Таг: пукање

1 2 3 4 14 20 / 134 НАПИСИ
ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ФАБРИКА НА „МЕРЦЕДЕС“ ВО ГЕРМАНИЈА

ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ФАБРИКА НА „МЕРЦЕДЕС“ ВО ГЕРМАНИЈА

Двајца луѓе се убиени во пукање во фабрика на „Мерцедес-Бенц“ во југозападна Германија, при што е уапсен 53-годишен маж. Од фабриката во Зинделфинген ...
ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА ГО УБИ НАПАЃАЧОТ

ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА ГО УБИ НАПАЃАЧОТ

Вооружен маж вчера застрела и уби осум лица и рани најмалку седум во прометниот трговски центар северно од Далас, соопшти полицијата. Вооружениот маж, ...
ВУЧИЌ НАЈАВИ ЦЕЛОСНО РАЗОРУЖУВАЊЕ НА СРБИЈА, ГО ПРЕМИСЛИЛЕ ОКОЛУ ВРАЌАЊЕТО НА СМРТНАТА КАЗНА

ВУЧИЌ НАЈАВИ ЦЕЛОСНО РАЗОРУЖУВАЊЕ НА СРБИЈА, ГО ПРЕМИСЛИЛЕ ОКОЛУ ВРАЌАЊЕТО НА СМРТНАТА КАЗНА

Александар Вучиќ најави разоружување на Србија и вработување на уште 1.200 полицајци кои ќе бидат распоредени во училиштата по масовните пукања во Бел ...
НБА ЅВЕЗДАТА ЛУКА ДОНЧИЌ ЌЕ ПЛАТИ ЗА ПОГРЕБИТЕ НА УБИЕНИТЕ ВО ПУКАЊЕТО ВО БЕЛГРАД

НБА ЅВЕЗДАТА ЛУКА ДОНЧИЌ ЌЕ ПЛАТИ ЗА ПОГРЕБИТЕ НА УБИЕНИТЕ ВО ПУКАЊЕТО ВО БЕЛГРАД

Еден од најдобрите играчи во НБА лигата Лука Дончиќ изјави дека ќе ги покрие трошоците за погребите на деветтемина убиени во завчерашното пукање во ос ...
УАПСЕН НАПАЃАЧОТ ОД МЛАДЕНОВАЦ КОЈ НОЌЕСКА УБИ ОСУМ И РАНИ 14 ЛУЃЕ

УАПСЕН НАПАЃАЧОТ ОД МЛАДЕНОВАЦ КОЈ НОЌЕСКА УБИ ОСУМ И РАНИ 14 ЛУЃЕ

Дваесетгодишниот Урош Б., кој доцна синоќа уби најмалку осум луѓе кај Младеновац, е уапсен во селото Грошница близу Крагуевац, соопшти министерството ...
ОСУМ УБИЕНИ ВО ВТОРОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО СРБИЈА ЗА ТРИ ДЕНА, НАПАЃАЧОТ Е ВО БЕГСТВО

ОСУМ УБИЕНИ ВО ВТОРОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО СРБИЈА ЗА ТРИ ДЕНА, НАПАЃАЧОТ Е ВО БЕГСТВО

Осум луѓе се убиени, а повеќе од десет ранети кај Младеновац во второто масовно пукање во Србија во последните три дена. Повеќе од 600 специјалци и на ...
СРБИЈА СО 39 ПАРЧИЊА ОРУЖЈЕ НА 100 ЖИТЕЛИ Е ТРЕТА ВО СВЕТОТ, ВО МАКЕДОНИЈА ИМА 29,8

СРБИЈА СО 39 ПАРЧИЊА ОРУЖЈЕ НА 100 ЖИТЕЛИ Е ТРЕТА ВО СВЕТОТ, ВО МАКЕДОНИЈА ИМА 29,8

Во 2019, во Србија имало 39,1 парче оружје на 100 жители, со што таа ја има третата највисока стапка на светот, заедно со Црна Гора. Пред нив се само ...
ДВЕ ДЕЦА И НАТАМУ КРИТИЧНО ПО ВЧЕРАШНИОТ МАСАКР ВО БЕЛГРАД, 13-ГОДИШНИОТ УБИЕЦ БИЛ ИСКЛУЧЕН ОД ОПШТЕСТВОТО, ВЕЛИ ПОЛИЦИЈАТА

ДВЕ ДЕЦА И НАТАМУ КРИТИЧНО ПО ВЧЕРАШНИОТ МАСАКР ВО БЕЛГРАД, 13-ГОДИШНИОТ УБИЕЦ БИЛ ИСКЛУЧЕН ОД ОПШТЕСТВОТО, ВЕЛИ ПОЛИЦИЈАТА

Две деца и натаму се во критична состојба по вчерашниот масакр во основното училиште „Владислав Рибникар“ во центарот на Белград, што го изврши 13-год ...
УАПСЕН ТАТКОТО НА МОМЧЕТО КОЕ УБИ ДЕВЕТМИНА ВО ШКОЛО ВО БЕЛГРАД, УБИЕЦОТ НЕМА КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРА ЗАШТО НЕМА 14 ГОДИНИ

УАПСЕН ТАТКОТО НА МОМЧЕТО КОЕ УБИ ДЕВЕТМИНА ВО ШКОЛО ВО БЕЛГРАД, УБИЕЦОТ НЕМА КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРА ЗАШТО НЕМА 14 ГОДИНИ

Полицијата го уапси таткото на седмоодделенецот Коста К., кој утрово со пиштол уби осум деца и еден чувар во основното училиште „Владислав Рибникар“ в ...
14-ГОДИШНИОТ КОСТА ЕДЕН МЕСЕЦ ГО ПЛАНИРАЛ НАПАДОТ И САМИОТ ВИКНАЛ ПОЛИЦИЈА ОТКАКО УБИ ДЕВЕТМИНА ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО БЕЛГРАД

14-ГОДИШНИОТ КОСТА ЕДЕН МЕСЕЦ ГО ПЛАНИРАЛ НАПАДОТ И САМИОТ ВИКНАЛ ПОЛИЦИЈА ОТКАКО УБИ ДЕВЕТМИНА ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО БЕЛГРАД

Четиринаесетгодишниот Коста К. самиот се јавил во полиција откако утрово со пиштол уби осум деца и еден чувар во основно училиште во центарот на Белгр ...
1 2 3 4 14 20 / 134 НАПИСИ