Таг: пукање

1 2 3 14 10 / 133 НАПИСИ
ШЕСТМИНА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ БЛИЗУ АТИНА, ПОЛИЦИЈАТА СМЕТА ДЕКА Е ПРЕСМЕТКА НА КРИМИНАЛЦИ

ШЕСТМИНА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ БЛИЗУ АТИНА, ПОЛИЦИЈАТА СМЕТА ДЕКА Е ПРЕСМЕТКА НА КРИМИНАЛЦИ

Шестмина мажи се убиени кај Атина во пукање кое наликува на пресметка на ривалски криминални групи. Телата на убиените се пронајдени во и покрај автом ...
ДВЕ ЛИЦА ОД КОЛА ПУКАЛЕ ВО 39-ГОДИШНИК ВО „ИСТ ГЕЈТ”, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ДВЕ ЛИЦА ОД КОЛА ПУКАЛЕ ВО 39-ГОДИШНИК ВО „ИСТ ГЕЈТ”, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Попладнево во скопскиот трговски центар „Ист гејт", две лица пукале во 39-годишник од Скопје. Како што велат од Министерството за внатрешни работи, ...
ЕДЕН УБИЕН И НАД 20 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО БАР ВО ПРИШТИНА

ЕДЕН УБИЕН И НАД 20 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО БАР ВО ПРИШТИНА

Триесет и деветгодишен маж почина, а повеќе од 20 се повредени во пукањето што синоќа се случи во бар во Приштина. Полицијата соопшти дека се повреден ...
СМРТНА КАЗНА ЗА КАМИОНЏИЈАТА КОЈ УБИ 11 ЛУЃЕ ВО СИНАГОГА ВО ПИТСБУРГ ВО 2018

СМРТНА КАЗНА ЗА КАМИОНЏИЈАТА КОЈ УБИ 11 ЛУЃЕ ВО СИНАГОГА ВО ПИТСБУРГ ВО 2018

Федерална порота му изрече смртна казна на напаѓачот кој пред пет години уби 11 луѓе во синагога во Питсбург. Таа го прогласи Роберт Бауерс за виновен ...
ПРИВЕДЕНИ 14 ЛИЦА КОИ ПУКАЛЕ КОГА БИЛЕ НА ИЗЛЕТ КАЈ ЧЕГРАНЕ, ЗАТАЛКАН КУРШУМ ПОВРЕДИ ЖЕНА ВО СЕЛОТО

ПРИВЕДЕНИ 14 ЛИЦА КОИ ПУКАЛЕ КОГА БИЛЕ НА ИЗЛЕТ КАЈ ЧЕГРАНЕ, ЗАТАЛКАН КУРШУМ ПОВРЕДИ ЖЕНА ВО СЕЛОТО

Четиринаесет лица се приведени во гостиварското село Чегране час и половина по полноќ поради пукање од огнено оружје. Тие вчеравечер отишле на излет в ...
ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ И 28 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА МААЛСКА ЗАБАВА ВО БАЛТИМОР

ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ И 28 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА МААЛСКА ЗАБАВА ВО БАЛТИМОР

Две лица загинаа, а други 28 се повредени во американскиот град Балтимор, соопшти полицијата. 18-годишна жена е пронајдена мртва на местото на настано ...
ФАТЕН НАПАЃАЧОТ ОД СИСАК КОЈ УБИ ЖЕНА, ТЕШКО ПОВРЕДИ ЧЕТВОРИЦА, ЗАПАЛИ КУЌИ И КОЛИ

ФАТЕН НАПАЃАЧОТ ОД СИСАК КОЈ УБИ ЖЕНА, ТЕШКО ПОВРЕДИ ЧЕТВОРИЦА, ЗАПАЛИ КУЌИ И КОЛИ

Уапсен е маж кој е поврзан со пукањето во областа Сисак во Хрватска, при што синоќа 45-годишна жена е убиена во ромската населба Чапрашке Пољане, а че ...
ТАЏИКИСТАНЕЦ ГО УКРАЛ ПИШТОЛОТ ОД ПОЛИЦАЕЦОТ И ЗАСТРЕЛАЛ ДВАЈЦА НА АЕРОДРОМОТ ВО КИШИЊЕВ ОТИ МУ БИЛ ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ ВО МОЛДАВИЈА

ТАЏИКИСТАНЕЦ ГО УКРАЛ ПИШТОЛОТ ОД ПОЛИЦАЕЦОТ И ЗАСТРЕЛАЛ ДВАЈЦА НА АЕРОДРОМОТ ВО КИШИЊЕВ ОТИ МУ БИЛ ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ ВО МОЛДАВИЈА

Две лица загинаа откако еден маж почна да пука на Меѓународниот аеродром во Кишињев, соопшти Министерството за внатрешни работи на Молдавија. Напаѓачо ...
ПОЧИНА НАЈТЕШКО РАНЕТАТА УЧЕНИЧКА ВО ПУКАЊЕТО ВО БЕЛГРАДСКОТО ШКОЛО

ПОЧИНА НАЈТЕШКО РАНЕТАТА УЧЕНИЧКА ВО ПУКАЊЕТО ВО БЕЛГРАДСКОТО ШКОЛО

Во Универзитетската детска клиника во Белград почина ученичката која беше тешко ранета во пукањето во основното училиште „Владислав Рибникар“, со што ...
ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ФАБРИКА НА „МЕРЦЕДЕС“ ВО ГЕРМАНИЈА

ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ФАБРИКА НА „МЕРЦЕДЕС“ ВО ГЕРМАНИЈА

Двајца луѓе се убиени во пукање во фабрика на „Мерцедес-Бенц“ во југозападна Германија, при што е уапсен 53-годишен маж. Од фабриката во Зинделфинген ...
1 2 3 14 10 / 133 НАПИСИ