Таг: претрес

1 2 3 4 30 / 36 НАПИСИ
ИСТРАЖУВАМЕ СОМНИТЕЛНИ ТРАНСАКЦИИ НА ЕВН СО ФИЗИЧКИ ЛИЦА, ВЕЛАТ ОД ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА 

ИСТРАЖУВАМЕ СОМНИТЕЛНИ ТРАНСАКЦИИ НА ЕВН СО ФИЗИЧКИ ЛИЦА, ВЕЛАТ ОД ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА 

Финансиската полиција во координација со Основното јавно обвинителство Скопје врши проверки во рамки на предистражна постапка, а по претходно добиени ...
ПРЕТРЕС ВО ФИРМАТА ОД КОЈА РАШКОВСКИ ГО КУПИ СОФТВЕРОТ ЗА СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ

ПРЕТРЕС ВО ФИРМАТА ОД КОЈА РАШКОВСКИ ГО КУПИ СОФТВЕРОТ ЗА СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција со полициска асистенција денеска врши претрес во фирмата од која секретарот во Владата Драг ...
НОВИ ТРИ СТАНА НА ГРУЕВСКИ ОТКРИЕНИ ВО ЗГРАДАТА НА „БИХАЌКА“ КАЈ ШТО ИМА ДВА СТАНА НА ИМЕ НА МАЈКА МУ, ЕДЕН ОД НИВ НА ИМЕ НА СЕКРЕТАРКАТА

НОВИ ТРИ СТАНА НА ГРУЕВСКИ ОТКРИЕНИ ВО ЗГРАДАТА НА „БИХАЌКА“ КАЈ ШТО ИМА ДВА СТАНА НА ИМЕ НА МАЈКА МУ, ЕДЕН ОД НИВ НА ИМЕ НА СЕКРЕТАРКАТА

Истрагата за плацевите на Водно на избеганиот поранешен премиер Никола Груевски купени со пари од членарините на сопартијците, се проширува и на новоо ...
ЧЛЕНОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ТЕОФИЛОВСКИ ЌЕ СЕ БАРА СО ПОТЕРНИЦА, ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГО НАЈДЕ ДОМА

ЧЛЕНОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ТЕОФИЛОВСКИ ЌЕ СЕ БАРА СО ПОТЕРНИЦА, ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГО НАЈДЕ ДОМА

Полицијата по обезбедениот судски налог за претрес во домот на судијата Зоран Теофиловски, член на Судскиот совет, денеска не го нашла дома. Според ин ...
ФАТИМЕ ЈА ПЛУКНАЛА КАТИЦА ПРЕКУ КАМЕРА

ФАТИМЕ ЈА ПЛУКНАЛА КАТИЦА ПРЕКУ КАМЕРА

Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи по наредба на Специјалната обвинителка Катица Јанева била два пати денеска претресувана при влез на своето работно м ...
ПОЛИЦИЈАТА СПРОВЕЛА ПРЕТРЕСИ ЗА ДА СПРЕЧИ МОЖЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ИСИС

ПОЛИЦИЈАТА СПРОВЕЛА ПРЕТРЕСИ ЗА ДА СПРЕЧИ МОЖЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ИСИС

Полицијата извршила претреси на неколку локации низ државата при што се одземени предмети и уреди кои се поврзани со можен напад на терористичката орг ...
СЈО ВЛЕЗЕ ВО ФИРМИТЕ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

СЈО ВЛЕЗЕ ВО ФИРМИТЕ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за С ...
ЈАКИМОВСКИ ПРИВЕДЕН ПО ВЧЕРАШНИОТ ПРЕТРЕС НА ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

ЈАКИМОВСКИ ПРИВЕДЕН ПО ВЧЕРАШНИОТ ПРЕТРЕС НА ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

Бившиот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски ноќеска е приведен и се наоѓа во една од полициските станици во Скопје, а во текот на денот ...
ФБИ УПАДНА ВО КАНЦЕЛАРИИТЕ НА ЛИЧНИОТ АДВОКАТ НА ТРАМП

ФБИ УПАДНА ВО КАНЦЕЛАРИИТЕ НА ЛИЧНИОТ АДВОКАТ НА ТРАМП

ФБИ изврши претрес во канцелариите на Мајкл Коен, долгогодишниот личен адвокат на Доналд Трамп. Бирото дејствувало по налог на специјалниот советни ...
ПАНЧЕВСКИ БАРА ОБВИНИТЕЛ ДА ЈА СОСЛУША И КАТИЦА ЈАНЕВА, НО И ТОЈ ДА ПРИСУСТВУВА

ПАНЧЕВСКИ БАРА ОБВИНИТЕЛ ДА ЈА СОСЛУША И КАТИЦА ЈАНЕВА, НО И ТОЈ ДА ПРИСУСТВУВА

Експретседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, денеска во Скопското обвинителство два часа даваше изјава по кривичната пријава, што т ...
1 2 3 4 30 / 36 НАПИСИ