Таг: претседателски избори

1 2 3 4 9 20 / 86 НАПИСИ
ПЕНДАРОВСКИ ВОДИ СО 13% ПО ОБРАБОТЕНИ НАД 50% ОД ГЛАСОВИТЕ

ПЕНДАРОВСКИ ВОДИ СО 13% ПО ОБРАБОТЕНИ НАД 50% ОД ГЛАСОВИТЕ

По обработени над 56,06% од гласовите, кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски има водство од 13% пред кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Дав ...
СЀ ОСВЕН ПОБЕДА НА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА Е ИЗБОРЕН ИНЖЕНЕРИНГ, КАЖА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВМРО-ДПМНЕ ЈАНУШЕВ

СЀ ОСВЕН ПОБЕДА НА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА Е ИЗБОРЕН ИНЖЕНЕРИНГ, КАЖА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВМРО-ДПМНЕ ЈАНУШЕВ

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на првата прес-конференција по затворањето на гласачките места денеска, изјави дека неговата партија, ...
ПЕНДАРОВСКИ СО ВОДСТВО ОД 20% ПО НАД 25% ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

ПЕНДАРОВСКИ СО ВОДСТВО ОД 20% ПО НАД 25% ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

Кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски има водство од речиси 20% пред кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова по преброени нешто 26,8% од г ...
ДО 17 ЧАСОТ ГЛАСАЛЕ 38,25 ОТСТО, 4 ОТСТО ПОВЕЌЕ ОТКОЛКУ ВО ПРВИОТ КРУГ

ДО 17 ЧАСОТ ГЛАСАЛЕ 38,25 ОТСТО, 4 ОТСТО ПОВЕЌЕ ОТКОЛКУ ВО ПРВИОТ КРУГ

Во вториот круг од претседателските избори денеска до 17 часот на гласање излегле 38,25 отсто од избирачите, соопшти Државната изборна комисија. Од ...
30,15 ОТСТО ИЗЛЕЗНОСТ ДО 15 ЧАСОТ, НАЈМНОГУ ВО КРИВА ПАЛАНКА – 52,61 ОТСТО, НАЈМАЛКУ ВО ЖЕЛИНО – 9,03 ОТСТО

30,15 ОТСТО ИЗЛЕЗНОСТ ДО 15 ЧАСОТ, НАЈМНОГУ ВО КРИВА ПАЛАНКА – 52,61 ОТСТО, НАЈМАЛКУ ВО ЖЕЛИНО – 9,03 ОТСТО

До 15 часот на гласање во вториот круг од претседателските избори излегле 30,15 отсто од избирачите, соопшти Државната изборна комисија. Од обработени ...
ДО 13 ЧАСОТ ГЛАСАЛЕ 20,52 ОТСТО, ВО КРИВА ПАЛАНКА 39,69 ОТСТО, ВО ЖЕЛИНО 4,22 ОТСТО

ДО 13 ЧАСОТ ГЛАСАЛЕ 20,52 ОТСТО, ВО КРИВА ПАЛАНКА 39,69 ОТСТО, ВО ЖЕЛИНО 4,22 ОТСТО

20,52 отсто од избирачите излегле на гласање до 13 часот во вториот круг од претседателските избори, соопшти Државната изборна комисија по обработени ...
6,16 ОТСТО ИЗЛЕЗНОСТ ДО 10 ЧАСОТ, НАЈМНОГУ ВО КРИВА ПАЛАНКА, НАЈМАЛКУ ВО ВРАПЧИШТЕ

6,16 ОТСТО ИЗЛЕЗНОСТ ДО 10 ЧАСОТ, НАЈМНОГУ ВО КРИВА ПАЛАНКА, НАЈМАЛКУ ВО ВРАПЧИШТЕ

До 10 часот на гласање излегле 6,16 отсто од гласачите во вториот круг од претседателските избори, соопшти Државната изборна комисија по обработени 99 ...
БЛЕРИМ РЕКА ПОВИКА НА МАСОВНО ГЛАСАЊЕ В НЕДЕЛА

БЛЕРИМ РЕКА ПОВИКА НА МАСОВНО ГЛАСАЊЕ В НЕДЕЛА

Кандидатот за претседател Блерим Река, кој отпадна од трката во првиот круг, но освои речиси 80.000 гласови повика на масовно излегување на гласачите ...
ПО ЗАЕВ, И ЗА МИЦКОСКИ И АХМЕТИ НЕ Е ПРОБЛЕМ ЦЕНЗУСОТ ВО ВТОРИОТ КРУГ

ПО ЗАЕВ, И ЗА МИЦКОСКИ И АХМЕТИ НЕ Е ПРОБЛЕМ ЦЕНЗУСОТ ВО ВТОРИОТ КРУГ

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, Христијан Мицкоски и Али Ахмети, денеска изјавија дека се убедени во поголема излезност во вториот круг од претседателск ...
НОБЕЛ ЗА ГЛУПОСТ

НОБЕЛ ЗА ГЛУПОСТ

1 Како почна премиерот Зоран Заев да се заканува со чистка, така функционерите од СДСМ се фатија за метла. Почнаа масовно да ги чистат улиците. Градон ...
1 2 3 4 9 20 / 86 НАПИСИ