Таг: поддршка

1 2 325 / 25 НАПИСИ
ГЕВГЕЛИЧАНИ БАРААТ ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ДОДАТОКОТ НА ЛИЦАТА ЗА ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

ГЕВГЕЛИЧАНИ БАРААТ ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ДОДАТОКОТ НА ЛИЦАТА ЗА ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

Гевгеличани ја поддржаа иницијативата за измени на законите и правилниците што се однесуваат на лицата со посебни потреби, што ја покрена Ресурсниот ц ...
70 НОБЕЛОВЦИ ЈА ПОДДРЖАА ХИЛАРИ КЛИНТОН

70 НОБЕЛОВЦИ ЈА ПОДДРЖАА ХИЛАРИ КЛИНТОН

Група врвни светски експерти во науката, медицината и економијата вчера застанаа зад Хилари Клинтон, ја поддржаа кандидатката на Демократската партија ...
СИТЕ КРАДАТ, А САМО МЕНЕ МЕ СУДАТ, ВЕЛИ СТЕЧАЈКАТА ЛИЛЕ ОБВИНЕТА ЗА ПРОТЕСТИРАЊЕ

СИТЕ КРАДАТ, А САМО МЕНЕ МЕ СУДАТ, ВЕЛИ СТЕЧАЈКАТА ЛИЛЕ ОБВИНЕТА ЗА ПРОТЕСТИРАЊЕ

Стечајката Љиљана Георгиевска в понеделник и среда (17 и 19 октомври) треба да се појави на судење во Основниот суд 1 во Скопје, поради нарушување на ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО ДУБАИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО ДУБАИ

Македонците кои живеат во Дубаи денеска организираа протестна акција во знак на поддршка за Шарената револуција и на граѓанското движење Протестирам. ...
УНИЦЕФ: ЕДНА ТРЕТИНА ОД ЈАВНОСТА НЕ ПРИФАЌА ЛИЦЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ

УНИЦЕФ: ЕДНА ТРЕТИНА ОД ЈАВНОСТА НЕ ПРИФАЌА ЛИЦЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ

Скопје, 21 март, 2016 - (META) Повеќе од една третина од јавноста (36 проценти) не прифаќа дете со Даунов синдром да живее во исто соседство со нив. С ...
1 2 325 / 25 НАПИСИ