Таг: пожар

1 31 32 33 34 35 40 330 / 400 НАПИСИ
МАЈКАТА И ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА ИЗГОРЕЛЕ НА КАТОТ, СТАРИТЕ СЕ СПАСИЛЕ НА ПРИЗЕМЈЕТО

МАЈКАТА И ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА ИЗГОРЕЛЕ НА КАТОТ, СТАРИТЕ СЕ СПАСИЛЕ НА ПРИЗЕМЈЕТО

Цело Тетово е потресено од трагедијата која изутринава му се случи на семејството Зулбеари кога во пожар загина триесет и девет годишната Фатиме Зулбе ...
ИЗГОРЕ МАЈКА СО ЧЕТИРИ ДЕЦА ВО ПОЖАР ВО ТЕТОВО

ИЗГОРЕ МАЈКА СО ЧЕТИРИ ДЕЦА ВО ПОЖАР ВО ТЕТОВО

Мајка на 39 годишна возраст изгорела во пожар заедно со нејзините четири деца во Тетово, потрди за САКАМДАКАЖАМ.МК Противпожарната служба во Тетово. ...
НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАР ВО ХОТЕЛ ВО ПРАГА

НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАР ВО ХОТЕЛ ВО ПРАГА

Најмалку двајца се загинати и десетина се повредени во пожар што вечерва избил во хотел во центарот на Прага, соопштија чешките власти. Портпаролот ...
ЖЕНА СЕ ЗАДУШИ ВО ПОЖАР ВО СТАН ВО СКОПСКИ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ЖЕНА СЕ ЗАДУШИ ВО ПОЖАР ВО СТАН ВО СКОПСКИ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Жена се задуши во пожар што попладнево избувнал во скопската населба Ѓорче Петров, соопшти Противпожарната бригада во Скопје. Пожарот се случил во ...
СЕ ЗАПАЛИ КУЛАТА ТРАМП ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ

СЕ ЗАПАЛИ КУЛАТА ТРАМП ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ

Две лица се повредени во пожарот што ја зафати Трамп кулата во Њујорк денеска наутро. Претседателот Доналд Трамп и неговото семејство не биле во зг ...
12 МРТВИ ВО НАЈТРАГИЧНИОТ ПОЖАР ВО ЊУЈОРК ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ

12 МРТВИ ВО НАЈТРАГИЧНИОТ ПОЖАР ВО ЊУЈОРК ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ

Најмалку 12 луѓе, вклучувајќи четири деца, загинаа во пожарот што зафати една станбена зграда во Бронкс, Њујорк, а уште четири лица се во критична сос ...
ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО КАЛИФОРНИЈА, ПОЖАРИТЕ СЕ ДВИЖАТ КОН САН ДИЕГО

ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО КАЛИФОРНИЈА, ПОЖАРИТЕ СЕ ДВИЖАТ КОН САН ДИЕГО

Претседателот Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Калифорнија, а над 200.000 луѓе се евакуирани од своите домови, како што пожарникарите продол ...
ПОЖАРИТЕ СТИГНАА ДО ЛОС АНЏЕЛЕС, ГОРАТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВРЕДНИ КУЌИ ВО БЕЛ ЕР

ПОЖАРИТЕ СТИГНАА ДО ЛОС АНЏЕЛЕС, ГОРАТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВРЕДНИ КУЌИ ВО БЕЛ ЕР

Пожарите кои со денови беснеат низ Јужна Калифорнија стигнаа и до Лос Анџелес, а во најголема опасност е елитната населба Бел Ер. Огнот веќе уништи ...
ГРЦИЈА СО ЕВРОПСКИ ПАРИ ГИ ВРАТИ МАКЕДОНСКИТЕ ИМИЊА НА ТОПОНИМИТЕ ВО ЛУТРА

ГРЦИЈА СО ЕВРОПСКИ ПАРИ ГИ ВРАТИ МАКЕДОНСКИТЕ ИМИЊА НА ТОПОНИМИТЕ ВО ЛУТРА

Во недела сите патишта од Битола како да водат за Лутраки. Колку што има битолчани во термалните бањи на некогашено Пожарско во Егејска Македонија, де ...
СО РАЦЕ ТРГААТ КОЛИ ЗА ДА СТИГНАТ ДО ПОЖАРОТ, ЦЕНТАР И АЕРОДРОМ НАЈНЕПРИСТАПНИ ЗА ВОЗИЛАТА НА ПОЖАРНА

СО РАЦЕ ТРГААТ КОЛИ ЗА ДА СТИГНАТ ДО ПОЖАРОТ, ЦЕНТАР И АЕРОДРОМ НАЈНЕПРИСТАПНИ ЗА ВОЗИЛАТА НА ПОЖАРНА

Пожарната во Скопје едвај стигнува до местото на пожарот од неплански градби без соодветен пристап, испаркирани коли, како и од урбана опрема. Пожарни ...
1 31 32 33 34 35 40 330 / 400 НАПИСИ