Таг: Преговри

КОВАЧЕВСКИ НЕКА ГО ОДБИЕ ПРЕДЛОГОТ, А ЈАС ЌЕ СЕ ОТКАЖАМ ОД БАРАЊЕ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

КОВАЧЕВСКИ НЕКА ГО ОДБИЕ ПРЕДЛОГОТ, А ЈАС ЌЕ СЕ ОТКАЖАМ ОД БАРАЊЕ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска и на средбата со премиерот Димитар Ковачевски кажа дека нема да го прифати францускиот предлог за кре ...
НЕМОЈТЕ ЕМОТИВНО ДА ПАДНЕТЕ, ПРОДОЛЖЕТЕ СО РЕФОРМИТЕ, КАЖА ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР КОП ОТКАКО БУГАРИЈА ПАК НИ СТАВИ ВЕТО ЗА ЕУ

НЕМОЈТЕ ЕМОТИВНО ДА ПАДНЕТЕ, ПРОДОЛЖЕТЕ СО РЕФОРМИТЕ, КАЖА ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР КОП ОТКАКО БУГАРИЈА ПАК НИ СТАВИ ВЕТО ЗА ЕУ

Холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп побара земјaва да продолжи со реформите за членство во Европската унија откако Бугарија повторно стави вето за доби ...
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ

СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ

Премиерот Зоран Заев во Собранието во одговор на пратеничко прашање кажа дека во португалскиот предлог за решавање на спорот со Бугарија има одредба з ...
МЕСЕЦОВ СРЕДБА НА ПРЕГОВАРAЧКИТЕ ТИМОВИ ЗА СПОРОТ ЗА ИМЕТО БЕЗ НИМИЦ, НАЈАВИ ДИМИТРОВ

МЕСЕЦОВ СРЕДБА НА ПРЕГОВАРAЧКИТЕ ТИМОВИ ЗА СПОРОТ ЗА ИМЕТО БЕЗ НИМИЦ, НАЈАВИ ДИМИТРОВ

Преговарачките тимови на Македонија и Грција за решавање на спорот со името, ќе се сретнат месецов, но без посредникот Метју Нимиц, најави министерот ...
4 / 4 НАПИСИ