Таг: претседателски избори

1 2 3 4 5 9 30 / 86 НАПИСИ
БЛАГОДАРИМЕ ЗА ОПОМЕНАТА ОД ГРАЃАНИТЕ, ЌЕ РАБОТИМЕ ПОДИНАМИЧНО, РЕКОА ШИЛЕГОВ И БОГОЕВ ПО ПОРАЗОТ ВО СКОПЈЕ

БЛАГОДАРИМЕ ЗА ОПОМЕНАТА ОД ГРАЃАНИТЕ, ЌЕ РАБОТИМЕ ПОДИНАМИЧНО, РЕКОА ШИЛЕГОВ И БОГОЕВ ПО ПОРАЗОТ ВО СКОПЈЕ

Ја примивме пораката од граѓаните, ќе има одговорност и наша работа е подинамично да ги решаваме проблемите и реализираме проектите, рекоа градоначалн ...
МУ ДАДОВ МЕТЛА НА ЗАЕВ ДА ЗАЧИСТИ, ЈАС СИ ДАДОВ ОСТАВКА КОГА ЗГРЕШИВ, И ТОА ПРИВАТНО, НЕ СЛУЖБЕНО, ВЕЛИ ГЛУМЕЦОТ И ЕКСДИРЕКТОР НА МНТ ДАЦ

МУ ДАДОВ МЕТЛА НА ЗАЕВ ДА ЗАЧИСТИ, ЈАС СИ ДАДОВ ОСТАВКА КОГА ЗГРЕШИВ, И ТОА ПРИВАТНО, НЕ СЛУЖБЕНО, ВЕЛИ ГЛУМЕЦОТ И ЕКСДИРЕКТОР НА МНТ ДАЦ

Глумецот Драган Спасов - Дац на предизборна трибина на СДСМ во скопската општина Карпош му подари метла на премиерот Зоран Заев кој по слабите резулта ...
ЈА ПРИМИВМЕ ПОРАКАТА, ЌЕ ИМА ЧИСТКИ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА ИЗБОРНАТА ТРИБИНА ВО СКОПСКИ КАРПОШ

ЈА ПРИМИВМЕ ПОРАКАТА, ЌЕ ИМА ЧИСТКИ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА ИЗБОРНАТА ТРИБИНА ВО СКОПСКИ КАРПОШ

Граѓаните ни испратија порака дека има незадоволство од централната и локалната власт, таа порака ја примивме и ќе има чистки, рече вечерва премиерот ...
КАТАСТРОФА НА СДСМ ВО АЕРОДРОМ И БИТОЛА, ВО ЦЕНТАР И ПРИЛЕП ИЗГУБИЈА НАД 6.000 ГЛАСОВИ

КАТАСТРОФА НА СДСМ ВО АЕРОДРОМ И БИТОЛА, ВО ЦЕНТАР И ПРИЛЕП ИЗГУБИЈА НАД 6.000 ГЛАСОВИ

И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ на претседателски избори освоија помал број на гласови за разлика од локалните избори во октомври 2017 година. Во споредба со резу ...
ВО СКОПЈЕ ПОБЕДИ СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА СО 664 ГЛАСА РАЗЛИКА

ВО СКОПЈЕ ПОБЕДИ СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА СО 664 ГЛАСА РАЗЛИКА

Според резултатите во десетте скопски општини, во главниот град во првиот круг на претседателски избори победи кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силј ...
СДСМ ВО БИТОЛА ДОБИ СКОРО ДУПЛО ПОМАЛКУ ГЛАСОВИ ОТКОЛКУ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

СДСМ ВО БИТОЛА ДОБИ СКОРО ДУПЛО ПОМАЛКУ ГЛАСОВИ ОТКОЛКУ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Во Битола, претседателката кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова освои 226 гласа повеќе од Стево Пендаровски од СДСМ, во првиот круг на ...
ПЕНДАРОВСКИ ОДИ ВО ВТОР КРУГ СО 4.500 ГЛАСОВИ ВОДСТВО ПРЕД СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА

ПЕНДАРОВСКИ ОДИ ВО ВТОР КРУГ СО 4.500 ГЛАСОВИ ВОДСТВО ПРЕД СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА

Во вториот круг на претседателските избори на 5 мај одат кандидатите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Стево Пендаровски и Гордана Силјановска-Давкова. Пендаровски ...
УВЕРЕН СУМ ВО ПОГОЛЕМА ПОДДРШКА ВО ВТОРИОТ КРУГ, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ

УВЕРЕН СУМ ВО ПОГОЛЕМА ПОДДРШКА ВО ВТОРИОТ КРУГ, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ

Победивме во првиот круг, задоволен сум од резултатот во првиот круг, а во вториот круг уверен сум во поголема поддршка, кажа претседателскиот кандида ...
ПЕНДАРОВСКИ СЕ ВРАТИ ВО ВОДСТВО СО 0,11% ПО 97% ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

ПЕНДАРОВСКИ СЕ ВРАТИ ВО ВОДСТВО СО 0,11% ПО 97% ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

Кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски има водство од 0,11% пред кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова по преброени над 97% од гласовите ...
ЗАЕДНО СО ГЛАСОВИТЕ НА РЕКА, ПРИКАЗНАТА НА СДСМ Е ГОТОВА, КАЖА СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА

ЗАЕДНО СО ГЛАСОВИТЕ НА РЕКА, ПРИКАЗНАТА НА СДСМ Е ГОТОВА, КАЖА СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА

На оваа земја ѝ треба нов профил на политичар и нова политичка култура, рече претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова. ...
1 2 3 4 5 9 30 / 86 НАПИСИ