Таг: пратеници

1 2 3 14 10 / 138 НАПИСИ
НЕМААТ БЕЗБЕДНОСЕН СЕРТИФИКАТ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД СОБРАНИСКИТЕ КОМИСИИ ШТО САКААТ ДА ГО ВИДАТ ТАЈНИОТ ДОГОВОР ЗА КОРИДОРИТЕ, ТИЕ ШТО ИМААТ НЕ СМЕЕ ДА ИМ ПРЕРАСКАЖАТ ШТО ВИДЕЛЕ

НЕМААТ БЕЗБЕДНОСЕН СЕРТИФИКАТ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД СОБРАНИСКИТЕ КОМИСИИ ШТО САКААТ ДА ГО ВИДАТ ТАЈНИОТ ДОГОВОР ЗА КОРИДОРИТЕ, ТИЕ ШТО ИМААТ НЕ СМЕЕ ДА ИМ ПРЕРАСКАЖАТ ШТО ВИДЕЛЕ

Владата ќе го презентира Договорот за изградбата на Коридорот 8 и на Коридорот 10-д во собраниска процедура, но само пред оние пратеници што имаат без ...
КЛАДЕЊЕ ВО ТУНЕЛ

КЛАДЕЊЕ ВО ТУНЕЛ

Дај им пари за мир во куќа. Лекс специјалис за Арачиново ...
НАМЕСТО АРХЕОЛОЗИТЕ, НАДЗОРОТ ЌЕ ОДЛУЧУВА ШТО Е АРХЕОЛОШКО НАОЃАЛИШТЕ ПРИ ИЗГРАДБАТА НА АВТОПАТИТЕ, ВЕЛИ ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ КОЈ ЌЕ СЕ ГЛАСА В ПОНЕДЕЛНИК

НАМЕСТО АРХЕОЛОЗИТЕ, НАДЗОРОТ ЌЕ ОДЛУЧУВА ШТО Е АРХЕОЛОШКО НАОЃАЛИШТЕ ПРИ ИЗГРАДБАТА НА АВТОПАТИТЕ, ВЕЛИ ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ КОЈ ЌЕ СЕ ГЛАСА В ПОНЕДЕЛНИК

Со предлогот на група пратеници во Собранието за дополнување на Законот за заштита на културното наследство, заради изградба на автопатите од Коридор ...
ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

Зошто само да се радуваме? Треба и да им аплаудираме. Оти, кај што нè крадат уште и ни се смеат в лице. ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ПРВИ ДОБИЈА ОДМРЗНАТИ ПОВИСОКИ ПЛАТИ, ПО ОКОЛУ 17.000 ДЕНАРИ ПЛУС ЗА ОСУМ ДЕНА ВО МАРТ

ПРАТЕНИЦИТЕ ПРВИ ДОБИЈА ОДМРЗНАТИ ПОВИСОКИ ПЛАТИ, ПО ОКОЛУ 17.000 ДЕНАРИ ПЛУС ЗА ОСУМ ДЕНА ВО МАРТ

Пратениците вчера земале зголемена плата, не во цел износ туку околу 17.000 денари плус, колку што чинат осумте дена откако Уставниот суд го одмрзна к ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ТРЕБА ДА ГИ УСВОЈАТ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ ЗА ДА ОДИ ЗЕМЈАТА НАПРЕД, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА АГЕЛЕР

ПРАТЕНИЦИТЕ ТРЕБА ДА ГИ УСВОЈАТ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ ЗА ДА ОДИ ЗЕМЈАТА НАПРЕД, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА АГЕЛЕР

Усвојувањето на уставните измени не е баш омилен и популарен чекор, но е неопходен чекор напред, вели американската амбасадорка Анџела Прајс Агелер. Т ...
МИЦКОСКИ ГИ ДРЖИ ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ЗАЛОЖНИШТВО, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ОТКАКО ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ОБВИНИ ДЕКА ПОЛУКРИМИНАЛНИ ГРУПИ ВРШАТ ПРИТИСОЦИ

МИЦКОСКИ ГИ ДРЖИ ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ЗАЛОЖНИШТВО, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ОТКАКО ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ОБВИНИ ДЕКА ПОЛУКРИМИНАЛНИ ГРУПИ ВРШАТ ПРИТИСОЦИ

Нити јас, нити било кој друг претседател на СДСМ претходно, не сме им барале меници на пратениците, нити изјави заверени на нотар, како што тоа го бар ...
ТОПЛА ВОДА

ТОПЛА ВОДА

Нѐ чека тешка зима, ковид кризата уште не е замината, цените растат, Путин се заканува со нуклеарна катастрофа, а нам стабилноста на државата ни завис ...
ОД 85 ПОТПИШАНИ ПРАТЕНИЦИ, 32 ДОШЛЕ САМО ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ И НЕЈЌАТ ДА РАБОТАТ, ЏАФЕРИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГО РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО

ОД 85 ПОТПИШАНИ ПРАТЕНИЦИ, 32 ДОШЛЕ САМО ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ И НЕЈЌАТ ДА РАБОТАТ, ЏАФЕРИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГО РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска ја прекина работата на 79-та седница која има 33 точки за расправа, со образложение дека нема услови ...
БЛОКИРАНИ УМОВИ

БЛОКИРАНИ УМОВИ

Како запнал Мицкоски за предвремени избори, чиниш Груевски веќе купил карта за враќање од азилот во Будимпешта. ...
1 2 3 14 10 / 138 НАПИСИ