Таг: пукање

1 3 4 5 6 7 9 50 / 89 НАПИСИ
ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО ПРЕД СИНАГОГА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ХАЛЕ

ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО ПРЕД СИНАГОГА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ХАЛЕ

Најмалку две лица се убиени во пукањето во источногерманскиот град Хале, потврди полицијата. Весникот „Билд“ објави дека нападот се случил во близи ...
КУРШУМОТ СЀ УШТЕ БИЛ ВО ГРАДИТЕ НА ПОВРЕДЕНИОТ, МИСТЕРИЈА Е ДАЛИ ПУКАЛ ПРАТЕНИКОТ ЏЕВАТ АДЕМИ НА СВАДБАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА

КУРШУМОТ СЀ УШТЕ БИЛ ВО ГРАДИТЕ НА ПОВРЕДЕНИОТ, МИСТЕРИЈА Е ДАЛИ ПУКАЛ ПРАТЕНИКОТ ЏЕВАТ АДЕМИ НА СВАДБАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Тетовското обвинителство уште не утврдило од кое оружје било пукано на свадбата во Мала Речица на 31 јули 2019 година на која беа ранети синот на прат ...
10 ЗАГИНАТИ И 16 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ДЕЈТОН, НЕКОЛКУ ЧАСА ОТКАКО ЗАГИНАА 20 ВО НАПАД ВО ЕЛ ПАСО

10 ЗАГИНАТИ И 16 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ДЕЈТОН, НЕКОЛКУ ЧАСА ОТКАКО ЗАГИНАА 20 ВО НАПАД ВО ЕЛ ПАСО

Десетмина загинаа во пукање во Дејтон, Охајо, соопшти локалната полиција. Според полицијата во Дејтон, меѓу загинатите е и осомничениот напаѓач, а во ...
НАЈМАЛКУ 15 ЖРТВИ ВО НАПАД ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ЕЛ ПАСО, ТЕКСАС

НАЈМАЛКУ 15 ЖРТВИ ВО НАПАД ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ЕЛ ПАСО, ТЕКСАС

Најмалку 15-мина загинаа во пукотниците во трговски центар во Ел Пасо, на границата на Тексас со Мексико, а 21-годишен маж е уапсен во врска со нападо ...
СИНОТ И РОДНИНА НА ПРАТЕНИКОТ ОД ДУИ ЏЕВАД АДЕМИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

СИНОТ И РОДНИНА НА ПРАТЕНИКОТ ОД ДУИ ЏЕВАД АДЕМИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Синот на пратеникот на ДУИ Џевад Адеми и негов роднина се повредени на свадба во Мала Речица од испукани куршуми. Инцидентот се случил синоќа околу 22 ...
СИНОТ НА ПРАТЕНИКОТ ЏЕВАТ АДЕМИ ПОВРЕДЕН ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

СИНОТ НА ПРАТЕНИКОТ ЏЕВАТ АДЕМИ ПОВРЕДЕН ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Синот на пратеникот на ДУИ Џевад Адеми и негов роднина се повредени на свадба во Мала Речица од испукани куршуми. Инцидентот се случил синоќа околу 22 ...
ЏИХАДИСТИТЕ НА БОКО ХАРАМ УБИЈА 65 ЛУЃЕ НА ПОГРЕБ ВО НИГЕРИЈА

ЏИХАДИСТИТЕ НА БОКО ХАРАМ УБИЈА 65 ЛУЃЕ НА ПОГРЕБ ВО НИГЕРИЈА

Најмалку 65 луѓе се убиени откако милитантите на Боко Харам нападнале погребна церемонија во нигериската североисточна држава Борно. Напаѓачите дош ...
ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО НА ФЕСТИВАЛОТ НА ЛУКОТ ВО КАЛИФОРНИЈА

ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО НА ФЕСТИВАЛОТ НА ЛУКОТ ВО КАЛИФОРНИЈА

Четири лица се убиени откако напаѓач отворил оган на фестивал за храна во Калифорнија. Тој бил убиен од полицијата, која објави дека можеби има и втор ...
УАПСЕН НАПАЃАЧОТ ОД УТРЕХТ

УАПСЕН НАПАЃАЧОТ ОД УТРЕХТ

Холандската полиција објави дека го уапсила мажот осомничен за денешното пукање во трамвај во центарот на Утрехт. Во нападот, за кој властите веруваат ...
ПУКАЊЕ КАЈ „ЛЕПТОКАРИЈА“ ВО СКОПЈЕ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ПУКАЊЕ КАЈ „ЛЕПТОКАРИЈА“ ВО СКОПЈЕ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Попладнево случајни минувачи пријавиле во МВР дека непознато лице кај трговскиот центар „Лептокарија“ во скопски Карпош пукало со пиштол во друго лице ...
1 3 4 5 6 7 9 50 / 89 НАПИСИ