Таг: ученик

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ОСУМ ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ТАТКОТО ШТО НАПАДНА УЧЕНИК И НАСТАВНИЧКА ВО БИТОЛСКО УЧИЛИШТЕ

ОСУМ ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ТАТКОТО ШТО НАПАДНА УЧЕНИК И НАСТАВНИЧКА ВО БИТОЛСКО УЧИЛИШТЕ

Домашен притвор во траење од осум дена му е изречен на таткото на ученик кој во Основното училиште „Даме Груев“ во Битола пред два дена нападна друг у ...
РОДИТЕЛИ ВЛЕГЛЕ ВО ШКОЛО ВО БИТОЛА И НАПАДНАЛЕ СОУЧЕНИК НА НИВНОТО ДЕТЕ И НАСТАВНИЧКА

РОДИТЕЛИ ВЛЕГЛЕ ВО ШКОЛО ВО БИТОЛА И НАПАДНАЛЕ СОУЧЕНИК НА НИВНОТО ДЕТЕ И НАСТАВНИЧКА

Двајца родители на ученик во битолско училиште за време на наставата физички нападнале друг ученик, како и настaвничката, соопштија од СВР Битола. ...
НАСТАВНИЧКА МАЛТРЕТИРАЛА НАГЛУВ И УЧЕНИК СО ДИСЛЕКСИЈА, НАСИЛСТВАТА ГИ РЕШАВААТ ШКОЛСКИТЕ СТРУЧНИ СЛУЖБИ ВО КОИ РОДИТЕЛИТЕ И ДЕЦАТА НЕМААТ ДОВЕРБА

НАСТАВНИЧКА МАЛТРЕТИРАЛА НАГЛУВ И УЧЕНИК СО ДИСЛЕКСИЈА, НАСИЛСТВАТА ГИ РЕШАВААТ ШКОЛСКИТЕ СТРУЧНИ СЛУЖБИ ВО КОИ РОДИТЕЛИТЕ И ДЕЦАТА НЕМААТ ДОВЕРБА

Државниот просветен инспекторат не води посебна статистика за пријави на насилство од наставник врз ученик во училиштата, туку секој случај ...
ИНСПЕКТОРАТОТ ИСТРАЖУВА ДАЛИ УЧЕНИК СО ЏУЏЕСТ РАСТ БИЛ ДИСКРИМИНИРАН ВО ТЕХНИЧКОТО УЧИЛИШТЕ ВО БИТОЛА

ИНСПЕКТОРАТОТ ИСТРАЖУВА ДАЛИ УЧЕНИК СО ЏУЏЕСТ РАСТ БИЛ ДИСКРИМИНИРАН ВО ТЕХНИЧКОТО УЧИЛИШТЕ ВО БИТОЛА

Државниот просветен инспекторат ќе ја проверува анонимно поднесената претставка за дискриминација во Средното Техничко училиште (во Битола, според кој ...
ГОСПОДИНОТ АХМЕТИ

ГОСПОДИНОТ АХМЕТИ

Ако оружје може да е толку достапно за деца, тогаш не е до децата. ...
ШЕСТГОДИШНО МОМЧЕ НАМЕРНО ЗАСТРЕЛАЛО УЧИТЕЛКА ВО САД

ШЕСТГОДИШНО МОМЧЕ НАМЕРНО ЗАСТРЕЛАЛО УЧИТЕЛКА ВО САД

Шестгодишно момче е приведено откако намерно ја застрелало својата учителка во американската сојузна држава Вирџинија. Инцидентот се случил во основно ...
ПРИТВОР ОД 8 ДЕНА ЗА ПРОФЕСОРОТ КОЈ СО БОКСИРАЧ ПРЕТЕПА УЧЕНИК ВО СТРУШКАТА ГИМНАЗИЈА

ПРИТВОР ОД 8 ДЕНА ЗА ПРОФЕСОРОТ КОЈ СО БОКСИРАЧ ПРЕТЕПА УЧЕНИК ВО СТРУШКАТА ГИМНАЗИЈА

Притвор од 8 дена доби професорот кој вчера со боксирач претепа ученик во струшката гимназија „Ибраим Темо“, соопшти Основното јавно обвинителство Стр ...
ДИРЕКТОРКАТА НА УЧИЛИШТЕТО „ПАНАЈОТ ГИНОВСКИ” ВО БУТЕЛ ГО ПРИЈАВИ НАСТАВНИКОТ ШТО ТЕПА УЧЕНИК

ДИРЕКТОРКАТА НА УЧИЛИШТЕТО „ПАНАЈОТ ГИНОВСКИ” ВО БУТЕЛ ГО ПРИЈАВИ НАСТАВНИКОТ ШТО ТЕПА УЧЕНИК

Директорката на основното училиште „Панајот Гиновски" од Бутел, денеска во полициска станица поднеа целосен извештај за наставникот кој според видеото ...
ВО КУМАНОВО ПРВАЧЕ ПОЗИТИВНО НА КОРОНАВИРУС, УЧИТЕЛКАТА И НЕГОВИТЕ 30 СОУЧЕНИЦИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ВО КУМАНОВО ПРВАЧЕ ПОЗИТИВНО НА КОРОНАВИРУС, УЧИТЕЛКАТА И НЕГОВИТЕ 30 СОУЧЕНИЦИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Учителка и 30 ученици од прво одделение од основното училиште „Крсте Мисирков“ во Куманово се во изолација, откако нивно другарче е позитивно на ковид ...
ВЕЛЕШАНЕЦ ПОЧИНАЛ НА КАРИЛ ОД ВНАТРЕШНО КРВАРЕЊЕ, НО ИМАЛ И КОВИД-19, МЕЃУ ДЕНЕШНИТЕ СЛУЧАИ ВО ВЕЛЕС ПОЗИТИВНО И ОСУМГОДИШНО ДЕТЕ, 15 ДЕЦА И НАСТАВНИЧКАТА ВО САМОИЗОЛАЦИЈА

ВЕЛЕШАНЕЦ ПОЧИНАЛ НА КАРИЛ ОД ВНАТРЕШНО КРВАРЕЊЕ, НО ИМАЛ И КОВИД-19, МЕЃУ ДЕНЕШНИТЕ СЛУЧАИ ВО ВЕЛЕС ПОЗИТИВНО И ОСУМГОДИШНО ДЕТЕ, 15 ДЕЦА И НАСТАВНИЧКАТА ВО САМОИЗОЛАЦИЈА

Во изминатите 24 часа, 65-годишен велешанец почина на КАРИЛ во Скопје по компликации од ковид-19. Тој вчера попладне бил донесен во Велешката болница ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ