Таг: проектил

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
РУСКИ ПРОЕКТИЛ ПОГОДИ БОЛНИЦА ВО ДНИПРО, НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА МРТВИ

РУСКИ ПРОЕКТИЛ ПОГОДИ БОЛНИЦА ВО ДНИПРО, НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА МРТВИ

Руски проектил денеска погоди клиника во источниот украински град Днипро, при што загинаа најмалку две лица, а ранети се 23, во нападот што претседате ...
УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА СОБОРИЛА ШЕСТ ХИПЕРСОНИЧНИ ПРОЕКТИЛИ, ЗА КОИ ДО НЕОДАМНА НЕМАШЕ ОДБРАНА

УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА СОБОРИЛА ШЕСТ ХИПЕРСОНИЧНИ ПРОЕКТИЛИ, ЗА КОИ ДО НЕОДАМНА НЕМАШЕ ОДБРАНА

Украинската војска соопшти дека ги соборила сите руски проектили кои ноќеска биле испукани кон Киев, истакнувајќи дека меѓу нив се и шест хиперсонични ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ГО ТЕСТИРАЛА СВОЈОТ НАЈМОЌЕН ПРОЕКТИЛ ДОСЕГА

СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ГО ТЕСТИРАЛА СВОЈОТ НАЈМОЌЕН ПРОЕКТИЛ ДОСЕГА

Северна Кореја објави дека ја тестирала својата најмоќна интерконтинентална балистичка ракета. Државните медиуми го опишаа вчерашното тестирање како ч ...
ЈАПОНИЈА НАРЕДИ ЕВАКУАЦИЈА НА ОСТРОВОТ ХОКАИДО ОТКАКО СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ ПРОЕКТИЛ

ЈАПОНИЈА НАРЕДИ ЕВАКУАЦИЈА НА ОСТРОВОТ ХОКАИДО ОТКАКО СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ ПРОЕКТИЛ

Денешното лансирање проектил од Северна Кореја предизвика конфузија и паника во северниот дел на Јапонија, каде што прво беше наредена евакуација, за ...
БЕЛОРУСИЈА ТВРДИ ДЕКА УКРАИНСКИ ПРОЕКТИЛ ПАДНАЛ НА НЕЈЗИНА ТЕРИТОРИЈА

БЕЛОРУСИЈА ТВРДИ ДЕКА УКРАИНСКИ ПРОЕКТИЛ ПАДНАЛ НА НЕЈЗИНА ТЕРИТОРИЈА

Белоруската новинска агенција „Белта“ објави дека украински проектил „С-300“ паднал на територијата на Белорусија за време на денешниот руски ракетен ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ ПРОЕКТИЛ СО КОЈ МОЖЕ ДА ГО ГАЃА КОПНОТО НА САД

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ ПРОЕКТИЛ СО КОЈ МОЖЕ ДА ГО ГАЃА КОПНОТО НА САД

Северна Кореја лансираше интерконтинентален балистички проектил кој има доволен дострел да го погоди копното на САД, објави јапонското министерство за ...
ПРОЕКТИЛОТ ШТО ПАДНА ВО ПОЛСКА ВЕРОЈАТНО НЕ БИЛ ИСПУКАН ОД РУСИЈА, КАЖА БАЈДЕН

ПРОЕКТИЛОТ ШТО ПАДНА ВО ПОЛСКА ВЕРОЈАТНО НЕ БИЛ ИСПУКАН ОД РУСИЈА, КАЖА БАЈДЕН

Проектилот што вчера падна во Полска, при што загинаа две лица, најверојатно не бил испукан од Русија, изјави американскиот претседател Џо Бајден по р ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ИСПУКА ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛЕН ПРОЕКТИЛ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ПРВИОТ НУКЛЕАРЕН ТЕСТ ПО ПЕТ ГОДИНИ ПАУЗА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ИСПУКА ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛЕН ПРОЕКТИЛ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ПРВИОТ НУКЛЕАРЕН ТЕСТ ПО ПЕТ ГОДИНИ ПАУЗА

Северна Кореја испукала интерконтинентална балистичка ракета, но паднала среде летот, соопшти јужнокорејската војска. Тоа беше седмо вакво лансирање о ...
СЕВЕРНА И ЈУЖНА КОРЕЈА ИСПУКАА ПРОЕКТИЛИ КОИ ПРВПАТ ПАДНАА ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ДВЕТЕ ЗЕМЈИ

СЕВЕРНА И ЈУЖНА КОРЕЈА ИСПУКАА ПРОЕКТИЛИ КОИ ПРВПАТ ПАДНАА ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ДВЕТЕ ЗЕМЈИ

Северна и Јужна Кореја испукаа проектили кои за првпат паднаа во водите покрај брегот на двете држави. Сеул се одмазди три часа откако Северна Кореја ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ИСПУКА БАЛИСТИЧКИ ПРОЕКТИЛ НАД ЈАПОНИЈА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ИСПУКА БАЛИСТИЧКИ ПРОЕКТИЛ НАД ЈАПОНИЈА

Северна Кореја испука проектил над Јапонија, во она што се чини како намерен обид да го привлече вниманието на Вашингтон и Токио. Балистичкиот проекти ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ