Таг: пруга

1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ
ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВЕЛЕС-БИТОЛА ВО ПРЕКИН ОТКАКО ВО ПОЖАР ИЗГОРЕА ИЛЈАДА ПРАГОВИ НА ПРУГАТА ВО ПРИЛЕПСКО

ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВЕЛЕС-БИТОЛА ВО ПРЕКИН ОТКАКО ВО ПОЖАР ИЗГОРЕА ИЛЈАДА ПРАГОВИ НА ПРУГАТА ВО ПРИЛЕПСКО

Пожарот кој во саботата зафати површини во Прилепско предизвика застој на железничкиот сообраќај на релацијата Велес-Битола и обратно. Пожарот во окол ...
ПОРАДИ ГОЛЕМА СТРМНОСТ И ОСТАР СВИОК, КУМАНОВЦИ БЛОКИРААТ ИЗГРАДБА НА ПАТ ОД ПРУГАТА КУМАНОВО-БЕЉАКОВЦЕ

ПОРАДИ ГОЛЕМА СТРМНОСТ И ОСТАР СВИОК, КУМАНОВЦИ БЛОКИРААТ ИЗГРАДБА НА ПАТ ОД ПРУГАТА КУМАНОВО-БЕЉАКОВЦЕ

Жителите на кумановската населба Пармакови ниви денеска ја блокираа изградбата на новиот пат, кој е дел од железничкотострмно поврзување на пругата Ку ...
ВОЗ УСМРТИ ПЕТМИНА РАБОТНИЦИ НА ПРУГА ВО ИТАЛИЈА

ВОЗ УСМРТИ ПЕТМИНА РАБОТНИЦИ НА ПРУГА ВО ИТАЛИЈА

Петмина луѓе загинаа откако воз удри во железнички работници во северна Италија. Работниците на возраст од 22 до 52 години менувале дел од пругата бли ...
ПОРАДИ РЕМОНТ, ПРУГАТА СКОПЈЕ-ВЕЛЕС ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНА ОД 8 ДО 14 ЧАСОТ ВО НАРЕДНИТЕ ДВЕ НЕДЕЛИ

ПОРАДИ РЕМОНТ, ПРУГАТА СКОПЈЕ-ВЕЛЕС ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНА ОД 8 ДО 14 ЧАСОТ ВО НАРЕДНИТЕ ДВЕ НЕДЕЛИ

Поради ремонт на пруга, железничкиот сообраќај на релацијата Скопје-Велес-Скопје ќе биде делумно затворен од 26 јуни до 10 јули. Во овој период нема д ...
ПОРАДИ РЕМОНТ НА ПРУГАТА КАЈ НЕГОТИНО, ПОПЛАДНЕВНИОТ ВОЗ ГЕВГЕЛИЈА-СКОПЈЕ ДВЕ НЕДЕЛИ ЌЕ СООБРАЌА ПОДОЦНА

ПОРАДИ РЕМОНТ НА ПРУГАТА КАЈ НЕГОТИНО, ПОПЛАДНЕВНИОТ ВОЗ ГЕВГЕЛИЈА-СКОПЈЕ ДВЕ НЕДЕЛИ ЌЕ СООБРАЌА ПОДОЦНА

Од понеделник до 20 мај, попладневниот воз Гевгелија-Скопје ќе поаѓа час и половина подоцна од она што е предвидено со возниот ред. „Поради ремонт ...
ЗА ДА ТРГНЕ ВОЗОТ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕРИН ТРЕБА ДА ИМА ИНТЕРЕС И СОГЛАСНОСТ ОД ГРЦИЈА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ НА ОБНОВАТА НА ПАТОТ ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

ЗА ДА ТРГНЕ ВОЗОТ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕРИН ТРЕБА ДА ИМА ИНТЕРЕС И СОГЛАСНОСТ ОД ГРЦИЈА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ НА ОБНОВАТА НА ПАТОТ ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

„Железничката линија од Битола за Лерин е делница за поврзување меѓу двете дражави. Треба да имаме согласност и интерес од страна на соседна Грција за ...
МЕСТО ЗА ГРЦИЈА, ЌЕ СЕ ПУШТИ ВОЗ САМО ДО ЖАБЕНИ

МЕСТО ЗА ГРЦИЈА, ЌЕ СЕ ПУШТИ ВОЗ САМО ДО ЖАБЕНИ

Иако веќе неколку години се чека да свирне возот од Битола за Лерин, засега по реновираната пруга ќе сообраќа само воз до Жабени. Врз основа на извест ...
УКИНАТ ВОЗОТ СКОПЈЕ-ТАБАНОВЦЕ ОТИ НЕМА МАШИНОВОЗАЧИ

УКИНАТ ВОЗОТ СКОПЈЕ-ТАБАНОВЦЕ ОТИ НЕМА МАШИНОВОЗАЧИ

Од 4 јануари, повторно се укинати возовите на релацијата Скопје-Табановце, поради што жителите на Куманово и околните села останаа без железнички прев ...
ЗА 15 МЕСЕЦИ РЕКОНСТРУИРАНИ ШЕСТ ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПАТНИ ПРЕМИНИ ВО ВЕЛЕС

ЗА 15 МЕСЕЦИ РЕКОНСТРУИРАНИ ШЕСТ ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПАТНИ ПРЕМИНИ ВО ВЕЛЕС

Со реконструкцијата на железничкиот патен премин „Дворови“ во правец на Железен мост, завршија годинашните работи на санација. За 15 месеци модернизир ...
БИТОЛА 7 ГОДИНИ ЧЕКА ДА СВИРНЕ ВОЗОТ ЗА ГРЦИЈА НА ОБНОВЕНАТА ПРУГА ДО ГРАНИЦАТА ОД 17 МИЛИОНИ ЕВРА

БИТОЛА 7 ГОДИНИ ЧЕКА ДА СВИРНЕ ВОЗОТ ЗА ГРЦИЈА НА ОБНОВЕНАТА ПРУГА ДО ГРАНИЦАТА ОД 17 МИЛИОНИ ЕВРА

Како што малиот Трпе го чекал возот што татко му му го ветил за роденден, така и ние со години го чекаме возот за Грција што на секои избори ни го вет ...
1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ