Таг: пруга

1 2 3 438 / 38 НАПИСИ
ЗАБРЗАНО СЕ ГРАДИ ПРУГАТА ОД БИТОЛА ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

ЗАБРЗАНО СЕ ГРАДИ ПРУГАТА ОД БИТОЛА ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

До неодамна, на железничката пруга од Битола за грчка граница пасеше стока и се одгледуваа сандаци со пчели. Денес пругата интензивно се гради, а со о ...
ДВАЈЦА МИГРАНТИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ОД ВОЗ КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

ДВАЈЦА МИГРАНТИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ОД ВОЗ КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

Утрово околу 5 часот, патничкиот воз кој сообраќа од Гевгелија за Скопје на влезот во железничка станица Смоквица удрил двајца мигранти. Тие се потешк ...
ПРУГАТА ОД БИТОЛА ЗА ГРЦИЈА ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ ДО НОЕМВРИ, КАЖА СУГАРЕСКИ

ПРУГАТА ОД БИТОЛА ЗА ГРЦИЈА ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ ДО НОЕМВРИ, КАЖА СУГАРЕСКИ

Пругата од Битола за грчка граница ќе биде изградена до крајот на ноември годинава, најави министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денес во Би ...
КАРПИТЕ ОД ПРУГАТА КАЈ ВЕЛЕС ОТСТРАНЕТИ, ПАТОТ КОН ГРАДСКО УШТЕ Е БЛОКИРАН

КАРПИТЕ ОД ПРУГАТА КАЈ ВЕЛЕС ОТСТРАНЕТИ, ПАТОТ КОН ГРАДСКО УШТЕ Е БЛОКИРАН

Македонски железници - Инфраструктура ноќеска го расчисти одронот на камења, кој беше на пругата Велес  - Градско, на излезот од Велес.  Пругата е про ...
КРАЖБА НА ЖЕЛЕЗНИЧКА ОПРЕМА УТРОВО КАЈ ДРАЧЕВО, СТОТИНА ПАТНИЦИ СЕ ПРЕМЕСТУВАЛЕ ВО ДРУГ ВОЗ НА ОТВОРЕНА ПРУГА

КРАЖБА НА ЖЕЛЕЗНИЧКА ОПРЕМА УТРОВО КАЈ ДРАЧЕВО, СТОТИНА ПАТНИЦИ СЕ ПРЕМЕСТУВАЛЕ ВО ДРУГ ВОЗ НА ОТВОРЕНА ПРУГА

Утрово патничкиот воз од Гевгелија за Скопје, непланирано остана на отворена пруга помеѓу железничка станица Јане Сандански и Драчево, на влезот во Ск ...
ПРУГАТА ОД БИТОЛА ЗА ГРЦИЈА ЌЕ ЈА ГРАДАТ АВСТРИЈЦИ, А БУГАРИТЕ ЌЕ ЗАВРШАТ НА СУД

ПРУГАТА ОД БИТОЛА ЗА ГРЦИЈА ЌЕ ЈА ГРАДАТ АВСТРИЈЦИ, А БУГАРИТЕ ЌЕ ЗАВРШАТ НА СУД

За недоизградената пруга од Битола до грчка граница ќе се води судски спор, најави министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. Тој не прецизираше ...
ФРАНЦИЈА ЌЕ МУ ПОМАГА НА ЗАПАДЕН БАЛКАН НА ПАТОТ ЗА ЕУ, НЕФОРМАЛНА СРЕДБА НА МАКРОН И ЗАЕВ

ФРАНЦИЈА ЌЕ МУ ПОМАГА НА ЗАПАДЕН БАЛКАН НА ПАТОТ ЗА ЕУ, НЕФОРМАЛНА СРЕДБА НА МАКРОН И ЗАЕВ

  Претседателот на Франција Емануел Макрон вчера се сретна со македонскиот премиер Зоран Заев на маргините на Самитот во Трст, Италија меѓу се ...
БУГАРИТЕ ИЗБЕГАА СО ПАРИТЕ ЗА ПРУГАТА БИТОЛА – ГРЦИЈА ШТО ЈА ВЕТИ ВМРО-ДПМНЕ

БУГАРИТЕ ИЗБЕГАА СО ПАРИТЕ ЗА ПРУГАТА БИТОЛА – ГРЦИЈА ШТО ЈА ВЕТИ ВМРО-ДПМНЕ

Шините од единствениот километар пруга што од Битола се изгради кон Грција на делови фаќаат корозија, а низ нив не ни помина воз. Трасата за останатит ...
1 2 3 438 / 38 НАПИСИ