ШЕСТГОДИШНО МОМЧЕ НАМЕРНО ЗАСТРЕЛАЛО УЧИТЕЛКА ВО САД

  ШЕСТГОДИШНО МОМЧЕ НАМЕРНО ЗАСТРЕЛАЛО УЧИТЕЛКА ВО САДИнцидентот се случил во основно училиште во градот Њупорт Њуз (Фото: АП)

  Шестгодишно момче е приведено откако намерно ја застрелало својата учителка во американската сојузна држава Вирџинија. Инцидентот се случил во основно училиште во градот Њупорт Њуз и шефот на полицијата Стив Дру изјави дека е нејасно како момчето дошло до пиштолот.

  Инцидентот не се води како случајно пукање. Повредите на учителката се животно загрозувачки, иако состојбата ѝ се подобрува“, кажа Дру.

  Тој додаде дека пред пукањето, ученикот од прво одделение и учителката се карале.

  Ова е изолиран инцидент. Досега не сме имале случај на пукање во училиште“, кажа Дру.

  Официјални лица кажаа дека училиштето е опремено со детектори за метал, но учениците се проверуваат по случаен избор.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира