Таг: преселба

ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ СЕ ПРЕСЕЛИ СПРОТИ СОБОРНИОТ ХРАМ

ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ СЕ ПРЕСЕЛИ СПРОТИ СОБОРНИОТ ХРАМ

Седиштето на Еуролинк осигурување, заедно со централната филијала на компанијата се преместуваат на нова адреса на ул. „Пиринска“ бр.23, Скопје, спрот ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ СЕ СЕЛИ ВО ЗГРАДАТА НА ЕСМ НА ПЛОШТАД, КОМПАНИЈАТА ОДИ ВО БАРОКНИОТ ОБЈЕКТ КАЈ СТАРА ЖЕЛЕЗНИЧКА

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ СЕ СЕЛИ ВО ЗГРАДАТА НА ЕСМ НА ПЛОШТАД, КОМПАНИЈАТА ОДИ ВО БАРОКНИОТ ОБЈЕКТ КАЈ СТАРА ЖЕЛЕЗНИЧКА

Град Скопје ќе се сели во поранешната зграда на ЕВН каде сега е сместена компанијата ЕСМ, на плоштадот Македонија, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Директорот ...
КРАЛИЦАТА ЈА ПОДДРЖА ОДЛУКАТА НА ХАРИ И МЕГАН ДА ЖИВЕАТ ВО КАНАДА И БРИТАНИЈА

КРАЛИЦАТА ЈА ПОДДРЖА ОДЛУКАТА НА ХАРИ И МЕГАН ДА ЖИВЕАТ ВО КАНАДА И БРИТАНИЈА

Британската кралица Елизабета Втора одобри „период на транзиција“ во кој војводата и војвотката од Сасекс ќе може да живеат и во Канада и во Велика Бр ...
УШТЕ КАНАЛИЗАЦИЈАТА ДА СЕ ПРОВЕРИ И МОЖЕ СУДИИТЕ ДА СЕ ПРЕСЕЛАТ ВО НОВАТА ЗГРАДА

УШТЕ КАНАЛИЗАЦИЈАТА ДА СЕ ПРОВЕРИ И МОЖЕ СУДИИТЕ ДА СЕ ПРЕСЕЛАТ ВО НОВАТА ЗГРАДА

Основниот суд Скопје 1, кој уште е во старата зграда со лоши услови за работа на судиите, но и за обвинетите и странките во постапките, за еден месец ...
4 / 4 НАПИСИ