Таг: протокол

1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ
НА СМЕА И ШЕГА

НА СМЕА И ШЕГА

Само со хумор тешко се преживува Македонија. За оваа болест потребна е потешка терапија. ...
МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА СМЕТА ДЕКА ЗА ДА НЕМА ГОВОР НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА УМЕТНИЦИТЕ ТРЕБА ДА ТВОРАТ „ВО ДУХОТ КОН ТОА ШТО ЌЕ ГО РАСПОЛОЖИ НАРОДОТ И ПУБЛИКАТА“

МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА СМЕТА ДЕКА ЗА ДА НЕМА ГОВОР НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА УМЕТНИЦИТЕ ТРЕБА ДА ТВОРАТ „ВО ДУХОТ КОН ТОА ШТО ЌЕ ГО РАСПОЛОЖИ НАРОДОТ И ПУБЛИКАТА“

„Слободно нека творат. Но, да се твори во духот кон тоа што ќе ги расположи народот и публиката. Не нешто што повторно ќе го врати народот назад, кон ...
ГОЛЕМО М

ГОЛЕМО М

Да сме сега некои граѓани, па да ја затрупаме нашата „контакт точка“ – македонското Министерство за надворешни работи со барем еден милион поплаки за ...
ЦЕЛОСЕН ТЕКСТ НА ПРОТОКОЛОТ СО БУГАРИЈА ШТО ГО ПОТПИШАА ОСМАНИ И ГЕНЧОВСКА

ЦЕЛОСЕН ТЕКСТ НА ПРОТОКОЛОТ СО БУГАРИЈА ШТО ГО ПОТПИШАА ОСМАНИ И ГЕНЧОВСКА

Министерството за надворешни работи преку државната информативна агенција МИА го објави интегралниот текст на вториот билатерален Протокол за исполнув ...
ИСТОРИЧАРИТЕ, A НЕ ПОЛИТИЧАРИТЕ ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ЗА ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА И УЧЕБНИЦИТЕ, КАЖА ОСМАНИ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА ПРОТОКОЛОТ СО БУГАРИЈА

ИСТОРИЧАРИТЕ, A НЕ ПОЛИТИЧАРИТЕ ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ЗА ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА И УЧЕБНИЦИТЕ, КАЖА ОСМАНИ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА ПРОТОКОЛОТ СО БУГАРИЈА

Министерот за надворешни работи Бујар Османи попладнево на брифинг со новинарите го презентираше Протоколот кој денеска во Софија го потпишаа со негов ...
ОСМАНИ И ГЕНЧОВСКА ГО ПОТПИШАА ВТОРИОТ БИЛАТЕРАЛЕН ПРОТОКОЛ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА

ОСМАНИ И ГЕНЧОВСКА ГО ПОТПИШАА ВТОРИОТ БИЛАТЕРАЛЕН ПРОТОКОЛ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА

Mинистрите за надворешни работи на Македонија и Бугарија, Теодора Генчовска и Бујар Османи, денеска во бугарското Министерството за надворешни работи ...
БУГАРИЈА НАЈАВИ ДИПЛОМАТСКИ МЕРКИ ПРОТИВ „ГОВОРОТ НА ОМРАЗА“ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СКОПЈЕ

БУГАРИЈА НАЈАВИ ДИПЛОМАТСКИ МЕРКИ ПРОТИВ „ГОВОРОТ НА ОМРАЗА“ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СКОПЈЕ

Министерката за надворешни работи на Бугарија Теодора Генчовска најавува дипломатски мерки против говорот на омраза, по протестите коишто се одржуваат ...
ПРЕГОВОРИТЕ И ДОГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА НЕ СМЕАТ ДА БИДАТ ТАЈНИ, ВЛАДАТА ВЕДНАШ ДА ГО ОБЈАВИ ПРОТОКОЛОТ, БАРА ГРУПА НЕВЛАДИНИ

ПРЕГОВОРИТЕ И ДОГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА НЕ СМЕАТ ДА БИДАТ ТАЈНИ, ВЛАДАТА ВЕДНАШ ДА ГО ОБЈАВИ ПРОТОКОЛОТ, БАРА ГРУПА НЕВЛАДИНИ

Сите понатамошни чекори и документи, вклучително и Протоколот, кои што би ги презела македонската влада за решавање на македонско-бугарскиот спор, да ...
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ НЕ ГО ЗАГРОЗУВА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ, АКО БИЛО КОГА ПОСТОИ ТАКВА ОПАСНОСТ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГИ ПРЕКИНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ НЕ ГО ЗАГРОЗУВА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ, АКО БИЛО КОГА ПОСТОИ ТАКВА ОПАСНОСТ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГИ ПРЕКИНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски смета дека треба да се прифати францускиот предлог за кревање на ветото на Бугарија и почеток на пристапните преговори ...
1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ