Таг: попуст

ПРОИЗВОДИ ПРЕД ИСТЕК НА РОК И СТОКА СО ГРЕШКА ЌЕ МОРА ДА СЕ ОЗНАЧУВААТ И ПРОДАВААТ ОДДЕЛНО, СЕ ВОВЕДУВА И СЕЗОНСКО НАМАЛЕНИЕ ДВА МЕСЕЦА ВО ГОДИНАТА

ПРОИЗВОДИ ПРЕД ИСТЕК НА РОК И СТОКА СО ГРЕШКА ЌЕ МОРА ДА СЕ ОЗНАЧУВААТ И ПРОДАВААТ ОДДЕЛНО, СЕ ВОВЕДУВА И СЕЗОНСКО НАМАЛЕНИЕ ДВА МЕСЕЦА ВО ГОДИНАТА

Сезонско намалување на стоки и услуги, пресликано од Европа, кај нас ќе може да има само двапати годишно. Акција за еден или повеќе производи во прода ...
НЕМА ВЕЌЕ ПОПУСТ НА ТАКСИ ВО СКОПЈЕ, КОМПАНИИТЕ СЕ ВРАТИЈА НА СТАРИТЕ ЦЕНИ ПОРАДИ ПОСКАПУВАЊЕТО НА ГОРИВОТО

НЕМА ВЕЌЕ ПОПУСТ НА ТАКСИ ВО СКОПЈЕ, КОМПАНИИТЕ СЕ ВРАТИЈА НА СТАРИТЕ ЦЕНИ ПОРАДИ ПОСКАПУВАЊЕТО НА ГОРИВОТО

Такси компаниите во Скопје повеќе не даваат попусти. Поради зголемување на цената на горивото од почетокот на овој месец, една по една такси компаниит ...
БРИТАНИЈА ИМ НУДИ ПОПУСТИ ЗА ТАКСИ И ХРАНА НА МЛАДИТЕ ЗА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

БРИТАНИЈА ИМ НУДИ ПОПУСТИ ЗА ТАКСИ И ХРАНА НА МЛАДИТЕ ЗА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

На младите Британци ќе им бидат понудени попусти за храна и такси како стимулација да се вакцинираат, соопшти британската влада. Компании за достава н ...
ПО МАСОВНАТА ТЕПАЧКА ЗА НУТЕЛА, ФРАНЦУСКИТЕ ВЛАСТИ ПОВЕДОА ИСТРАГА ЗА ПОНУДИТЕ СО ПОПУСТ

ПО МАСОВНАТА ТЕПАЧКА ЗА НУТЕЛА, ФРАНЦУСКИТЕ ВЛАСТИ ПОВЕДОА ИСТРАГА ЗА ПОНУДИТЕ СО ПОПУСТ

Француските власти почнаа истрага за специјалните понуди кои доведоа до хаотични сцени минатата недела, кога купувачите се тепаа за тегли со кремот од ...
БЕА КАКО ЖИВОТНИ, ВЕЛАТ СВЕДОЦИ НА ТЕПАЧКАТА ЗА НУТЕЛА ВО ФРАНЦИЈА

БЕА КАКО ЖИВОТНИ, ВЕЛАТ СВЕДОЦИ НА ТЕПАЧКАТА ЗА НУТЕЛА ВО ФРАНЦИЈА

Попуст на Нутела доведе до насилни сцени во ланец супермаркети во Франција, додека купувачите се обидувале да зграбат од познатиот крем од лешници. ...
ЛЕТОВО ЕДНА РАТА ГРАТИС ЗА СЕМЕЈНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО ЕУРОЛИНК

ЛЕТОВО ЕДНА РАТА ГРАТИС ЗА СЕМЕЈНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО ЕУРОЛИНК

Попуст за семејно приватно здравствено осигурување ова лето нуди осигурителната компанија Еуролинк. Од осигурителната компанија велат дека луѓето што ...
ИТАЛИЈАНСКИ РЕСТОРАН ДАВА ПОПУСТ ЗА ВОСПИТАНИ ДЕЦА

ИТАЛИЈАНСКИ РЕСТОРАН ДАВА ПОПУСТ ЗА ВОСПИТАНИ ДЕЦА

Антони Ферари, сопственикот на ресторан во Падова, Италија, одлучил да им одзема 5 отсто од вкупната сметка на сите родители на добро воспитани деца, ...
7 / 7 НАПИСИ