Таг: притвор

1 23 24 25 26 27 29 250 / 283 НАПИСИ
УШТЕ НЕМА ОДЛУКА ЗА ПРИТВОР ЗА ВЧЕРАШНИТЕ БАРАЊА ОД СЈО, ДЕНЕСКА СТИГААТ НОВИ

УШТЕ НЕМА ОДЛУКА ЗА ПРИТВОР ЗА ВЧЕРАШНИТЕ БАРАЊА ОД СЈО, ДЕНЕСКА СТИГААТ НОВИ

Судиите од Основниот суд Скопје 1 кај кои беа распоредени 17-те обвиненија што ги поднесе вчера Специјалното обвинителство работат на предметите и сѐ ...
ЗОРАН БОЖИНОВСКИ ВЕДНАШ ДА СЕ ПУШТИ ОД ПРИТВОР, БАРА ЗДРУЖЕНИЕТО НА НОВИНАРИ НА МАКЕДОНИЈА

ЗОРАН БОЖИНОВСКИ ВЕДНАШ ДА СЕ ПУШТИ ОД ПРИТВОР, БАРА ЗДРУЖЕНИЕТО НА НОВИНАРИ НА МАКЕДОНИЈА

Здружението на новинари на Македонија ги повика обвинителството и судот да го пуштат од притвор новинарот Зоран Божиновски и да му се овозможи да се б ...
ВРХОВНИОТ СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ БИЛЕ ЗАКОНИТИ ПРИТВОРИТЕ ЗА ТАЛЕСКИ И ТЕМЕЛКО ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО

ВРХОВНИОТ СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ БИЛЕ ЗАКОНИТИ ПРИТВОРИТЕ ЗА ТАЛЕСКИ И ТЕМЕЛКО ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО

Врховниот суд зад затворени врати денеска одлучуваше дали се законити одлуките на Основниот суд Скопје 1, а потоа и на Апелациониот суд Скопје, обвине ...
OБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ДЕДОТО НА ТАМАРА КОЈ СЕ ОБИДЕ ДА ГО УБИЕ ТОДОРОВ

OБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ДЕДОТО НА ТАМАРА КОЈ СЕ ОБИДЕ ДА ГО УБИЕ ТОДОРОВ

Основното јавно обвинителство отвори истрага за убиство во обид и побара притвор за Љ.С. (60), дедото на Тамара, кој вчера пукаше во поранешниот минис ...
30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА СКОПЈАНЕЦОТ КОЈ ПОСТАВИ БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА СКОПЈАНЕЦОТ КОЈ ПОСТАВИ БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

Основното јавно обвинителство Скопје повело постапка и побарало притвор од 30 дена што бил одобрен за Л.Ј., кој оставил експлозивна направа во Собрани ...
СЕАД КОЧАН НЕ ОДИ ВО ПРИТВОР, ДАЛ ГАРАНЦИЈА ОД МИЛИОН ЕВРА

СЕАД КОЧАН НЕ ОДИ ВО ПРИТВОР, ДАЛ ГАРАНЦИЈА ОД МИЛИОН ЕВРА

Осомничениот бизнисмен Сеад Кочан кого кривично го гони Специјалното јавно обвинителство, според втората одлука на Основниот суд Скопје 1 донесена вче ...
СУДОТ МУ ДАВА ВТОРА ШАНСА НА КОЧАН ДА НЕ ИЗБЕГА НА СЛУЖБЕН ПАТ

СУДОТ МУ ДАВА ВТОРА ШАНСА НА КОЧАН ДА НЕ ИЗБЕГА НА СЛУЖБЕН ПАТ

Судијка на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1 денеска ќе треба одново да решава дали ќе му даде притвор на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан ...
СУДОТ УТРЕ ПАК ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОР НА КОЧАН ПО БАРАЊЕ НА СЈО

СУДОТ УТРЕ ПАК ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОР НА КОЧАН ПО БАРАЊЕ НА СЈО

Кривичниот суд во Скопје, односно судија на претходна постапка, утре ќе одлучува по барањето на Специјалното јавно обвинителство за притвор на бизнисм ...
НОВИ СУДИЈКИ ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ОДНОВО ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

НОВИ СУДИЈКИ ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ОДНОВО ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

Судијките Моника Бахчовановска, Сафија Лаличиќ и Љубинка Башевска ќе одлучуваат повторно за притворот на осомничениот бизнисмен Сеат Кочан, откако Врх ...
ВАНГЕЛОВСКИ И РИБАРЕВ СОСТАВУВААТ ТЕКСТ СО КОЈ КОЧАН ЌЕ СЕ ВРАТИ ОД СЛУЖБЕН ПАТ

ВАНГЕЛОВСКИ И РИБАРЕВ СОСТАВУВААТ ТЕКСТ СО КОЈ КОЧАН ЌЕ СЕ ВРАТИ ОД СЛУЖБЕН ПАТ

На маки се претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски и претседателот на Основниот суд Скопје 1 Стојанче Рибарев. Вангеловски со уште четвориц ...
1 23 24 25 26 27 29 250 / 283 НАПИСИ