Таг: прокиснување

И ВЛАДАТА ПРОКИСНА ОД ДОЖДОТ, ЌЕ СЕ ПОПРАВА ОД УТРЕ

И ВЛАДАТА ПРОКИСНА ОД ДОЖДОТ, ЌЕ СЕ ПОПРАВА ОД УТРЕ

Од обилниот дожд и невремето прокисна вчера и барокот со кој е завиткана Владата. Информацијата за САКАМДАКАЖАМ.МК ја потврди генералниот секретар Дра ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ФУШЕРАЈОТ НА „СКОПЈЕ 2014“

ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ФУШЕРАЈОТ НА „СКОПЈЕ 2014“

Обвинителството за организиран криминал и корупција отворило предистражна постапка за градбата на објектите од проектот „Скопје 2014“, потврди за САКА ...
2 / 2 НАПИСИ