Таг: поплави

1 2 3 12 10 / 119 НАПИСИ
НАД 11.000 МРТВИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ЛИБИЈА, ВЛАСТИТЕ СЕ ОБВИНУВААТ ДЕКА ВОВЕЛЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО НОЌТА НА БУРАТА

НАД 11.000 МРТВИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ЛИБИЈА, ВЛАСТИТЕ СЕ ОБВИНУВААТ ДЕКА ВОВЕЛЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО НОЌТА НА БУРАТА

Либиската организација на Црвената полумесечина објави дека бројот на загинати во катастрофалните поплави во Дерна порасна на 11.300, а уште 10.100 се ...
ЦРВЕН КРСТ ОТВОРИ СМЕТКИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ ВО ЛИБИЈА И БРОЈОТ 143-400 ЗА ДОНАЦИИ

ЦРВЕН КРСТ ОТВОРИ СМЕТКИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ ВО ЛИБИЈА И БРОЈОТ 143-400 ЗА ДОНАЦИИ

Црвениот крст почна да собира донации за помош на настраданото население во Либија. Сите заинтересирани правни субјекти и граѓани можат да донираат по ...
ИЛЈАДНИЦИ ЖРТВИ НА ПОПЛАВИТЕ ВО ЛИБИСКИОТ ГРАД ДЕРНА СЕ ЗАКОПУВААТ ВО МАСОВНИ ГРОБНИЦИ, УШТЕ 10.000 ЛУЃЕ СЕ СМЕТААТ ЗА ИСЧЕЗНАТИ

ИЛЈАДНИЦИ ЖРТВИ НА ПОПЛАВИТЕ ВО ЛИБИСКИОТ ГРАД ДЕРНА СЕ ЗАКОПУВААТ ВО МАСОВНИ ГРОБНИЦИ, УШТЕ 10.000 ЛУЃЕ СЕ СМЕТААТ ЗА ИСЧЕЗНАТИ

Телата што се наоѓаат во потопениот либиски град Дерна почнаа да се погребуваат во масовни гробници. Најмалку 2.300 луѓе загинаа кога воден бран налик ...
ПОПЛАВИТЕ ЗБРИШАА ГОЛЕМ ДЕЛ ОД ЛИБИСКИОТ ГРАД ДЕРНА, ДОСЕГА НАЈДЕНИ НАД 1.000 ТЕЛА

ПОПЛАВИТЕ ЗБРИШАА ГОЛЕМ ДЕЛ ОД ЛИБИСКИОТ ГРАД ДЕРНА, ДОСЕГА НАЈДЕНИ НАД 1.000 ТЕЛА

Околу една четвртина од источниот либиски град Дерна е збришан од поплавите откако пукнале две брани во налетот на моќната бура Даниел, изјавија од ло ...
ИЛЈАДНИЦИ МРТВИ И ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИ ОТКАКО БУРАТА ДАНИЕЛ СЕ ПРЕСЕЛИ ОД БАЛКАНОТ ВО ЛИБИЈА

ИЛЈАДНИЦИ МРТВИ И ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИ ОТКАКО БУРАТА ДАНИЕЛ СЕ ПРЕСЕЛИ ОД БАЛКАНОТ ВО ЛИБИЈА

Се стравува дека илјадници луѓе се мртви откако моќна бура ја погоди Либија и доведе до уништувачки поплави. Источнолибиската влада, која не е меѓунар ...
БРАЧЕН ПАР ОД АВСТРИЈА КОЈ БИЛ НА МЕДЕН МЕСЕЦ ИСЧЕЗНА ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ГРЦИЈА

БРАЧЕН ПАР ОД АВСТРИЈА КОЈ БИЛ НА МЕДЕН МЕСЕЦ ИСЧЕЗНА ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ГРЦИЈА

Брачен пар од Австрија кој бил на меден месец во Грција се води како исчезнат во поплавите кои ја погодија земјата по поројните дождови. Младите Австр ...
ГРЦИЈА СЕ СООЧИ СО НАЈСИЛНИТЕ ДОЖДОВИ ДОСЕГА РЕГИСТРИРАНИ, ИМА МРТВИ И ВО ПОПЛАВИТЕ ВО БУГАРИЈА

ГРЦИЈА СЕ СООЧИ СО НАЈСИЛНИТЕ ДОЖДОВИ ДОСЕГА РЕГИСТРИРАНИ, ИМА МРТВИ И ВО ПОПЛАВИТЕ ВО БУГАРИЈА

Бурата Даниел остави трага на уништување во централна Грција, додека илјадници луѓе се соочуваат со досега невидени услови. Најголемите штети се преди ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ВОЛОС, ПОПЛАВИ НА СКИЈАТОС, БУРАТА ДАНИЕЛ ЈА ЗАФАТИ ЦЕНТРАЛНА ГРЦИЈА

ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ВОЛОС, ПОПЛАВИ НА СКИЈАТОС, БУРАТА ДАНИЕЛ ЈА ЗАФАТИ ЦЕНТРАЛНА ГРЦИЈА

Поројни дождови ја погодија Грција по големите пожари, поплавувајќи домови и патишта, додека еден маж загина во Волос кога врз него паднал ѕид во невр ...
МАКЕДОНСКИТЕ АКЦИЈАШИ ПОМАГАА ВО РАСЧИСТУВАЊЕТО НА ПОПЛАВЕНИТЕ ПОДРАЧЈА ВО СЛОВЕНИЈА

МАКЕДОНСКИТЕ АКЦИЈАШИ ПОМАГАА ВО РАСЧИСТУВАЊЕТО НА ПОПЛАВЕНИТЕ ПОДРАЧЈА ВО СЛОВЕНИЈА

Акцијашите ветерани од Македонија изминатиот викенд беа во Словенија и помагаа во расчистувањето на последиците од катастрофалните поплави, кои ја заф ...
100 ПРИПАДНИЦИ НА АРМ ЗАМИНУВААТ ЗА СЛОВЕНИЈА ЗА ПОМОШ ВО КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОПЛАВИ

100 ПРИПАДНИЦИ НА АРМ ЗАМИНУВААТ ЗА СЛОВЕНИЈА ЗА ПОМОШ ВО КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОПЛАВИ

Министерката за одбрана Славјанка Петровска по консултација со Генералштабот на АРМ, вели дека Армијата е подготвена да испрати 100 војници за помош в ...
1 2 3 12 10 / 119 НАПИСИ