Таг: потпретседател

ЗЕЌИР РАМЧИЛОВИЌ НОВ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

ЗЕЌИР РАМЧИЛОВИЌ НОВ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Зеќир Рамчиловиќ е нов потпретседател на Собранието, откако беше избран на денешната седница со 62 гласови „за“ и 12 „против“. Рамчиловиќ од 1 ноември ...
БИОГРАФСКИОТ ФИЛМ ЗА ДИК ЧЕЈНИ ГИ ПРЕДВОДИ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ЗЛАТЕН ГЛОБУС

БИОГРАФСКИОТ ФИЛМ ЗА ДИК ЧЕЈНИ ГИ ПРЕДВОДИ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ЗЛАТЕН ГЛОБУС

„Потпретседател“, биографскиот филм за поранешниот американски потпретседател Дик Чејни, со Кристијан Бејл во насловната улога, ја предводи листата на ...
ПОЧИНА АКАДЕМИК БЛАЖЕ РИСТОВСКИ, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПРВАТА ВЛАДА

ПОЧИНА АКАДЕМИК БЛАЖЕ РИСТОВСКИ, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПРВАТА ВЛАДА

Академик Блаже Ристовски, истакнат македонски книжевен историчар, филолог, фолклорист и историчар, и потпреседател на првата Влада на независна Македо ...
ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД ПЕНС ЗБОРУВАЛ СО ЦИПРАС ЗА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЗАЕВ

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД ПЕНС ЗБОРУВАЛ СО ЦИПРАС ЗА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЗАЕВ

Американскиот потпретседател Мајк Пенс напиша на Твитер дека се слушнал со грчкиот премиер Алексис Ципрас и му кажал дека заедно со македонскиот преми ...
4 / 4 НАПИСИ