Таг: пукање

1 2 3 17 10 / 166 НАПИСИ
МАЖ УПАДНА ВО ДОМ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО ХРВАТСКИОТ ГРАД ДАРУВАР И УБИ ПЕТМИНА, МЕЃУ КОИ И МАЈКА МУ

МАЖ УПАДНА ВО ДОМ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО ХРВАТСКИОТ ГРАД ДАРУВАР И УБИ ПЕТМИНА, МЕЃУ КОИ И МАЈКА МУ

Петмина луѓе се убиени откако еден маж пукал во дом за стари и немоќни лица во хрватскиот град Дарувар. Локалните медиуми објавија дека во инцидентот ...
УБИЕН ТЕТОВЕЦ ВРЗ КОГО БИЛО ПУКАНО ОД ВОЗИЛО ВО ДВИЖЕЊЕ

УБИЕН ТЕТОВЕЦ ВРЗ КОГО БИЛО ПУКАНО ОД ВОЗИЛО ВО ДВИЖЕЊЕ

Синоќа околу 20:30 часот е убиено едно лице во Тетово. Додека бил во неговото возило, врз него било пукано од друго возило во движење. Инцидентот го п ...
РАДИОВОДИТЕЛ ГИ ПОВИКА СВОИТЕ СЛУШАТЕЛИ ДА ГО УБИЈАТ БЕЛГИСКИОТ ПРЕМИЕР ДЕ КРО

РАДИОВОДИТЕЛ ГИ ПОВИКА СВОИТЕ СЛУШАТЕЛИ ДА ГО УБИЈАТ БЕЛГИСКИОТ ПРЕМИЕР ДЕ КРО

Белгискиот премиер Александер де Кро поднесе жалба против радиоводител кој ги повикал своите слушатели да го убијат. „Новинарот ги повика слушатели ...
АГИМ КРАСНИЌИ, КОЈ ПРЕД ЧЕТИРИ ГОДИНИ ИЗБЕГА ОД ШТИПСКИОТ ЗАТВОР, УАПСЕН ВО КОСОВО ЗА ПУКАЊЕ ВО КАФУЛЕ

АГИМ КРАСНИЌИ, КОЈ ПРЕД ЧЕТИРИ ГОДИНИ ИЗБЕГА ОД ШТИПСКИОТ ЗАТВОР, УАПСЕН ВО КОСОВО ЗА ПУКАЊЕ ВО КАФУЛЕ

Тројца македонски државјани се уапсени од косовската полиција во Урошевац поради пукање во кафуле, меѓу кои и кондовецот Агим Красниќи, кој пред четир ...
БИТОЛЧАНЕЦ ОД СВОЈОТ БАЛКОН НА ШИРОК СОКАК СО ПУШКА ПУКАЛ ВО КУЧЕ СКИТНИК

БИТОЛЧАНЕЦ ОД СВОЈОТ БАЛКОН НА ШИРОК СОКАК СО ПУШКА ПУКАЛ ВО КУЧЕ СКИТНИК

Битолчанецот З.Л (63) од балконот на неговата куќа на Широк Сокак со воздушна пушка пукал кон куче скитник кое било на улицата, соопштија од СВР Битол ...
РЕКВИЗИТЕРКАТА КОЈА ГО НАПОЛНИ ПИШТОЛОТ ЗА АЛЕК БОЛДВИН ДОБИ 18 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НЕНАМЕРНО УБИСТВО НА СНИМАТЕЛКА

РЕКВИЗИТЕРКАТА КОЈА ГО НАПОЛНИ ПИШТОЛОТ ЗА АЛЕК БОЛДВИН ДОБИ 18 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НЕНАМЕРНО УБИСТВО НА СНИМАТЕЛКА

Хана Гутиерес-Рид, реквизитерката која му дала пиштол на Алек Болдвин пред тој да убие кинематограферка на снимањето на филмот „Раст“, доби 18 месеци ...
ОД ВОЗИЛО ВО ДВИЖЕЊЕ ПУКАНО ВО КУЌА НА ТЕТОВЕЦ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ОД ВОЗИЛО ВО ДВИЖЕЊЕ ПУКАНО ВО КУЌА НА ТЕТОВЕЦ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Синоќа околу 22:45 часот, засега непознато лице од возило во движење пукало во куќа на тетовец. Биле испукани неколку куршуми, но нема повредени. Тето ...
ПОЧИНА ЕДНО ОД ТРИТЕ ДЕЦА РАНЕТИ ВО ДЕНЕШНОТО ПУКАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕ ВО ФИНСКА

ПОЧИНА ЕДНО ОД ТРИТЕ ДЕЦА РАНЕТИ ВО ДЕНЕШНОТО ПУКАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕ ВО ФИНСКА

Почина едно од децата кои беа ранети во денешното пукање во школо во финскиот град Ванта близу Хелсинки. Полицијата претходно кажа дека во пукањето се ...
ПУКАЊЕ ВО ШКОЛО ВО ФИНСКА, 13-ГОДИШНИК РАНИ ТРИ ДЕЦА

ПУКАЊЕ ВО ШКОЛО ВО ФИНСКА, 13-ГОДИШНИК РАНИ ТРИ ДЕЦА

Три деца на возраст од 13 години се ранети во пукање во училиште во финскиот град Ванта близу Хелсинки. Полицијата кажа дека реагирала на пукањето кое ...
ПУКАНО ОД АВТОМАТСКО ОРУЖЈЕ КОН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА АРАЧИНОВО РИДВАН ИБРАИМИ, РАНЕТ ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО

ПУКАНО ОД АВТОМАТСКО ОРУЖЈЕ КОН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА АРАЧИНОВО РИДВАН ИБРАИМИ, РАНЕТ ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО

Додека шетал на отворено, денеска непознат сторител пукал кон градоначалникот на Арачиново Ридван Ибраими од ДУИ. Инцидентот се случил во Арачиново ...
1 2 3 17 10 / 166 НАПИСИ