Таг: притвор

1 24 25 26 27 28 29 260 / 281 НАПИСИ
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД ЗА ДВАЈЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ НА СЕЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД ЗА ДВАЈЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ НА СЕЛА

Основното јавно обвинителство отвори истражна постапка за кривично дело убиство во обид за две лица осомничени дека го нападнале пратеникот Зијадин Се ...
ОБВИНИТЕЛЕН ПРЕДЛОГ ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА ЗА ДЕВЕТМИНА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, САМО ДВАЈЦА ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

ОБВИНИТЕЛЕН ПРЕДЛОГ ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА ЗА ДЕВЕТМИНА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, САМО ДВАЈЦА ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

Основното јавно обвинителство (ОЈО) денеска поднесе обвинителен предлог против деветмина учесници во нападот во Собранието на 27 април, соопшти Јавнот ...
СУДОТ ОДРЕДИ ПРИТВОР ЗА ЧЕТВОРИЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО

СУДОТ ОДРЕДИ ПРИТВОР ЗА ЧЕТВОРИЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО

Судија на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1 им одреди притвор на четири лица кои учествуваа во организираниот напад на Собранието на 27 апр ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА 14 ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, 7 СЕ ВЕЌЕ УАПСЕНИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА 14 ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, 7 СЕ ВЕЌЕ УАПСЕНИ

Основното јавно обвинителство Скопје побара судија на претходна постапка да им изрече притвор на 14 лица кои се осомничени дека учествувале во нападот ...
ДОДЕКА МВР БАРА ПРИТВОР ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НАСТАПИ ВО СЛЕПЧЕ

ДОДЕКА МВР БАРА ПРИТВОР ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НАСТАПИ ВО СЛЕПЧЕ

Актерот Владо Јовановски, кој e меѓу лицата за кои МВР бара притвор поради организирање на протестите и нападот на Собранието во четвртокот, денеска н ...
ЕПИТЕТ КРИМИНАЛЦИ

ЕПИТЕТ КРИМИНАЛЦИ

1 Супер се ова пратенициве од новиот собраниски состав. Цела држава работи, тие одмараат уште пред да празнуваат. Особено се супер овие од новото парл ...
ЈАНЕВА ГО ПОВЛЕЧЕ БАРАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ ЗА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

ЈАНЕВА ГО ПОВЛЕЧЕ БАРАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ ЗА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева го повлече Барањето за заштита на законитоста поднесено од Јавното обвинителство на Марко Зврлевски до Вр ...
РУСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР НАВАЛНИ ДОБИ 15 ДЕНА ПРИТВОР

РУСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР НАВАЛНИ ДОБИ 15 ДЕНА ПРИТВОР

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој организираше бран протести против владината корупција што ја потресоа власта, беше осуден на 15 дена при ...
ГАЗДАТА КОЧАН 11 ДЕНА ВО БЕГСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД СЈО

ГАЗДАТА КОЧАН 11 ДЕНА ВО БЕГСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД СЈО

Вработените од „Трансмет“ и други компании на Сеад Кочан денеска го блокираа Специјалното јавно обвинителство, откако минатата недела протестираа пред ...
АПЕЛАЦИЈА ПОБАРА ЕКСТРАДИЦИЈА И СПРОВЕДУВАЊЕ НА КОЧАН ВО ШУТКА

АПЕЛАЦИЈА ПОБАРА ЕКСТРАДИЦИЈА И СПРОВЕДУВАЊЕ НА КОЧАН ВО ШУТКА

Апелациониот суд побара екстрадиција и спроведување во затворот во Шутка на Сеад Кочан, првоосомничен во случајот „Труст“ на СЈО, во пресудата објавен ...
1 24 25 26 27 28 29 260 / 281 НАПИСИ