Таг: поштенска марка

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ИЗДАДЕНА ПОШТЕНСКА МАРКА ЗА ДЕЦАТА СО РЕТКАТА БОЛЕСТ ФЕНИЛКЕТОНУРИЈА

ИЗДАДЕНА ПОШТЕНСКА МАРКА ЗА ДЕЦАТА СО РЕТКАТА БОЛЕСТ ФЕНИЛКЕТОНУРИЈА

Од денеска е достапна нова поштенска марка посветена на лицата со ретки болести, за болеста фенилкетонурија, и како таква марка е прва во светот, вели ...
МАКЕДОНИЈА И ИТАЛИЈА СЕ ПРИЈАТЕЛИ ЗА СЀ ОСВЕН ЗА ФУДБАЛ, КАЖА ИТАЛИЈАНСКИТ АМБАСАДОР АНДРЕА СИЛВЕСТРИ НА ПРОМОЦИЈАТА НА ЈУБИЛЕЈНА ПОШТЕНСКА МАРКА

МАКЕДОНИЈА И ИТАЛИЈА СЕ ПРИЈАТЕЛИ ЗА СЀ ОСВЕН ЗА ФУДБАЛ, КАЖА ИТАЛИЈАНСКИТ АМБАСАДОР АНДРЕА СИЛВЕСТРИ НА ПРОМОЦИЈАТА НА ЈУБИЛЕЈНА ПОШТЕНСКА МАРКА

По повод прославата на 30-годишнината од воспоставувањето на дипломатски односи меѓу Италија и Македонија, во Сојузот на филателисти во Скопје се одрж ...
МАКЕДОНСКИОТ АКТЕР ЛУРАН АХМЕТИ, КОЈ ИМАШЕ БОГАТА КАРИЕРА ВО СЛАВНИ ТУРСКИ СЕРИИ, ПОСТХУМНО ДОБИ ПОШТЕНСКА МАРКА

МАКЕДОНСКИОТ АКТЕР ЛУРАН АХМЕТИ, КОЈ ИМАШЕ БОГАТА КАРИЕРА ВО СЛАВНИ ТУРСКИ СЕРИИ, ПОСТХУМНО ДОБИ ПОШТЕНСКА МАРКА

Актерот од Албанскиот театар Луран Ахмети, кој почина од ковид во 2021 и имаше богата кариреа во славни турски ТВ-серии,  доби поштенска марка од АД „ ...
ОТПЕЧАТЕНИ ШЕСТ ИЛЈАДИ ПРИМЕРОЦИ ОД ПОШТЕНСКАТА МАРКА ЗА 60-ГОДИШНИНАТА ОД СКОПСКИОТ ЗЕМЈОТРЕС

ОТПЕЧАТЕНИ ШЕСТ ИЛЈАДИ ПРИМЕРОЦИ ОД ПОШТЕНСКАТА МАРКА ЗА 60-ГОДИШНИНАТА ОД СКОПСКИОТ ЗЕМЈОТРЕС

Издадена е нова поштенска марка „Скопје се сеќава 1963 - 2023“, во чест на одбележувањето 60 години од разорниот скопски земјотрес. Марката денес ја п ...
УКРАИНА ИЗДАДЕ ПОШТЕНСКА МАРКА ОД МУРАЛ НА БАНКСИ НА ЗГРАДА РАЗУРНАТА ОД РУСКИ НАПАД

УКРАИНА ИЗДАДЕ ПОШТЕНСКА МАРКА ОД МУРАЛ НА БАНКСИ НА ЗГРАДА РАЗУРНАТА ОД РУСКИ НАПАД

Украина издаде поштенска марка со графит на познатиот британски уметник Банкси, во чест на годишнината од руската инвазија. На муралот е прикажан маж ...
ПРОМОВИРАНА ПОШТЕНСКА МАРКА ВО ЧЕСТ НА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА

ПРОМОВИРАНА ПОШТЕНСКА МАРКА ВО ЧЕСТ НА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА

Пошта на Северна Македонија денеска промовираше поштенска марка со која се приклучи на одбележувањето на 30 години независност на Македонија. Директор ...
ПЛАСМАНОТ НА ФУДБАЛЕРИТЕ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ОДБЕЛЕЖАН СО ПОШТЕНСКА МАРКА

ПЛАСМАНОТ НА ФУДБАЛЕРИТЕ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ОДБЕЛЕЖАН СО ПОШТЕНСКА МАРКА

Пошта на Северна Македонија претстави поштенска марка со која се одбележува историскиот пласман на македонската фудбалска репрезентација на Европското ...
ПРАЌАЈТЕ ПИСМА СО ПОШТЕНСКАТА МАРКА НА БЛАЖЕ КОНЕСКИ, ДА ЈА ПРОШИРИМЕ НИЗ ЦЕЛ СВЕТ, ВЕЛИ МАКРАДУЛИ

ПРАЌАЈТЕ ПИСМА СО ПОШТЕНСКАТА МАРКА НА БЛАЖЕ КОНЕСКИ, ДА ЈА ПРОШИРИМЕ НИЗ ЦЕЛ СВЕТ, ВЕЛИ МАКРАДУЛИ

Пригодна поштенска марка со ликот на Блаже Конески од денеска е пуштена во оптек, во чест на 100-годишнината од раѓањето на кодификаторот на македонск ...
РЕТКАТА БОЛЕСТ ГОШЕ ДОБИ ПОШТЕНСКА МАРКА, ЌЕ СЕ ОТПЕЧАТИ ВО 6 ИЛЈАДИ ПРИМЕРОЦИ

РЕТКАТА БОЛЕСТ ГОШЕ ДОБИ ПОШТЕНСКА МАРКА, ЌЕ СЕ ОТПЕЧАТИ ВО 6 ИЛЈАДИ ПРИМЕРОЦИ

Здружението на граѓани за ретки болести „Живот со предизвици” заедно со Пошта на Северна Македонија денеска ја промовираа новата поштенска марка посве ...
САКАВМЕ ДА СЕ ЗАБЛАГОДАРИМЕ НА ХРВАТСКА ЗА ПОМОШТА НА ПАТОТ КОН ЕУ, ВЕЛАТ ОД МАКЕДОНСКИ ПОШТИ ЗА УТКАТА СО ПОШТЕНСКАТА МАРКА ОД ВРЕМЕТО НА УСТАШТВОТО

САКАВМЕ ДА СЕ ЗАБЛАГОДАРИМЕ НА ХРВАТСКА ЗА ПОМОШТА НА ПАТОТ КОН ЕУ, ВЕЛАТ ОД МАКЕДОНСКИ ПОШТИ ЗА УТКАТА СО ПОШТЕНСКАТА МАРКА ОД ВРЕМЕТО НА УСТАШТВОТО

Издавањето на поштенската марка со карта на Хрватска од времето на Втората светска војна било ненамерна грешка, велат од Македонски пошти. Од таму дод ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ