Таг: пукање

1 2 3 4 5 13 30 / 125 НАПИСИ
9 УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ БЛИЗУ ЛОС АНЏЕЛЕС ПО ПРОСЛАВА НА КИНЕСКА НОВА ГОДИНА

9 УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ БЛИЗУ ЛОС АНЏЕЛЕС ПО ПРОСЛАВА НА КИНЕСКА НОВА ГОДИНА

9 луѓе загинаа по пукање во калифорнискиот град Монтереј Парк, близу Лос Анџелес соопшти полицијата. Инцидентот се случил ноќеска во 22 часот по локал ...
АЛЕК БОЛДВИН ЌЕ БИДЕ ОБВИНЕТ ЗА УБИСТВО НА СНИМАТЕЛКАТА ХАЛИНА ХАЧИНС

АЛЕК БОЛДВИН ЌЕ БИДЕ ОБВИНЕТ ЗА УБИСТВО НА СНИМАТЕЛКАТА ХАЛИНА ХАЧИНС

Актерот Алек Болдвин ќе биде обвинет за ненамерно убиство на снимателката Халина Хачинс, што се случи на снимањето на вестерн филмот „Раст“ во октомвр ...
ШЕСТГОДИШНО МОМЧЕ НАМЕРНО ЗАСТРЕЛАЛО УЧИТЕЛКА ВО САД

ШЕСТГОДИШНО МОМЧЕ НАМЕРНО ЗАСТРЕЛАЛО УЧИТЕЛКА ВО САД

Шестгодишно момче е приведено откако намерно ја застрелало својата учителка во американската сојузна држава Вирџинија. Инцидентот се случил во основно ...
ДЕСЕТИНА ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊЕТО ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО ВИРЏИНИЈА

ДЕСЕТИНА ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊЕТО ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО ВИРЏИНИЈА

Околу десет луѓе се убиени во пукањето во супермаркет на „Волмарт“ во градот Чесапик во американската сојузна држава Вирџинија. Мажот, за кој се верув ...
ПЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊЕ ВО ГЕЈ КЛУБ ВО КОЛОРАДО

ПЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊЕ ВО ГЕЈ КЛУБ ВО КОЛОРАДО

Пет луѓе загинаа во пукање во геј ноќен клуб во Колорадо, САД, соопшти локалната полиција. Уште 18 други се повредени во клубот Кју. „Лоцирана е ед ...
УТРЕ ЗА ФИЛМСКО СНИМАЊЕ ЌЕ СЕ ПУКА ВО БЛИЗИНА НА КАФЕАНАTA „БИРТИЈА“ И МВР ВО СКОПЈЕ, ЗА ЕДНА НЕДЕЛА СЕ ПУКА ВО СЦЕНИ ОД ТРИ НОВИ ФИЛМА

УТРЕ ЗА ФИЛМСКО СНИМАЊЕ ЌЕ СЕ ПУКА ВО БЛИЗИНА НА КАФЕАНАTA „БИРТИЈА“ И МВР ВО СКОПЈЕ, ЗА ЕДНА НЕДЕЛА СЕ ПУКА ВО СЦЕНИ ОД ТРИ НОВИ ФИЛМА

За недела дена, Министерството за внатрешни работи (МВР) во три наврати информираше дека заради снимање сцени во три нови филмови ќе се пука со огнено ...
„СЛАВИ СО СРЦЕ, А НЕ СО ПИШТОЛ“ Е НОВАТА КАМПАЊА НА МВР, СЛУЧАЈОТ ПРОТИВ ЏЕВАТ АДЕМИ ОД ДУИ ЗА ПУКАЊЕ НА СВАДБА ЗАТВОРЕН БЕЗ ОБВИНЕНИЕ

„СЛАВИ СО СРЦЕ, А НЕ СО ПИШТОЛ“ Е НОВАТА КАМПАЊА НА МВР, СЛУЧАЈОТ ПРОТИВ ЏЕВАТ АДЕМИ ОД ДУИ ЗА ПУКАЊЕ НА СВАДБА ЗАТВОРЕН БЕЗ ОБВИНЕНИЕ

МВР и УНДП влегуваат во кампања против пукањето со пиштоли и пушки за свадби и прослави, како и за огнометите и употребата на пиротехнички средства и ...
АЛЕК БОЛДВИН СЕ СПОГОДИ СО СЕМЕЈСТВОТО НА СНИМАТЕЛКАТА КОЈА ЈА УБИ, СНИМАЊЕТО НА ФИЛМОТ ЌЕ ПРОДОЛЖИ

АЛЕК БОЛДВИН СЕ СПОГОДИ СО СЕМЕЈСТВОТО НА СНИМАТЕЛКАТА КОЈА ЈА УБИ, СНИМАЊЕТО НА ФИЛМОТ ЌЕ ПРОДОЛЖИ

Алек Болдвин постигна спогодба со семејството на кинематограферката Халина Хачинс, која случајно ја уби на снимањето на вестерн филмот „Раст“, пукајќи ...
НАЈМАЛКУ ДЕВЕТМИНА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕ ВО РУСКИОТ ГРАД ИЖЕВСК

НАЈМАЛКУ ДЕВЕТМИНА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕ ВО РУСКИОТ ГРАД ИЖЕВСК

Најмалку девет луѓе се убиени, од кои пет деца, во пукање во училиште во рускиот град Ижевск. Напаѓачот наводно се самоубил на самото место, а мотивот ...
ДЕЦА ОД 8 И 11 ГОДИНИ МЕЃУ ЖРТВИТЕ НА ВЧЕРАШНОТО ПУКАЊЕ ВО ЦЕТИЊЕ, МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ

ДЕЦА ОД 8 И 11 ГОДИНИ МЕЃУ ЖРТВИТЕ НА ВЧЕРАШНОТО ПУКАЊЕ ВО ЦЕТИЊЕ, МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ

Осумгодишно и 11-годишно дете се најмладите жртви на вчерашниот масакр во Цетиње, што го изврши 34-годишниот Вук Бориловиќ, кој уби вкупно десет лица. ...
1 2 3 4 5 13 30 / 125 НАПИСИ