Таг: Португалија

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
НЕПРИФАТЛИВА Е ИДЕЈАТА ДЕКА МАКЕДОНИЈА ИМА ОБВРСКА ДА ГИ ИСПРАВИ НАВОДНИТЕ ПОГРЕШНИ ТОЛКУВАЊА НА ИСТОРИЈАТА, ВЕЛАТ ЧЕШКА И СЛОВАЧКА

НЕПРИФАТЛИВА Е ИДЕЈАТА ДЕКА МАКЕДОНИЈА ИМА ОБВРСКА ДА ГИ ИСПРАВИ НАВОДНИТЕ ПОГРЕШНИ ТОЛКУВАЊА НА ИСТОРИЈАТА, ВЕЛАТ ЧЕШКА И СЛОВАЧКА

ЕУ не треба да биде судија за историските прашања, велат министрите за надворешни работи на Чешка Томаш Петричек и на Словачка Иван Корчок, во заеднич ...
ПОРТУГАЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЕ СТАВИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, АЛБАНИЈА ГИ ЗАТВОРА УЧИЛИШТАТА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

ПОРТУГАЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЕ СТАВИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, АЛБАНИЈА ГИ ЗАТВОРА УЧИЛИШТАТА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

Претседателот на Португалија Марсело Ребело де Соуса ги суспендираше сите свои активности на две недели и од претпазливост се стави во самоизолација. ...
БУРИТЕ ЕЛСА И ФАБИЈАН ОСТАВИЈА ДЕВЕТ МРТВИ ВО ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА

БУРИТЕ ЕЛСА И ФАБИЈАН ОСТАВИЈА ДЕВЕТ МРТВИ ВО ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА

Девет луѓе загинаа во невремето што помина низ Португалија, Шпанија и Франција, проследено со силни ветрови и поројни дождови. Бурите Елса и Фабија ...
РОНАЛДО НЕ Е ПОВИКАН ДА ИГРА ЗА ПОРТУГАЛИЈА СРЕДЕ ОБВИНУВАЊАТА ЗА СИЛУВАЊЕ

РОНАЛДО НЕ Е ПОВИКАН ДА ИГРА ЗА ПОРТУГАЛИЈА СРЕДЕ ОБВИНУВАЊАТА ЗА СИЛУВАЊЕ

Кристијано Роналдо не е повикан во репрезентацијата на Португалија за претстојните пријателски средби со Полска и Шкотска и селекторот Фернандо Сантош ...
ПОСЕТИТЕЛ ПАДНА ВО УМЕТНИЧКА ИНСТАЛАЦИЈА НАЛИК НА ЦРНА ДУПКА ВО МУЗЕЈ ВО ПОРТО

ПОСЕТИТЕЛ ПАДНА ВО УМЕТНИЧКА ИНСТАЛАЦИЈА НАЛИК НА ЦРНА ДУПКА ВО МУЗЕЈ ВО ПОРТО

Шеесетгодишен Италијанец се повреди кога нагази на уметничка инсталација во Музејот на Сералвес во Порто, Португалија која имаше ефект на црна дупка. ...
ЖЕЖОК БРАН УДРИ ВО ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА, СЕ ОЧЕКУВА УРИВАЊЕ НА ЕВРОПСКИОТ РЕКОРД ОД 48 СТЕПЕНИ

ЖЕЖОК БРАН УДРИ ВО ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА, СЕ ОЧЕКУВА УРИВАЊЕ НА ЕВРОПСКИОТ РЕКОРД ОД 48 СТЕПЕНИ

Откако Европа ја погоди нов жежок бран, метеоролозите најавуваат дека во наредните денови би можела да биде достигната рекордно висока температура дос ...
„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ОСВОИ НАГРАДА ВО ПОРТУГАЛИЈА

„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ОСВОИ НАГРАДА ВО ПОРТУГАЛИЈА

Петтиот филм на режисерот Милчо Манчевски „Бикини Мун“ ја освои специјалната награда на жирито на фестивалот Фантаспорто во Порто, Португалија, каде и ...
ПОЖАРИ ПАК ПУСТОШАТ НИЗ ПОРТУГАЛИЈА И ШПАНИЈА, 35 МРТВИ

ПОЖАРИ ПАК ПУСТОШАТ НИЗ ПОРТУГАЛИЈА И ШПАНИЈА, 35 МРТВИ

Најмалку 35 луѓе загинаа во пожарите кои ги зафатија Португалија и Шпанија, соопштија официјални лица од двете земји. Ситуацијата е покритична во Пор ...
ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОСОНГ ВО ТРКА СО ВРЕМЕТО ДА ДОБИЕ НОВО СРЦЕ

ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОСОНГ ВО ТРКА СО ВРЕМЕТО ДА ДОБИЕ НОВО СРЦЕ

Актуелниот победник на Евросонг, Салвадор Собрал, бил итно примен во болница во Лисабон поради срцеви проблеми и лекарите велат дека под итно мора да ...
ПОРТУГАЛИЈА ПРВ ПАТ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА СО НЕЖНА, РОМАНТИЧНА БАЛАДА

ПОРТУГАЛИЈА ПРВ ПАТ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА СО НЕЖНА, РОМАНТИЧНА БАЛАДА

Португалецот Салвадор Собрал  победи на фестивалот на Евровизија во саботата со нежна романтична балада што беше сосема во спротивност со она што цела ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ