Таг: пукање

1 6 7 8 9 80 / 89 НАПИСИ
ДВЕ ЖРТВИ ВО ПУКОТНИЦА НА ФЕСТИВАЛ ВО ЛАС ВЕГАС

ДВЕ ЖРТВИ ВО ПУКОТНИЦА НА ФЕСТИВАЛ ВО ЛАС ВЕГАС

Најмалку двајца загинаа, а десетици се ранети при пукањето на музички фестивал на отворено во Лас Вегас. Десетици патролни возила се на терен откако в ...
НОСИТЕЛ НА НЕЗАВИСНА ЛИСТА МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ ВО ПУКАЊЕТО ВО КИЧЕВО

НОСИТЕЛ НА НЕЗАВИСНА ЛИСТА МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ ВО ПУКАЊЕТО ВО КИЧЕВО

Три лица се повредени во престрелка вечерва околу 19 часот во Кичево, меѓу нив и носителот на независната кандидатска листа за советници на локалните ...
ПОЛИЦАЕЦОТ ШТО РАНИ МОМЧЕ ВО СТРУМИЦА ДОБИ КРИВИЧНА ЗА „УБИСТВО ВО ОБИД“

ПОЛИЦАЕЦОТ ШТО РАНИ МОМЧЕ ВО СТРУМИЦА ДОБИ КРИВИЧНА ЗА „УБИСТВО ВО ОБИД“

Полицаецот кој во петокот пукаше од службениот пиштол и рани две малолетни момчиња од Радовиш е суспендиран од работа и против него е поднесена кривич ...
МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВААТ ЗОШТО ПОЛИЦАЕЦОТ ПУКАЛ ВО МАЛОЛЕТНИЦИТЕ ВО СТРУМИЦА

МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВААТ ЗОШТО ПОЛИЦАЕЦОТ ПУКАЛ ВО МАЛОЛЕТНИЦИТЕ ВО СТРУМИЦА

Полицаецот кој пукал во малолетните момчиња од Радовиш, по наредба на јавен обвинител е задржан во струмичката полиција, соопшти МВР чии екипи и денес ...
КОН ТОДОРОВ БИЛО ПУКАНО СО ГАСЕН ПИШТОЛ

КОН ТОДОРОВ БИЛО ПУКАНО СО ГАСЕН ПИШТОЛ

Напаѓачот во ексминистерот за здравство Никола Тодоров пукал со несмртоносен гасен пиштол, кој не може да убие,  потврдија од МВР за САКАМДАКАЖАМ.МК. ...
6 ЗАГИНАТИ, 8 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ЏАМИЈА ВО КВЕБЕК

6 ЗАГИНАТИ, 8 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ЏАМИЈА ВО КВЕБЕК

Шест луѓе загинаа и осум беа повредени во пукање во џамија во Квебек, Канада, за време на вечерната молитва. Властите соопштија дека уапсиле двајца ос ...
НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ И 12 ПОВРЕДЕНИ ПО ПУКАЊЕ НА МУЗИЧКИ ФЕСТИВАЛ ВО МЕКСИКО

НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ И 12 ПОВРЕДЕНИ ПО ПУКАЊЕ НА МУЗИЧКИ ФЕСТИВАЛ ВО МЕКСИКО

Најмалку четири луѓе се убиени и 12 други се повредени по пукањето во ноќниот клуб „Блу перот“, во мексиканскиот град Плаја дел Кармен, за време на му ...
ИМ ИЗБЕГАЛ СО ЛИСИЦИ НА РАЦЕТЕ, ПОЛИЦАЈЦИТЕ ПУКАЛЕ ВО ВОЗДУХ ВО СТРУМИЦА

ИМ ИЗБЕГАЛ СО ЛИСИЦИ НА РАЦЕТЕ, ПОЛИЦАЈЦИТЕ ПУКАЛЕ ВО ВОЗДУХ ВО СТРУМИЦА

Полицајци во цивилка пукале во воздух откако се обиделе да приведат момче во Турското маало во Струмица. Инцидентот се случил околу 18 часот на улицат ...
НАД 40 ПОВРЕДЕНИ ВО ПАНИКАТА ШТО НАСТАНА ПО ПУКАЊЕТО НА „ПИВО ФЕСТ“ ВО ПРИШТИНА

НАД 40 ПОВРЕДЕНИ ВО ПАНИКАТА ШТО НАСТАНА ПО ПУКАЊЕТО НА „ПИВО ФЕСТ“ ВО ПРИШТИНА

Повеќе од 40 луѓе се повредени по инцидентот за време на манифестацијата „Пиво Фест“ во Приштина, кој почна со тепачка меѓу две групи млади, а потоа с ...
ТИНЕЈЏЕРСКИОТ МАСАКР ВО ШТУТГАРТ БИЛ ИНСПИРАЦИЈА ЗА УБИЕЦОТ ВО МИНХЕН

ТИНЕЈЏЕРСКИОТ МАСАКР ВО ШТУТГАРТ БИЛ ИНСПИРАЦИЈА ЗА УБИЕЦОТ ВО МИНХЕН

СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ КАРГОВ Германските медиуми ги споредуваат петочниот масакр во Минхен кога загинаа 10 лу ...
1 6 7 8 9 80 / 89 НАПИСИ