската Комисија за М ...
ОХРИЃАНИ УТРЕ ЌЕ ИГРААТ ФУДБАЛ И РАКОМЕТ ЗА ПОДДРШКА НА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

ОХРИЃАНИ УТРЕ ЌЕ ИГРААТ ФУДБАЛ И РАКОМЕТ ЗА ПОДДРШКА НА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

Охриѓани утре ќе играат ракомет и мал фудбал за поддршка на лицата со ретки болести. Хуманитарниот турнир „Сите играме за Јане“, кој почнува на пладне ...
ЗАЕВ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ОРБАН ЗА ПОДДРШКАТА ШТО Ѝ ЈА ДАВА НА МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ОРБАН ЗА ПОДДРШКАТА ШТО Ѝ ЈА ДАВА НА МАКЕДОНИЈА

Премиерот Зоран Заев му се заблагодари на унгарскиот премиер Виктор Орбан за севкупната поддршка што ја дава Унгарија за Македонија. Кусата средба ...
ВНИМАТЕЛНИ СМЕ ВО ПОДДРШКАТА НА КОСОВО ЗА ВЛЕЗ ВО УНЕСКО, РЕЧЕ ДИМИТРОВ

ВНИМАТЕЛНИ СМЕ ВО ПОДДРШКАТА НА КОСОВО ЗА ВЛЕЗ ВО УНЕСКО, РЕЧЕ ДИМИТРОВ

Македонија внимателно го третира прашањето за приемот на Косово во УНЕСКО, кажа денес министерот за надворешни работи Никола Димитров, по средбата со ...
ЛОБИСТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЏЕЈСОН МИКО Е ПРОДУЦЕНТ НА ФИЛМОТ ШТО ЌЕ ГО СНИМА ГАЗДАТА НА ПОРТАЛИТЕ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРОТИВ ЗАЕВ

ЛОБИСТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЏЕЈСОН МИКО Е ПРОДУЦЕНТ НА ФИЛМОТ ШТО ЌЕ ГО СНИМА ГАЗДАТА НА ПОРТАЛИТЕ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРОТИВ ЗАЕВ

Платениот американски лобист на ВМРО-ДПМНЕ Џејсон Мико е прoдуцент на документарецот што ќе го снима продуцентската куќа на Ѓорѓи Поп Ѓорѓиев, газдата ...
ГАЗДАТА НА ПОРТАЛИТЕ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРОТИВ ЗАЕВ ДОБИ 130.000 ЕВРА ОД ДРЖАВАТА ЗА ДОКУМЕНТАРЕЦ

ГАЗДАТА НА ПОРТАЛИТЕ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРОТИВ ЗАЕВ ДОБИ 130.000 ЕВРА ОД ДРЖАВАТА ЗА ДОКУМЕНТАРЕЦ

Сопственикот и управител нa фирмата која лани, за време на изборната кампања пред изборите на 11 декември, регистрираше портали во Хрватска и Србија о ...
1 2 3 20 / 25 НАПИСИ