Таг: пукање

1 5 6 7 8 9 70 / 89 НАПИСИ
ВООРУЖЕН НАПАД ВО СЕДИШТЕТО НА ЈУТЈУБ, ИМА ПОВРЕДЕНИ

ВООРУЖЕН НАПАД ВО СЕДИШТЕТО НА ЈУТЈУБ, ИМА ПОВРЕДЕНИ

Полицијата на Северна Калифорнија потврди дека имало вооружен напад во седиштето на Јутјуб во Сан Бруно, јужно од Сан Франциско. На местото на пука ...
14 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО НОЌЕН КЛУБ ВО БРАЗИЛСКИОТ ГРАД ФОРТАЛЕЗА

14 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО НОЌЕН КЛУБ ВО БРАЗИЛСКИОТ ГРАД ФОРТАЛЕЗА

Четиринаесет лица се убиени откако вооружени напаѓачи упаднале во ноќен клуб во бразилскиот град Форталеза. Петнаесетмина напаѓачи дошле со три авт ...
СОПСТВЕНИК НА МЕНУВАЧНИЦА ВО СКОПСКА КИСЕЛА ВОДА УБИЛ ДВAЈЦА ШТО САКАЛЕ ДА ГО ОГРАБАТ, ПОТВРДИ МВР

СОПСТВЕНИК НА МЕНУВАЧНИЦА ВО СКОПСКА КИСЕЛА ВОДА УБИЛ ДВAЈЦА ШТО САКАЛЕ ДА ГО ОГРАБАТ, ПОТВРДИ МВР

Две лица кои попладнево влегле да ограбат менувачница во скопската населба Кисела Вода се мртви, потврдија од Министерството за внатрешни работи. В ...
НАЈМАЛКУ 27 УБИЕНИ ПРИ ПУКАЊЕ ВО ЦРКВА ВО ТЕКСАС

НАЈМАЛКУ 27 УБИЕНИ ПРИ ПУКАЊЕ ВО ЦРКВА ВО ТЕКСАС

Најмалку 27 лица се убиени а над 20 повредени при пукање во црква во Тексас, за време на утринската миса, јавуваат агенциите. Околу 11 часот маж вл ...
ЗАСТРЕЛАНИОТ ВО АЕРОДРОМ БИЛ ДОНЕСЕН МРТОВ ВО БОЛНИЦА, СООПШТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ЗАСТРЕЛАНИОТ ВО АЕРОДРОМ БИЛ ДОНЕСЕН МРТОВ ВО БОЛНИЦА, СООПШТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Едно лице е застрелано попладнево во кафулето „Гет кафе“ во општина Аеродром, а Министерството за здравство соопшти дека застреланиот бил донесен во б ...
УБИЕЦОТ ОД ЛАС ВЕГАС БИЛ МУЛТИМИЛИОНЕР И СТРАСЕН КОЦКАР

УБИЕЦОТ ОД ЛАС ВЕГАС БИЛ МУЛТИМИЛИОНЕР И СТРАСЕН КОЦКАР

Последните финансиски трансакции на Чарлс Падок станаа главен фокус на истрагата, која се уште се обидува да ги дознае мотивите на најсмртоносното пук ...
ВО САД ГОДИНАВА УБИЕНИ 461 ЛИЦЕ ВО МАСОВНИ ПУКАЊА

ВО САД ГОДИНАВА УБИЕНИ 461 ЛИЦЕ ВО МАСОВНИ ПУКАЊА

Педесет и осум лица беа убиени, а над 500 се повредени, во последното масовно пукање во САД, што се случи на концерт во Лас Вегас и тоа е најсмртоносн ...
58 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, ИСИС ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ, ФБИ ЈА ДЕМАНТИРА

58 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, ИСИС ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ, ФБИ ЈА ДЕМАНТИРА

Бројот на загинати во најсмртоносниот напад со огнено оружје во историјата на САД се искачи на 58, но билансот би можел дополнително да се зголемува, ...
НАД 50 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, УБИЕЦОТ Е 64-ГОДИШНИК

НАД 50 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, УБИЕЦОТ Е 64-ГОДИШНИК

Бројот на загинати во денешното пукање во Лас Вегас се зголеми на најмалку 50, додека истовремено има и над 200 повредени. Пукањето се случи пред ели ...
НАД 20 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО ЛАС ВЕГАС, 100 ПОВРЕДЕНИ

НАД 20 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО ЛАС ВЕГАС, 100 ПОВРЕДЕНИ

Најмалку 20 лица се убиени, а над 100 се повредени во пукањето што се случи пред хотел во Лас Вегас. Полицијата соопшти дека напаѓачот е убиен и дека ...
1 5 6 7 8 9 70 / 89 НАПИСИ