Таг: пратеничка група

1 2 10 / 17 НАПИСИ
НЕЗАВИСНИТЕ ВМРОВЦИ ЌЕ ГО ТУЖАТ МИЛОШОСКИ АКО НЕ ДОКАЖЕ ДЕКА ПРИМИЛЕ ПОТКУП ОД ЗАЕВ

НЕЗАВИСНИТЕ ВМРОВЦИ ЌЕ ГО ТУЖАТ МИЛОШОСКИ АКО НЕ ДОКАЖЕ ДЕКА ПРИМИЛЕ ПОТКУП ОД ЗАЕВ

Независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, во целост ги отфрла лажните наводи изнесени од пратеникот Антонијо Милошоски, на емисија на ...
ВМРО-ДПМНЕ СО ЕДНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА ОД 39 ПРАТЕНИЦИ, КООРДИНАТОР НИКОЛА МИЦЕВСКИ, ОДЛУЧИЛ ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ

ВМРО-ДПМНЕ СО ЕДНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА ОД 39 ПРАТЕНИЦИ, КООРДИНАТОР НИКОЛА МИЦЕВСКИ, ОДЛУЧИЛ ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ

ВМРО-ДПМНЕ во Собранието ќе дејствува со една пратеничка група, одлучил Извршниот комитет на партијата. Другите пратенички групи ќе се расформираат. Д ...
ДАНЕВ НЕМА ДА БИДЕ КООРДИНАТОР НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ

ДАНЕВ НЕМА ДА БИДЕ КООРДИНАТОР НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ

Досегашниот координатор на сите 10 пратенички групи на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието Драган Данев нема да биде координатор на евентуално новоформираната ед ...
ВМРО-ДПМНЕ ГИ УКИНУВА 10-ТЕ ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, ЌЕ ФОРМИРА САМО ЕДНА

ВМРО-ДПМНЕ ГИ УКИНУВА 10-ТЕ ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, ЌЕ ФОРМИРА САМО ЕДНА

ВМРО-ДПМНЕ идната недела ќе формира една пратеничка група, бидејќи сегашните 10 не ги исполнуваат условите според собранискиот Деловник, потврди опози ...
НОВАТА ОПОЗИЦИСКА ГРУПА ЌЕ БИДЕ 11-ТА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО СОБРАНИЕТО

НОВАТА ОПОЗИЦИСКА ГРУПА ЌЕ БИДЕ 11-ТА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО СОБРАНИЕТО

Осуммината пратеници на опозицијата кои гласаа за почнување уставни промени, вчера доцна попладне поединечно го известиле  Претседателот на Собранието ...
ПАНЧО МИНОВ ЈА НАПУШТА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ ОТИ Е РАЗРЕШЕН ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИТКО ЈАНЧЕВ

ПАНЧО МИНОВ ЈА НАПУШТА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ ОТИ Е РАЗРЕШЕН ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИТКО ЈАНЧЕВ

Пратеникот на ГРОМ Панче Минов, која е дел од опозиционата коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, вечерва изјави де ...
ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ ОТКАЖАА ОД ПАРИТЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМСКА КАМПАЊА, АМА СМЕТААТ ДЕКА ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НЕ Е ОД ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ

ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ ОТКАЖАА ОД ПАРИТЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМСКА КАМПАЊА, АМА СМЕТААТ ДЕКА ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НЕ Е ОД ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Подобра Македонија“ попладнево го извести претседателот на Собранието Талат Џафери дека смета оти о ...
ЏАФЕРИ ЌЕ РАКОВОДИ СО КООРДИНАТИВНОТО ТЕЛО НА СОБРАНИЕТО ЗА РЕФЕРЕНДУМСКА КАМПАЊА

ЏАФЕРИ ЌЕ РАКОВОДИ СО КООРДИНАТИВНОТО ТЕЛО НА СОБРАНИЕТО ЗА РЕФЕРЕНДУМСКА КАМПАЊА

Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе раководи со Координативното тело за спроведување на референдумот за името на државно ниво и водење јавна п ...
„ОВИЕ МНОГУ МОЌНИ ЛУЃЕ ОД ДУИ, НЕ БИРААТ СРЕДСТВА ЗА ОДМАЗДА“, ЦИТИРАШЕ ФЕТАИ СВЕДОК НА СЈО ЗА ОБВИНЕТИОТ ПАРТИСКИ КООРДИНАТОР ЕЈУП АЉИМИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

„ОВИЕ МНОГУ МОЌНИ ЛУЃЕ ОД ДУИ, НЕ БИРААТ СРЕДСТВА ЗА ОДМАЗДА“, ЦИТИРАШЕ ФЕТАИ СВЕДОК НА СЈО ЗА ОБВИНЕТИОТ ПАРТИСКИ КООРДИНАТОР ЕЈУП АЉИМИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

По жалба на Специјалното јавно обвинителство дека на координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Аљими не му беше одредена мерка притвор, почн ...
ЗА СЕКОЈ ЧАС ПАУЗА ШТО ЌЕ ГО ПОБАРА ВМРО-ДПМНЕ, ЏАФЕРИ ЌЕ ЈА ПРОДОЛЖУВА СЕДНИЦАТА ПО 18 ЧАСОТ

ЗА СЕКОЈ ЧАС ПАУЗА ШТО ЌЕ ГО ПОБАРА ВМРО-ДПМНЕ, ЏАФЕРИ ЌЕ ЈА ПРОДОЛЖУВА СЕДНИЦАТА ПО 18 ЧАСОТ

Само што почна седницата по паузата за ручек, координаторот на третата од десетте пратенички групи на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Илиоски побара пауза од еден ча ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ