Таг: пукање

1 9 10 11 12 13 110 / 125 НАПИСИ
ЗАСТРЕЛАНИОТ ВО АЕРОДРОМ БИЛ ДОНЕСЕН МРТОВ ВО БОЛНИЦА, СООПШТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ЗАСТРЕЛАНИОТ ВО АЕРОДРОМ БИЛ ДОНЕСЕН МРТОВ ВО БОЛНИЦА, СООПШТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Едно лице е застрелано попладнево во кафулето „Гет кафе“ во општина Аеродром, а Министерството за здравство соопшти дека застреланиот бил донесен во б ...
УБИЕЦОТ ОД ЛАС ВЕГАС БИЛ МУЛТИМИЛИОНЕР И СТРАСЕН КОЦКАР

УБИЕЦОТ ОД ЛАС ВЕГАС БИЛ МУЛТИМИЛИОНЕР И СТРАСЕН КОЦКАР

Последните финансиски трансакции на Чарлс Падок станаа главен фокус на истрагата, која се уште се обидува да ги дознае мотивите на најсмртоносното пук ...
ВО САД ГОДИНАВА УБИЕНИ 461 ЛИЦЕ ВО МАСОВНИ ПУКАЊА

ВО САД ГОДИНАВА УБИЕНИ 461 ЛИЦЕ ВО МАСОВНИ ПУКАЊА

Педесет и осум лица беа убиени, а над 500 се повредени, во последното масовно пукање во САД, што се случи на концерт во Лас Вегас и тоа е најсмртоносн ...
58 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, ИСИС ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ, ФБИ ЈА ДЕМАНТИРА

58 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, ИСИС ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ, ФБИ ЈА ДЕМАНТИРА

Бројот на загинати во најсмртоносниот напад со огнено оружје во историјата на САД се искачи на 58, но билансот би можел дополнително да се зголемува, ...
НАД 50 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, УБИЕЦОТ Е 64-ГОДИШНИК

НАД 50 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, УБИЕЦОТ Е 64-ГОДИШНИК

Бројот на загинати во денешното пукање во Лас Вегас се зголеми на најмалку 50, додека истовремено има и над 200 повредени. Пукањето се случи пред ели ...
НАД 20 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО ЛАС ВЕГАС, 100 ПОВРЕДЕНИ

НАД 20 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО ЛАС ВЕГАС, 100 ПОВРЕДЕНИ

Најмалку 20 лица се убиени, а над 100 се повредени во пукањето што се случи пред хотел во Лас Вегас. Полицијата соопшти дека напаѓачот е убиен и дека ...
ДВЕ ЖРТВИ ВО ПУКОТНИЦА НА ФЕСТИВАЛ ВО ЛАС ВЕГАС

ДВЕ ЖРТВИ ВО ПУКОТНИЦА НА ФЕСТИВАЛ ВО ЛАС ВЕГАС

Најмалку двајца загинаа, а десетици се ранети при пукањето на музички фестивал на отворено во Лас Вегас. Десетици патролни возила се на терен откако в ...
НОСИТЕЛ НА НЕЗАВИСНА ЛИСТА МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ ВО ПУКАЊЕТО ВО КИЧЕВО

НОСИТЕЛ НА НЕЗАВИСНА ЛИСТА МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ ВО ПУКАЊЕТО ВО КИЧЕВО

Три лица се повредени во престрелка вечерва околу 19 часот во Кичево, меѓу нив и носителот на независната кандидатска листа за советници на локалните ...
ПОЛИЦАЕЦОТ ШТО РАНИ МОМЧЕ ВО СТРУМИЦА ДОБИ КРИВИЧНА ЗА „УБИСТВО ВО ОБИД“

ПОЛИЦАЕЦОТ ШТО РАНИ МОМЧЕ ВО СТРУМИЦА ДОБИ КРИВИЧНА ЗА „УБИСТВО ВО ОБИД“

Полицаецот кој во петокот пукаше од службениот пиштол и рани две малолетни момчиња од Радовиш е суспендиран од работа и против него е поднесена кривич ...
МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВААТ ЗОШТО ПОЛИЦАЕЦОТ ПУКАЛ ВО МАЛОЛЕТНИЦИТЕ ВО СТРУМИЦА

МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВААТ ЗОШТО ПОЛИЦАЕЦОТ ПУКАЛ ВО МАЛОЛЕТНИЦИТЕ ВО СТРУМИЦА

Полицаецот кој пукал во малолетните момчиња од Радовиш, по наредба на јавен обвинител е задржан во струмичката полиција, соопшти МВР чии екипи и денес ...
1 9 10 11 12 13 110 / 125 НАПИСИ