Таг: посмртни останки

СО ДРЖАВНИ ПОЧЕСТИ ПРЕЧЕКАНИ ПОСМРТНИТЕ ОСТАНКИ НА ЗАГИНАТИТЕ ПАТНИЦИ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА

СО ДРЖАВНИ ПОЧЕСТИ ПРЕЧЕКАНИ ПОСМРТНИТЕ ОСТАНКИ НА ЗАГИНАТИТЕ ПАТНИЦИ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА

Со два воени авиона од Софија, Бугарија денеска на Меѓународниот аеродром Скопје беа донесени посмртните останки на жртвите во автобуската несреќа што ...
ПЕПЕЛТА НА МАХАТМА ГАНДИ УКРАДЕНА НА ДЕНОТ НА НЕГОВИОТ 150. РОДЕНДЕН

ПЕПЕЛТА НА МАХАТМА ГАНДИ УКРАДЕНА НА ДЕНОТ НА НЕГОВИОТ 150. РОДЕНДЕН

Дел од посмртните останки на Махатма Ганди е украден на денот што ќе беше негов 150. роденден, објави полицијата. Непознати крадци ја зеле пепелта ...
СО ГОДИНИ БАРАМЕ ИДЕНТИФИКАЦИЈА НА ПОСМРТНИТЕ ОСТАНКИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ПАНКО БРАШНАРОВ, РЕВОЛТИРАНИ СЕ НЕГОВИТЕ ВНУЦИ ВО ВЕЛЕС

СО ГОДИНИ БАРАМЕ ИДЕНТИФИКАЦИЈА НА ПОСМРТНИТЕ ОСТАНКИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ПАНКО БРАШНАРОВ, РЕВОЛТИРАНИ СЕ НЕГОВИТЕ ВНУЦИ ВО ВЕЛЕС

  Внуците на Панко Брашнаров, кој како најстар делегат го отвори Првото заседание на АСНОМ, се разочарани од инертноста на државата за идентиф ...
3 / 3 НАПИСИ