Таг: пукање

1 7 8 986 / 86 НАПИСИ
ПУКОТНИЦИ И ВО МЕТРОТО ВО МИНХЕН, НАЈМАЛКУ 10-15 ЗАГИНАТИ

ПУКОТНИЦИ И ВО МЕТРОТО ВО МИНХЕН, НАЈМАЛКУ 10-15 ЗАГИНАТИ

Повеќемина загинаа и се повредени при пукањето во трговски центар во Минхен, потврди полицијата. Германските медиуми известува ...
МНОГУ МРТВИ ПРИ ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО МИНХЕН

МНОГУ МРТВИ ПРИ ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО МИНХЕН

Во шопинг центар во Минхен се слушаат истрели од огнено оружје, а полицијата се наоѓа на лице место. Најмалку едно лице е загинато, а десетина се повр ...
УДАРНА ВЕСТ: ПУКАЊЕ ВО ШОПИНГ ЦЕНТАР ВО МИНХЕН, ПОВЕЌЕ МРТВИ

УДАРНА ВЕСТ: ПУКАЊЕ ВО ШОПИНГ ЦЕНТАР ВО МИНХЕН, ПОВЕЌЕ МРТВИ

Повеќе лице загинаа, а 10мина се повредени во престрелка во трговски центар во Минхен, објави Си Ен Ен, повкувајќи се на сестринската телевизија во Ге ...
5 МРТВИ И НАД 20 РАНЕТИ ВО ПУКАЊЕ ВО КАФУЛЕ ВО ЗРЕЊАНИН

5 МРТВИ И НАД 20 РАНЕТИ ВО ПУКАЊЕ ВО КАФУЛЕ ВО ЗРЕЊАНИН

Пет лица загинаа и над 20 беа повредени ноќеска во српското село Житиште, близу Зрењанин, откако 38-годишниот Синиша Златиќ влегол во кафулето „Макија ...
ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ БИЛ СО ВРШКОВСКИ КОГА ПУКАЛЕ ВО НЕГО ВО БИТОЛА

ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ БИЛ СО ВРШКОВСКИ КОГА ПУКАЛЕ ВО НЕГО ВО БИТОЛА

Високиот функционер на СДСМ Борче Петковски бил со поранешниот градоначалник од оваа партија на Битола, докторот Златко Вршковски, кога куршумот заврш ...
ЛИЦЕТО ШТО ПУКАШЕ ВО КАПИШТЕЦ, ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СТАНОТ

ЛИЦЕТО ШТО ПУКАШЕ ВО КАПИШТЕЦ, ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СТАНОТ

Лицето што попладнево, околу 13.20 часот, пукало од својот балкон на улицата Народен фронт, во населбата Капиштец, најверојатно се самоубило, потврдиј ...
1 7 8 986 / 86 НАПИСИ