Таг: пратеници

1 11 12 13126 / 126 НАПИСИ
ХАН ЌЕ ОДЛУЧИ КОГА ЌЕ СЕ РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО

ХАН ЌЕ ОДЛУЧИ КОГА ЌЕ СЕ РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО

Собранието нема да се распушти на 12 октомври, односно 60 дена пред предвремените парламентарни избори кои се закажани за 11 декември. Причина за одла ...
КАМБОВСКИ ГО ПОВИКА ВЕЉАНОСКИ: ПРЕКИНИ ГО ОДМОРОТ, СВИКАЈ ИТНА СЕДНИЦА

КАМБОВСКИ ГО ПОВИКА ВЕЉАНОСКИ: ПРЕКИНИ ГО ОДМОРОТ, СВИКАЈ ИТНА СЕДНИЦА

Академик Владо Камбовски го повика спикерот на Собранието Трајко Вељаноски итно да свика седница по катастрофалната поплава во Скопје и скопските насе ...
ПРАТЕНИЦИТЕ НА ОДМОР ДО 15 АВГУСТ

ПРАТЕНИЦИТЕ НА ОДМОР ДО 15 АВГУСТ

Гласањето за ребалансот на буџетот на 29 јули беше последниот парламентарен настан пред почетокот на летните одмори за политичарите, кој вообичаено тр ...
ИЗГЛАСАН РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ ЗА 2016 СОСЕ 450 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ЕВРООБВРЗНИЦАТА

ИЗГЛАСАН РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ ЗА 2016 СОСЕ 450 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ЕВРООБВРЗНИЦАТА

Со 55 гласа „за“ и со 23 „против“, Собранието вчера го изгласа ребалансот на буџетот за 2016. Не гласаа пратениците од опозицијата, кои истакнаа дека ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ НА БОЈКОТ ДОДЕКА УСТАВЕН СЕ ИЗЈАСНИ ЗА СЈО

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ НА БОЈКОТ ДОДЕКА УСТАВЕН СЕ ИЗЈАСНИ ЗА СЈО

Шарената револуција испрати јавно обраќање до пратениците во Собранието на Република Македонија. Ги повикаа да помогнат во заштитата на Специјално јав ...
СОБРАНИЕТО ЌЕ СЕ РАСПУШТИ, А НЕ СИ ГИ ЗАВРШИ ОБВРСКИТЕ КОН КАТИЦА ЈАНЕВА

СОБРАНИЕТО ЌЕ СЕ РАСПУШТИ, А НЕ СИ ГИ ЗАВРШИ ОБВРСКИТЕ КОН КАТИЦА ЈАНЕВА

Денеска на полноќ, претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, треба да констатира дека законодавниот дом се распушта 60 дена пред избори, како што ...
1 11 12 13126 / 126 НАПИСИ