Таг: пријава

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СИНДИКАТОТ НА КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ ТАСЕВСКИ ПОВИКАН НА РАЗГОВОР ВО ПОЛИЦИЈА ПО ПРИЈАВА НА ДИРЕКТОРИТЕ НА М-НАВ ХАМИДИ И ДЕАРИ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СИНДИКАТОТ НА КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ ТАСЕВСКИ ПОВИКАН НА РАЗГОВОР ВО ПОЛИЦИЈА ПО ПРИЈАВА НА ДИРЕКТОРИТЕ НА М-НАВ ХАМИДИ И ДЕАРИ

Претседателот на Синдикатот на контролори на летање Александар Тасевски денеска бил повикан да даде изјава во полиција, откако директорот на М-НАВ Фах ...
КОГА ИДАТ ИЗБОРИ СЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ, НЕ ОД МЕДИУМИ, ТУКУ ОД СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И ПОЛИТИЧАРИ, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ЗА ЛАЖНАТА ПРИЈАВА ДЕКА Е ИСЧЕЗНАТО ДЕТЕ ОД КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР

КОГА ИДАТ ИЗБОРИ СЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ, НЕ ОД МЕДИУМИ, ТУКУ ОД СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И ПОЛИТИЧАРИ, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ЗА ЛАЖНАТА ПРИЈАВА ДЕКА Е ИСЧЕЗНАТО ДЕТЕ ОД КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР

Последната лажна вест за исчезнато дете од Клиничкиот центар во Скопје, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ја поврза со периодот на преди ...
ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ЗА САД ЗА 2025 ПОЧНУВА НА 4 ОКТОМВРИ ВО 18 ЧАСОТ

ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ЗА САД ЗА 2025 ПОЧНУВА НА 4 ОКТОМВРИ ВО 18 ЧАСОТ

Пријавувањето за лотаријата за зелена карта за САД за 2025 година почнува на 4 октомври во 18 часот и ќе трае до 7 ноември 2023 до 18 часот, објави де ...
ПРИЈАВАТА ЗА НАВОДНА ДИСКРИМИНАЦИЈА НА УЧЕНИКОТ СО ЏУЏЕСТ РАСТ ВО БИТОЛА НЕ ЈА ПОДНЕЛА МАЈКАТА, ТУКУ ДРУГО ЛИЦЕ

ПРИЈАВАТА ЗА НАВОДНА ДИСКРИМИНАЦИЈА НА УЧЕНИКОТ СО ЏУЏЕСТ РАСТ ВО БИТОЛА НЕ ЈА ПОДНЕЛА МАЈКАТА, ТУКУ ДРУГО ЛИЦЕ

Ученикот со ретка болест за кој Државниот просветен инспекторат истражува дали бил дискриминиран во Техничкото училиште, односно дали поради џуџестиот ...
КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ДИМИТРИЕВСКИ НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИЈА ПО АНОНИМНА ПРИЈАВА ДЕКА НЕЗАКОНСКИ ДАВАЛ ДОДАТОЦИ НА ПЛАТА

КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ДИМИТРИЕВСКИ НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИЈА ПО АНОНИМНА ПРИЈАВА ДЕКА НЕЗАКОНСКИ ДАВАЛ ДОДАТОЦИ НА ПЛАТА

Градоначалникот Максим Димитриевски добил анонимана пријава од вработени во Општина Куманово за исплати на плата и надоместоци на лица вработени во Оп ...
ЛОКАЛИТЕТОТ ВЛАХО Е ОШТЕТЕН ОТИ ВО ЖИВОЈНО СЕ КОПА ЈАГЛЕН БЕЗ ПРЕТХОДНО ЗАДОЛЖИТЕЛНО АРХЕОЛОШКО ИСТРАЖУВАЊЕ

ЛОКАЛИТЕТОТ ВЛАХО Е ОШТЕТЕН ОТИ ВО ЖИВОЈНО СЕ КОПА ЈАГЛЕН БЕЗ ПРЕТХОДНО ЗАДОЛЖИТЕЛНО АРХЕОЛОШКО ИСТРАЖУВАЊЕ

Директорката на Национална установа Завод и Музеј - Битола Мери Стојанова, в полиција ја пријави битолската фирма „ЏМП КОП Интернатионал ДОО Битола“ д ...
КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ТРОЈЦА СТРУМИЧАНИ ФАТЕНИ КАКО ГОРАТ КАБЛИ ЗА БАКАР

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ТРОЈЦА СТРУМИЧАНИ ФАТЕНИ КАКО ГОРАТ КАБЛИ ЗА БАКАР

Три лица од Струмица ќе добијат пријави за кривично дело Загрозување на животната средина и природата, откако беа фатени во атарот на реката Тркања ка ...
ЛАЖНИ СЕ ДОЈАВИТЕ ЗА БОМБИ ВО 49 ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И КУМАНОВО

ЛАЖНИ СЕ ДОЈАВИТЕ ЗА БОМБИ ВО 49 ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И КУМАНОВО

Лажни се пријавите за наводно поставени бомби во 17 основни и 22 средни училишта во Скопје и во осум основни плус еден клон и едно средно училиште во ...
МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА БИСЕРА КОСТАДИНОВСКА-СТОЈЧЕВСКА ПРИЈАВИЛА БИТОЛСКИ АКТЕР ЗА ВОЗНEМИРУВАЊЕ ПРЕКУ ФЕЈСБУК, ПОЛИЦИЈАТА МУ ДАЛА УСНА ОПОМЕНА

МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА БИСЕРА КОСТАДИНОВСКА-СТОЈЧЕВСКА ПРИЈАВИЛА БИТОЛСКИ АКТЕР ЗА ВОЗНEМИРУВАЊЕ ПРЕКУ ФЕЈСБУК, ПОЛИЦИЈАТА МУ ДАЛА УСНА ОПОМЕНА

Битолскиот актер Васко Мавровски синоќа бил викнат на 40-минутен службен разговор во полиција по пријава на министерката за култура Бисера Костадиновс ...
ДИРЕКТОРОТ НА ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА АРАФАТ МУАРЕМИ ЈА ПРИЈАВИЛ РУСКОВСКА ВО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА НЕЗАКОНИТ ПРЕТРЕС

ДИРЕКТОРОТ НА ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА АРАФАТ МУАРЕМИ ЈА ПРИЈАВИЛ РУСКОВСКА ВО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА НЕЗАКОНИТ ПРЕТРЕС

Претресот во Управата за финансиска полиција кој е многу тајна предистрага, директорот Арафат Муареми смета дека е незаконски. Поради тоа Муареми ја п ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ